Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2008, o 00:16 
Terenokreator

Systemy: Warhammer 40K, Mordheim, Battlefleet Gothic, Flames of War, Neuroshima Tactics
albo uzyj matowego lakieru w sprayu ;]

And They Shall Known No Fear
Never Forget, Never Forgive
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 29 gru 2008, o 01:56 
Pseudo-Macka

Cytuj:
Ogólnie podoba się Gutkowi, aczkolwiek sądzi, że troche czbyt ostre przejścia w kolorach

Bestial brown po scorched brown. Tak mi tu poradzono... następnym razem spróbuje je zmieszać żeby uzyskac coś pośredniego.

Cytuj:
To są Gutku barwy wojenne Moim zdaniem przydałyby się mocniejsze rozjaśnienia na ogonie i grzywie. Jakiś ciemniejszy wash na siodle (ale już nie ten świecący) i wasch na tym żółtym futerku. Podstawka? Wikol+jeden/dwa kamyczki+piasek+scorhed brown i stopniowo dodajesz białego i robisz drybrush. Potem w kilku miejscach wikol i robisz małe kępy trawy. Polecam trawkę statyczną a nie "wiórki".

Widzę, że do podstawków to będę sie musiał spotkać i zobaczyć efekty na żywo. (Albo nie czytać forum o 1 w nocy.)

Na siodle i futrze próbowałem highlight ale niewiele dał... No dobra, czeka mnie jeszcze troche eksperymentów. Dlatego zrobiłem 1 na raz.

Cytuj:
Jak chcesz, żeby wash się nie świecił jak psy jajca, to dodaj do niego odrobinę zwykłej farbki o zbliżonym kolorze.

Dziękuję, spróbuję.

Cytuj:
albo uzyj matowego lakieru w sprayu ;]

"W sprayu" to kluczowy element, prawda? Malowany nigdy nie chce być matowy...

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2009, o 18:00 
Pseudo-Macka

Ok, wreszcie skończyłem tą dwudziestkę khorników (na razie nie próbowałem fotografować - jest kilka zdjęć na poprzednich stronach ale połysk powoduje, że zdjęcia są niewyraźne.)

W tej chili otworzyłem następne pudełko figurek i w środku są slaaneshowe demonetki.

I tu pytanie - jakie znacie proste patenty na bladą skórę? Dotychczas demonetki robiłem gładkim, pop prostu kredowo białe. Ale w klubie taki poziom jest wyśmiewany więc tym razem chciałem nieco ambitniej. Co byście proponowali?

Tytuł:
PostNapisane: 1 cze 2009, o 13:09 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Proponuję zacząć od czarnego podkładu, potem graveyard earth, rozjaśniany stopniowo rotting flesh, a następnie bleached bone i skull white.

A - nie przejmuj się, jak graveyard earth nie pokryje na początku czarnego. Jeśli będziesz robił delikatne przejścia, to nie będzie go na końcu prawie w ogóle widać.

https://sexysixes.blogspot.com/

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 09:53 
Pseudo-Macka

Na poczatek, pieski wszelakie:

Obrazek

Obrazek

Poza tym, wreszcie skończyłem kawalerzystę. Jak utrzymam takie tempo, będę miał cały oddział na przyszłą wielkanoc.

Obrazek

Na koniec pytanie: nie wiecie jak poprawić tego konia? Początkowo wyglądał nieźle ale ostatecznie wyszedł jakiś taki plastikowo szary. Kto z panów ma doświadczenie w cieniowaniu czarnych koni?

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 10:03 
Syn marnotrawny

Systemy: WFB, FOW
Poznam także: cycatą krótkowłosą brunetkę
Mózgwsłoiku napisał(a):
Na koniec pytanie: nie wiecie jak poprawić tego konia? Początkowo wyglądał nieźle ale ostatecznie wyszedł jakiś taki plastikowo szary. Kto z panów ma doświadczenie w cieniowaniu czarnych koni?

Może tak?
http://www.chemko.biz//index.php?produc ... ontent=989

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 12:59 
Pseudo-Macka

Może bardziej szczegółowo?

To rozwiąże tylko połowę problemu (chyba, że figurka sie rozpuści - ja się na chemii nie znam. To by faktycznie rozwiązało cały problem)

Próbowałem twoich poprzednich rad na pozostałych koniach i efekt nawet mi się podoba ale na koniec wychodziły mi prawie kasztanowe.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 13:24 
Kalmar

Poznam także: Piękne panie
Ty chyba bardzo nie lubisz figurek, skoro tak je krzywdzisz :?

Jenna Jameson on the economic crisis.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 13:38 
Syn marnotrawny

Gotrek napisał(a):
Ty chyba bardzo nie lubisz figurek, skoro tak je krzywdzisz :?

I Gotrek chyba nie mnie i mojego posta ma na myśli...

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 14:13 
Skarbnik

Systemy: WH40k, Malifaux, Infinity, Dreadball
Odwalcie się wreszcie od człowieka, który wziął się za malowanie armii... jakkolwiek mu to idzie! Albo jak już piszecie krytykę, to może nieco bardziej kontruktywną.
Przynajmniej docenia on aspekt kolekcjonerski, a nie zbiera garść przypadkowych figsów, żeby złożyć z tego szaro-srebrną, naproxowaną, power-gamerską rozpiskę żywcem przekalkowaną z BP. A niestety takich przeciwnków w większości ostatnio spotykam na turniejach...

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 14:26 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Mózgwsłoiku napisał(a):
Na poczatek, pieski wszelakie:

Obrazek

Obrazek

Poza tym, wreszcie skończyłem kawalerzystę. Jak utrzymam takie tempo, będę miał cały oddział na przyszłą wielkanoc.

Obrazek

Obrazek

Jeśli chodzi o cieniowanie czarnych powierzchni, to od razu uprzedzam, że ciężko jest to zrobić szybko i ładnie. Musisz niestety pomęczyć się z bardzo delikatnymi przejściami, a na konieć dać highlight z, powiedzmy codex gray z fragmentami fortress gray na krawędziach, wypukłych, półokrągłych fragmentach.

Malowanie powierzchni: zaczynasz oczywiście od bazy z CH Black, a potem domieszki codex grey w ilościach takich, że ledwie dostrzegasz zmianę koloru w białym świetle - jest wtedy szansa, że na figurce nie będzie widać chamskich krawędzi przejść. Rozjaśniasz tak, aż dojdziesz do składu mniej więcej 3:1 codex grey/chaos black. Pamiętaj, że światło będzie jaśniejsze im bliżej krawędzi malowanego elementu.

Malowanie krawędzi: dość mocno rozwodnionym codex gray malujesz cienkie linie na krawędziach i podkreślasz zaokrąglenia (obrazowy przykład: na cyckach pomalował byś ich zewnętrzne, boczne krawędzie, patrząc od przodu of cozz. Dodatkowo, te linie zachodziłyby nieco pod cyca :P). Na koniec, tam, gdzie są największe załamania elementów, które malujesz (np. kąty proste na paskach, czubek końskiego zadka itp.), a gdzie już masz linię z codex grey, poprawiasz fortress greyem, żeby były jeszcze bardziej widoczne.

To tyle.

https://sexysixes.blogspot.com/

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 15:18 
Kalmar

zembol napisał(a):
I Gotrek chyba nie mnie i mojego posta ma na myśli...

Zdecydowanie nie Ciebie...

No dobra. Kilka rad z mojej strony, mimo iż wirtuozem pędzla nie jestem.

1) ROZCIEŃCZAJ FARBĘ
2) może pomoże Ci używanie mniejszego pędzelka
3) maluj staranniej i się nie spiesz
4) aby pokryć jakąś powierzchnię, nakładaj kilka cienkich warst tego samego koloru zamiast jednej grubej - to robi olbrzymią różnicę
5) cieniuj i rozjaśniaj
Rób to tak:
a) Kiedy położysz jakiś kolor, na wystające elementy połóż warstwy min. 2 jaśniejszych kolorów (każda kolejna jaśniejsza i mniejsza, tylko na najbardziej wystających elementach). Im większa powierzchnia danego elementu figurki, tym większa powinna być ilość przejść naturalnie. Myślę, że jak dojdziesz do 4-5 na większych fragmentach to będzie super. Ostatecznie bazowy kolor powinien zostać w najciemniejszych i 'najgłębszych' miejscach. Kiedy zrobisz tak z każdą powierzchnią na całej figurce, przechodzisz do pkt. b.

b) kup sobie farbkę Smoke Vallejo z palety Model Color. Weź na paletę małą kroplę, rozcieńcz wielką ilością wody (serio dużą!!), dodaj minimalną (serio maciupką, kilka razy mniej niż Smoke'a, po prostu najmniejszą kropelką jaką dasz radę) kropelką Chaos Black - ona ma zapobiec świeceniu się mieszanki, bo Smoke się świeci jak psu jajca. Do tego trochę Graveyard Earth. Wymieszaj dokładnie, weź duży pędzelek i pojedź tym centralnie po całej figurce!! Serio totalnie ją w tym upaćkaj, ale zanim mieszanka (bardzo rozwodniona!) wyschnie, przejedź suchym pędzlem i zbierz mieszankę. W efekcie zostanie tylko w zagłębieniach i generalnie przyciemni każdy kolor figurki dodając mu charakteru. Czynność powtórz, jeśli uznasz, że figurka jest jeszcze za jasna a cienie niezbyt wyraźne.
Uwaga! W ramach wyjątku omiń kolor biały i jakieś szczególnie jasne kolory, które mają być czyste na figurce. Pojechanie tą mieszanką doda bowiem brudnego wyglądu. Ja osobiście nie pokrywam tym też skóry, bo używam wyraźnych cielistych kolorów, które cieniuję bestial brownem. No i chcę mieć czystą skórę :P

c) wystające elementy figurki, które powinny być jasne jeszcze raz delikatnie potraktuj tymi jaśniejszymi kolorami (rozcieńczonymi!), którymi pomalowałeś je na początku.

To serio jest banalnie proste, gdy już weźmiesz się za malowanie, a gwarantuję Ci, że figurki będą wyglądały o niebo lepiej. Nie będą tak przerażająco płaskie, będą miały charakter i ogólnie będą wyglądały atrakcyjnie. Najwięcej zachodu jest z przygotowaniem mieszanki, ale to serio nic takiego i w 2-3 minuty będziesz miał ją gotową. Tylko pamiętaj, żeby dodać serio bardzo dużo wody i mieć z tego zupę po prostu :)

Aha. Żeby metal nie wyglądał tak przerażająco płasko, jego też się cieniuje! Więc malujesz włócznię chainmailem, krawędzie delikatnie pociągnij mithril silver, potem pokryj kilka razy tą mieszanką o której pisałem i na koniec minimalnie popraw mithrilem.

Mam nadzieję, że spróbujesz tego, bo od widoku tych figurek aż żal serce ściska :(

Na początek spróbuj może te figurki, których fotki tutaj wkleiłeś dokończyć zgodnie z tym przepisem (ze zdjęć można uznać, że aktualnie są po stadium 'a' i teraz czas na punkt 'b'). Jeśli się postarasz, zobaczysz, że różnica będzie olbrzymia.

Powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 15:36 
Pseudo-Macka

Dziękuję panom za wsparcie.

A co z resztą modeli?

Z rzeczy które wiem, że nie wyszły to ciało jeźdźca (nie widać tego na zdjęciu ale wash wygląda jak zacieki) i zmatowienie ogara (błyszczy się w zagłębieniach - jeszcze z tym powalczę.)

Cytuj:
Mam nadzieję, że spróbujesz tego, bo od widoku tych figurek aż żal serce ściska

Ciebie ściska bo za dobrze się na tym znasz. :D Dla 99% ludzkości wygląda ok. Ale mnie chodzi właśnie o ten 1 %...

Cytuj:
Najwięcej zachodu jest z przygotowaniem mieszanki, ale to serio nic takiego i w 2-3 minuty będziesz miał ją gotową. Tylko pamiętaj, żeby dodać serio bardzo dużo wody i mieć z tego zupę po prostu

To w jakimś naczyniu, jak rozumiem? A co do przejść, masz może jakieś rady jak mieszać farby żeby jak najmniej marnować? (chodzi o to, że więcej zostaje zaschnięte na palecie niż trafia na figurkę)

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 15:42 
Syn marnotrawny

Możesz używać wodnej palety (była opisana na BP): pojemnik po margarynie - nasączona wodą gąbka - papier śniadaniowy. Jak nie używasz, to przykrywasz, żeby nie wyschło. Gorbag, który tę metodę testował chwalił się, że nawet następnego dnia jeszcze farby dawało się używać.

Albo możesz podejść tak jak ja i uznać, że straty być muszą i szkoda zachodu na ratowanie 1ml farby.

Jeszcze jeden pomysł, to przejście na farby Vallejo - oprócz tego, że lepiej kryją i są znacznie tańsze, sposób dozowania (eye-droper) pozwala na mniejsze marnotrastwo.

Ostatnio edytowano 26 cze 2009, o 17:51 przez Zembol, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 16:12 
Meduza

zembol napisał(a):
Możesz używać wodnej palety (była opisana na BP): pojemnik po margarynie - nasączona wodą gąbka - papier śniadaniowy. Jak nie używasz, to przykrywasz, żeby nie wyschło. Gorbag, który tę metodę testował chwalił się, że nawet następnego dnia jeszcze farby dawało się używać.

Opcja numer dwa: zamiast gąbki wata. I na wodnej palecie musisz uważać z rozcieńczaniem bo czasami kolorowa woda wychodzi

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 16:25 
Kalmar

Ja tam to normalnie na płaskiej palecie leżącej na biurku robię i nie ma problemów.

Tak w ogóle kiedy patrzę na Twoje modele to mi się wydaje, że powinieneś się umówić z kimś, kto umie malować, żeby Ci pokazał jak to robić. Bo więcej teorii już Ci nie podamy i generalnie uwagi na forum Ci chyba zbytnio nie pomogą, bo kiepsko Ci wychodzi ich realizacja. Zgadaj się z kimś, żeby pokazał Ci jak paćka jedną figurkę, patrz uważnie i niech Ci ten ktoś wytłumaczy dokładnie co robi i dlaczego.

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2009, o 17:00 
Pseudo-Macka

Dobry pomysł.

Zrobiłem spory postęp (co widać kiedy porówna się te figurki z tymi sprzed kilku lat) ale teraz potrzebuję żywego przykładu.

Czy któryś z panów mieszka w okolicach centrum? 8)

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2009, o 11:29 
Pseudo-Macka

...

I zapada taka niezręczna cisza...

Tytuł:
PostNapisane: 26 cze 2009, o 15:03 
Kalmar

Ja nie mam czasu na takie zabawy aż się obronię - czyli pewnie minimum do połowy września :( Sorry.

Tytuł:
PostNapisane: 3 lip 2009, o 22:25 
Pseudo-Macka

Hmm, pierwsze eksperymenty z wodna paletą. Na początek dałem za dużo wody ale eksperymentuję dalej.

Z jednej strony nie chcę ich odwalić, z drugiej muszę ich wreszcie skończyć bo brakuje mi cora w rozpisce... najwyżej poeksperymentuję na nich i spróbuje wykorzystać te doświadczenia na następnym co będę malował.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona