Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 175 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Totalny Chaos 27.02.2011 - 1500 pts
PostNapisane: 1 lut 2011, o 11:33 
Wielka Ośmiornica

Anioł nie będę się drugi raz wczytywał w twojego posta, bo za bardzo przypomina mi prasę kolorową - wiaderko "rewelacji", o których jakoś nikt nie wie.

Jeśli stosujesz inne, niż zwykle (np przy dopuszczaniu figsów na mastera) kryteria oceny podstawek, to info o tym powinieneś umieścić w regulaminie. Jeśli tego nie robisz, zmuszasz nas do zgadywania.
Jeśli twierdzisz, że do złapania 3 znaczników potrzeba minimum 3 troopsów, to albo nie znasz zasad, albo je zmieniłeś i nie podałeś info w regulaminie. Czyli musimy zgadywać.
Subiektywnymi kryteriami oceny modelarskiej dajesz nam jasno do zrozumienia, że faworyzujesz jeden z elementów modelarki. W regulaminie nie ma niczego, co by sugerowało, że jest inaczej, więc jeśli jest, to pewnie powinniśmy to zgadnąć, wbrew regulaminowym przesłankom.
Przesuwanie punktów do WOW!a nic nie zmienia, bo punkty sędziowskie przyznawane są wyłącznie wedle woli sędziego. Czyli stronniczość oceny rośnie, chyba że sędzia ma jakieś dodatkowe kryteria oceny, które również musimy wyzgadywać, bo przecież ich nie znamy.

Reszta to o ile dobrze pamiętam kwestie, w których po prostu mamy różne zdania (co jest strategią, a co formowanie strategii uniemożliwia, czy jeśli przeciwnik ma zniszczyć wszystkie moje HQ, to udaremnię mu plany chroniąc jedno z nich itd).

Wierz mi, że nie mam najmniejszej ochoty zgadywać, co sobie myślisz. Robię to dlatego, że sam mnie do tego zmuszasz, nie podając w regu informacji ważnych dla graczy. Sugerowanie, że zgadywankami zajmuję się dla przyjemności i próby ich recenzowania uważam w tych okolicznościach za obraźliwe. Oczywistym jest więc, że nie będę się wysilał, żebyś zrobił coś z tymi niedociągnięciami. Jako gracz, oczekuję za to, że najpóźniej dzień przed turniejem, regulamin będzie dostarczał mi pełnej i rzetelnej informacji na temat zasad turnieju.

PostNapisane: 1 lut 2011, o 13:42 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Link do turnieju na FB:

http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 726&ref=mf

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 1 lut 2011, o 17:58 
Gracz roku 2012 - WH40k

niestety termin mnie skreśla.. proszę mnie wypisać :)

PostNapisane: 6 lut 2011, o 19:40 
Pseudo-Macka

Aniołku dopisz mnie do listy uczestników rozpiskę wyślę na dniach.

PostNapisane: 6 lut 2011, o 23:31 
Rzemieślnik lipca

Systemy: WFB, WH40k
Mam kilka istotnych pytań.

Czy ocenę modelarską przeprowadzać będzie wyznaczona osoba czy sam organizator?
Czy zostanie wyznaczony sędzia turnieju czy jest nim sam organizator?

Jeśli w obu przypadkach poprawna jest druga część zdania, to prosiłabym o wyznaczenie "sędziego liniowego" do konsultacji w razie wątpliwości czy sędzia główny jest obiektywny oraz o wyznaczenie kogoś innego do oceny modelarskiej dla mnie.

PostNapisane: 7 lut 2011, o 00:42 
Mątwa

Osoba jest ta sama, czyli ja. Co do kwestii zasad, to z pewnością będę się konsultował z kimś dodatkowo jeśli sprawa nie będzie jasna. Jeśli zaś chodzi o modelarke, to wszyscy będą oceniani według jednakowych kryteriów. Jeśli obawiasz się (najwyraźniej) jakichkolwiek wycieczek personalnych, to szczerze cię zawiodę. Każdy będzie oceniony według konkretnych kryteriów, niezależnie od koloru skóry, wyznania, orientacji sexualnej, czy innych czynników nie będących związanymi z poziomem talentu/umiejętności modelarskich.
Poza tym, gdybym zaniżył ci ocenę, sam bym sobie złe świadectwo wystawił. w końcu sam cię uczyłem.

united together we stand

PostNapisane: 7 lut 2011, o 10:13 
Meduza

też się zgłaszam; wrzuce wszystkie króliki do washa i armia będzie gotowa na czas :lol:

PostNapisane: 7 lut 2011, o 12:49 
Rzemieślnik lipca

Seraphin napisał(a):
Osoba jest ta sama, czyli ja. Co do kwestii zasad, to z pewnością będę się konsultował z kimś dodatkowo jeśli sprawa nie będzie jasna. Jeśli zaś chodzi o modelarke, to wszyscy będą oceniani według jednakowych kryteriów. Jeśli obawiasz się (najwyraźniej) jakichkolwiek wycieczek personalnych, to szczerze cię zawiodę. Każdy będzie oceniony według konkretnych kryteriów, niezależnie od koloru skóry, wyznania, orientacji sexualnej, czy innych czynników nie będących związanymi z poziomem talentu/umiejętności modelarskich.
Poza tym, gdybym zaniżył ci ocenę, sam bym sobie złe świadectwo wystawił. w końcu sam cię uczyłem.

Połowicznie zgadłeś tylko pod koniec:)
Nie boję się wycieczek personalnych, bo nie jesteśmy już dziećmi (najwyraźniej);)
Po prostu przy ocenie własnych modeli (a część moich modeli nadal jest jeśli nie malowana, bo sporo przemalowałam, to chociaż w znacznym stopniu konwertowana przez Ciebie) gracze mają tendencje albo dać zbyt wysoko, albo wręcz zbyt nisko, żeby nie być posądzeni, że faworyzują własne modele.
W pierwszym przypadku byłoby to niesprawiedliwe dla reszty graczy, w drugim dla mnie (i z tego co wiem, kilku jeszcze osób, którym malowałeś jeśli nie całą armie, to pojedyncze modele), dlatego proponowałabym przynajmniej w takich przypadkach poprosić o ocenę kogoś innego, ale jeśli czujesz się pewnie i uważasz, że będziesz potrafił pozostać obiektywny, to nie widzę problemu.

Odnośnie zasad, to jak sam wspomniałeś pierwszy raz organizujesz turniej i po prostu nie wiem (podobnie jak pewnie większość graczy), jaki jest Twój poziom znajomości zasad, dlatego wolę zaufać doświadczonym sędziom, jak Bobik, Tomek Jardzioch, czy Pluszak. Rzadko kto organizując turniej rzuca się od razu do sędziowania, ale ponownie, jeśli jesteś absolutnie pewien swojego skilla, to ok, zawsze jest przecież furtka w postaci konsultacji z rulebookiem ;).

PostNapisane: 7 lut 2011, o 12:54 

Michał, spójrz proszę jeszcze raz na moje uwagi i zdecyduj, czy coś Ci się z tego przyda. Wydaje mi się, że szczególnie przy ostatnim scenariuszu może być płacz i zgrzytanie zębów.

PostNapisane: 7 lut 2011, o 17:06 
Mątwa

Przeglądałem już te sugestie i kilka zmian się pojawi do środy jak na spokojnie przysiądę i przekalkuluje sobie wszystko, tak żeby nie trzeba było już potem wprowadzać zbyt wielu poprawek.

Co do oceny malowania, siedzę w tym hobby już prawie 15 lat. Modelarzem jestem jeszcze dłużej. Oceniane będą konkretne użyte techniki, spójność malowania, jakość (czyt. dokładność i estetyka), oraz ogólna kompozycja wizualna. Oceny będą tak obiektywne, jak obiektywna może być opinia człowieka. Nie mam zamiaru ani faworyzować swoich prac, ani zaniżać ocenę z uwagi na ich obecność. Jeśli to kogoś pocieszy, to każda armia otrzyma własną kartę punktową, wzorowaną na formularzach z Goldem Demon UK, z wyszczególnionymi elementami schematu oceniania i ilością punktów za każdy z nich, składającymi się na ocenę końcowa.

Kwestia oceniania zasad pozostaje u mnie, dlatego, że nie chcę dodatkowo nikogo obciążać, ale w przypadku wystąpienia sytuacji kontrowersyjnej, lub wyjątkowo skomplikowanej na pewno zasięgnę rady bardziej doświadczonych graczy turniejowych. Chcę żeby ludzie się dobrze bawili i bez napięć.

united together we stand

PostNapisane: 7 lut 2011, o 21:24 

Seraphin napisał(a):
Jeśli to kogoś pocieszy, to każda armia otrzyma własną kartę punktową, wzorowaną na formularzach z Goldem Demon UK, z wyszczególnionymi elementami schematu oceniania i ilością punktów za każdy z nich, składającymi się na ocenę końcowa.

Nie wiem Michał, czy trochę to nie jest na wyrost :) Nie dość, że daleko nam do figurek a'la GD, to wręcz pomalowana jest może 1/3 albo 1/4 armii :)

PostNapisane: 7 lut 2011, o 22:28 
Pseudo-Macka

Co racja to racja.
Mało ludzi ma armię pomalowaną na 100 % -karty będą faktycznie troszkę na wyrost.
Chociaż z drugiej strony myślę że restrykcyjna modelarka to dobra rzecz-owszem , sporo ludzi płacze "bo nie miałem zrobionych tylko kilku modeli-to nie sprawiedliwe że mnie tak pojechali " (Z pozdrowieniami dla stanowczości Zembola :mrgreen: ) , ale trzeba skłaniać graczy coby zajęli się troszkę malowaniem.
Tak czy inaczej-karty malarskiej oceny to raczej marnowanie papieru........

PostNapisane: 7 lut 2011, o 23:25 
Plankton

Ciekawe scenary. Zgłaszam się :)

PostNapisane: 8 lut 2011, o 17:16 
Mątwa

Valen napisał(a):
Co racja to racja.
Mało ludzi ma armię pomalowaną na 100 % -karty będą faktycznie troszkę na wyrost.
Chociaż z drugiej strony myślę że restrykcyjna modelarka to dobra rzecz-owszem , sporo ludzi płacze "bo nie miałem zrobionych tylko kilku modeli-to nie sprawiedliwe że mnie tak pojechali " (Z pozdrowieniami dla stanowczości Zembola :mrgreen: ) , ale trzeba skłaniać graczy coby zajęli się troszkę malowaniem.
Tak czy inaczej-karty malarskiej oceny to raczej marnowanie papieru........

Karty będą z jednego prostego powodu. Żeby każdy mógł zobaczyć ile punktów i za co dokładnie dostał przy ocenianiu modelarki. Nie chcę, żeby były potem narzekania, że to przez stronniczość sędziego. Każdy będzie mógł sprawdzić dlaczego dostał tyle właśnie punktów i konkretnie z jakiego powodu.

united together we stand

PostNapisane: 8 lut 2011, o 17:32 
Wielka Ośmiornica

W kontekście niedawnej dyskusji, uważam, że to dobry pomysł - skoro kryteria opisane w modelarce mają być mocno uzależnione od woli sędziego, logiczne jest uzasadnienie oceny. Nie wiem, czy konieczne jest uzasadnienie w formie pisemnej, ale jeśli co najmniej 1/3 punktów przyznawana jest "bo sędzia tak chce", to oczywistym jest wyjaśnienie, dlaczego "sędzia tak chciał".
Poza tym, po ostatnim turnieju (ze skromną modelarką), chciałbym jako koordynator ŁRG'11 zobaczyć szczegółową modelarkę, co w pewnym stopniu gwarantują karty. Jeśli przy ew reklamacjach unikniemy argumentów orga typu "bo tak uważam", jest szansa, że właśnie taka będzie ta ocena.

PostNapisane: 8 lut 2011, o 17:57 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB,WH40K
Poznam także: Miłośników ogrodów Nurgla
Kilka pytań - na pm/czy na mail rozpy?
--------
Miałby ktoś Logana pożyczyć i fangi z plasma-cannonami? LUb dreda ML/LC albo AC/AC / Albo predatora AC i Laski na sponsonach?

:mrgreen:

PostNapisane: 9 lut 2011, o 00:31 
Rzemieślnik lipca

Mogę Ci pożyczyć Logana bo go chyba nie wystawię i jednego fanga z plasma cannonem mam, Logan czarny, fang podstawowe kolory bez cieniowania na razie, ale będziesz odpowiadał za nie własnym życiem ;)

PostNapisane: 9 lut 2011, o 09:04 
Meduza

Te scenary to wersja ostateczna? Jeśli tak to ja spasuje. Nie widzę większego sensu grać w taką loterię.

PostNapisane: 9 lut 2011, o 13:43 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB,WH40K
Poznam także: Miłośników ogrodów Nurgla
Emi, bardzo dziękuję i niebawem dam znać :wink:

Gdzie ROZPISKI?

Loteryjne są bardzo misje ale coś mi sie widzi , że będzie się grało na remis..... :| Albo będzie BARDZO dużo z mojej strony wołania - "SĘDZIA" :idea: :? :roll:

I tak będę bo chcę cisnąć w tabeli 8)

BTW - gdzie gracz rezerwowy? :shock: :roll:

PostNapisane: 9 lut 2011, o 14:24 
Prawie jak Kraken

Systemy: FLames of War, Warhammer 40k
Remis sremis :roll:
Trzeba tak grać by było ich najmniej. A scenary inne niż te książkowe to jakieś urozmaicenie, a nie w kółko to samo. Rzygać się chcę ( pisze to fan tylko i wyłącznie anihilacji 8) )

Fire away, fire away.
You shoot me down, but I won't fall
I am titanium.
Stone hard, machine gun
Fired at the ones who run.
Stone hard, as bulletproof glass.
You shoot me down, but I won't fall
I am titanium.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 9   [ Posty: 175 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona