Zmień rozmiar tekstu

Regulamin działu

Wpis o trunieju należy umieszczać w postaci:
Data dd.mm [system] nazwa turnieju, format, miejsce.

Jedno wydarzenie = 1 wątek, żeby uniknąć spamu. Resztę rozmów proszę prowadzić w dyskusjach.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: PRE Macki - 17.09.2017
PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:49 
Kalmar

Systemy: WFB
Klub Gier Bitewnych Ośmiornica Łódzka zaprasza na turniej T9A
Format: Parówka 4k+2k
http://www.the-ninth-age.com

Obrazek

Miejsce: ŁDK ul. Generała Romualda Traugutta 18, Łódź 3 piętro sala 308

ewentualnie przy dużym zainteresowaniu

"Kopalnia" Zgierz.

Termin : 17.09.2017

Wpisowe 30zł za parę - Całość wpisowego przeznaczone jest na miejscówkę oraz budżet Macek Wojny 2017 - Które są wyjątkowe bo to 15 lecie klubu , oraz 10 edycja Macek w ogóle ! Dla podniesienia standardu imprezy (więcej smalcu, więcej ogórów, lepsze nagrody, większa sala) organizujemy turnieje składkowe.
Obecność na każdym turnieju składkowym zapewnia zmniejszenie wpisowego na Macki 2017 o 10 zł (od pary)

Ograniczenia:
Sojusze nie traktują się wzajemnie jako friendly ani jako enemy - "neutralne sojusze".
Wtedy nie można na siebie rzucać czarów, nie panikują się wzajemnie sojusznicy, nie dzielą się liderkami, nie działają buff wagony (altary i inne takie). Generalnie nie ma niczego i po prostu na stole są 4 oddzielne armie przy czym współpracują w parach (sojusznik nie jest też enemy więc nie można w niego szarżować czy rzucać czarów typu hex).
Podczas składania rozpisek na potrzeby limitów powtórzeń liczą się jako jedna armia (czyli powtórzenia przedmiotów - scroll na przykład albo dostęp do przedmiotów które mają ograniczenie jak np. brak wizardów - wtedy jeśli w jednej armii jest wizard to już nie może druga armia wziąć).
(Ogólnie gramy na identyczne zasady jak w roku ubiegłym)

Zgłoszenia:
do 13.09.2017 Zgłoszenia premiowane 5 pkt
Rozpiski :
do 13.09.2017 do godziny 13.00 bo później kończę pracę i już nie wydrukuję rozpisek

pawlakgeo@gmail.com

Ramówka (jeszcze do dyskusji):
do 8:30 zgłoszenia, wypakowanie manatków, paringi.
8:30 - 12:00 - pierwsza bitwa
12:15 - 15:45 - druga bitwa
16:00 - 19:30 - trzecia bitwa
do 19.30 spokojnie skończymy i się rozjedziemy nawet jak w środku zrobimy przerwę na pizzę.

Zgłoszenia :

Ośmiorniczanie 1
Ośmiorniczanie 2
Ośmiorniczanie 3
Ośmiorniczanie 4

Bobson + Para

As1 + Szuka pary

Zróbcie Drogę 1

Czarne Wrony 1
Czarne Wrony 2

Ostatnio edytowano 16 wrz 2017, o 21:54 przez Napadzior, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł: Re: PRE Macki - 17.09.2017
PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:49 
Kalmar

Któż chce ze mną pograć w parze ?
Któż chce się parzyć z Napadziorem ?
Cluzoe ?

PostNapisane: 31 sie 2017, o 22:30 
Kalmar

Nikt nic ?

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 10:06 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB:
Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
Nie wiem czy będę wtedy w Łodzi więc ode mnie na razie brak deklaracji :/

Obrazek

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 12:23 
Wielka Ośmiornica

Wstępnie mam grać z Azurem, czekam na odpowiedź od niego i na to kiedy będę znał termin wyjazdu swojego, bo pod koniec września właśnie mogę coś mieć i to albo 14-17 albo 21-24

PostNapisane: 1 wrz 2017, o 20:49 
Kalmar

Napadzior napisał(a):
Któż chce ze mną pograć w parze ?
Któż chce się parzyć z Napadziorem ?
Cluzoe ?
Z tobą zawsze.
Myślę jednak że pewno nie będzie aż takiej frekfencji i trzeba będzie grać osobno większymi armiami.

BTW: Szkoda że nie w sobotę bo bym postarał sie wyciągnąć mojego kumpla co grał tylko na domówkach. Może następnym razem.

PostNapisane: 12 wrz 2017, o 07:44 
Kalmar

To co chłopaki , określacie się kto będzie a kto nie ?

PostNapisane: 12 wrz 2017, o 09:59 
Prawie jak Kraken

Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
Wygląda na to, że mnie nie będzie.

Obrazek

PostNapisane: 12 wrz 2017, o 11:33 
Mątwa

Będziemy z Pablem :)

PostNapisane: 13 wrz 2017, o 19:54 
Prawie jak Kraken

Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
Jednak będziemy z Krasnalem :)

Obrazek

PostNapisane: 13 wrz 2017, o 22:50 
Kalmar

Wszystko wskazuje na to że będę.
Bliżej terminu dam znać kogo mogę zabrać do woza.
Będę jechał Włókniarzy czyli pewno zabiorę Krasnala, Azura i kto tam się jeszcze trafi.

Galahad:
Przypominam ci że z twojej miejscowy jesteś w Zgierzu w 15-20 minut korzystając z kolejki aglomeracyjnej.
Obczaj połączenia już dziś :).

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 08:53 
Kalmar

As1 szuka Pary.

PostNapisane: 14 wrz 2017, o 13:55 
Prawie jak Kraken

Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
A na bp się chociaż ogłosił?

Obrazek

PostNapisane: 20 wrz 2017, o 22:56 
Wielka Ośmiornica

Ryk medaliki 18 16 17 = 51
Make way! 16 20 11 = 47
Czarne Wrony 15 20 9 = 44
Czarna wrona 14 11 3 = 28
As i ślivek 2 9 12 = 23
Pablo i bartool 6 4 10 = 20
Galahad i krasnal 5 0 10 = 15
Napad i cluzoe 4 0 8 = 12

Rozpy modelarka i inne nie oceniane.
Za zgodą uczestników parowanie nie przebiegało pełnym szwajcarem a drobną modyfikacją.

Zapomniałem wrzucić tutaj przy wrzucaniu na BP :)

Od siebie dodam, że granie z asem jest średnio fajne. Koleś kmini sam właściwie, wszelkie próby rozplanowania czegokolwiek spełzały na niczym. Randomowo dość stwierdział, ze z czymś tam nie ma szans albo z czymś sobie da radę bez problemu i nie bardzo mu te szacunki wychodziły w ten sposób jak mnie co prowadziło do przeszacowania możliwości albo niedoszacowania ich. No ale mniejsza o nim.
Zagrałem rozpą taką samą jak w Kato - 2 kloce 42 goblinów z tarczami, sieciami, fcg i po dwóch mad gitów, jeden bunkier 21 goblinów bez niczego, szaman master pyromancji, 4 czary, dispel scroll, generał z koroną +1Ld, bsb goły. Czyli 9ld z przerzutem, dobra magia, dwa kloce do trzymania rzeczy i wysyłania mad gitów. Jestem z niej zadowolony - robi to co trzeba, punktów nie oddaje, ładnie współpracuje z ofensywnymi rozpiskami, punktuje a gobliny nie dość, że dość twarde to jeszcze potrafią zagrozić czemuś zwłaszcza jak dostaną jakieś +1 to wound z magii i Fight in Extra Ranks z umiejki generała.

Pierwsza bitwa - Bombaj i Sas z BH i EoS. 2 punkty ugrane. Gobliny straciły punkty tylko na tym, że taktycznie uciekałem przez swój oddział (wolałem nie ryzykować stratę bunkra. Niby mała szansa była na to ale jednak) i jako, że nie graliśmy pełnej bitwy to po prostu nie zdążyły się zebrać i połowę punktów musiałem oddać na bunkier z kadrą. KoE Asa oddało wszystko poza generałem i green knightem chyba. As zdobył jabbera który odginał jego główną lancę (pod koła rzucony). Gobliny zabiły drugiego jabbera, 2x pumby, gortacha (w combacie!), połowę punktów za jakiś tam ambush. Jakbyśmy dograli to bym jeszcze te ambushe pogonił bardziej pewnie i byłoby zacnie. Z ciekawszych to As czytał rozpy przeciwników. Stwierdził, że w szarży przepchnie wagon kawalerii imperialnej. Super sprawa, ustawiamy tak, że on szarżuje (poświęcając pegazy na odginanie odpowiednie by kontry nie było), wpada jak po swoje a tutaj zonk - z drugiej strony jest koleś z Sonnstahlem i zdejmuje Asowi BSBka zanim ktokolwiek machnie. Do tego rycki plewią ataki i już widać, że cała lanca w chwilę w piach.

Druga bitwa podobnie tylko z Paździoszkiem z jego ID oraz DE. Przeciwnik mocno wstawiony, grał długo a i As współpracował mneij niż w poprzedniej bitwie więc też nie dało się go przyspieszyć. Nie straciłem punktów żadnych, As też niewiele (jedną lancę społowioną miał chyba tylko?), zarobiliśmy sporo punktów na DE z magii (pyro więc łatwo) i sprzątając ze 2 maszynki. Przez dziwne ruchy asa w ostatniej turze (zamiast poczekać na mnie jak odszedłem na chwilę od stołu to zaczął ruszać figsami tak, że nie dość, że nie zajął objectiva to jeszcze zasłonił go mi) i lekki wałek przeciwnika (rozmawialiśmy w naszej turze, że nie jest w stanie dojść jednym z oddziałów by zająć objectiv, zmierzyliśmy to, powiedział, że no faktycznie ale, że jeszcze zobaczy co się stanie. Jego tura, nie oznaczył gdzie oddział stał, poruszył się i pokazuje, że zajmuje objectiv... nie miałem ochoty się wykłócać) przegrywamy scenariusz i robi się 9-11 z 12-8 (a przy dobrych ruchach z naszej strony było by 15-5 do tego). Imho źle pograne ze strony przeciwnika bo Kadaje nic nie zrobiły, flinty zrobiły tyle co nic a DE pojechało do przodu i zginęło. Jego strzelanie rzezało nas strasznie i nie wykorzystał tego do końca.

Trzecia bitwa z Napadem co się struł i poszedł i z Cluzoe - WDG i DE. Impass na środku sprawił, że Cluzoe podzielił siły. Długo by opowiadać dokładny przebieg bitwy ale całość raczej pod kontrolą. Latający zabijaka WDG stanowił przeszkodę nie do przebycia i złapanie go w grale nie przyniosło nic poza straceniem grali po paru rundach walki. Jeden klocek warriorów przebiegł się po mad gitach wpadając w gobliny gdzie dostał jeszcze lancę na flankę więc spłynął. kloc chosenów był odginany generałem by ostatecznie dostać lancę na boczek i tego generała na tył i zostać zagonionym. Green Knight i pegazy starali się złapać wiedźmę i bolca ale zostali wymagowani i rozstrzelani w końcu a wiedźma przeżyła (flee, zebranie, w magii pocisk, pocisk, pierścionek, flee, zebranie, magia...). Pegazy zagoniły shrine'a na farcie. generalnie kości mozna powiedzieć, że asowi szły. Z drugiej strony też z tymi kośćmi nie było źle poza wysadzeniem sobie oddziału kusz w pierwszej turze magii. Nie wiem jak to wyszło, że wynik był jaki był. Wiem, że ja nic nie straciłem, As stracił grali, pegazy jedne, knighta, bsb. Generała zabiłem mu mad gitami :D

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 14 ]