Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Raporty z potyczek
PostNapisane: 9 gru 2012, o 16:19 
Skarbnik

Systemy: WH40k, Malifaux, Infinity, Dreadball
Może napoczniemy taki temacik, coby dzieić się wrażeniami / spostrzeżeniami?

Na początek mini-raport z wczorajszej gry z Rydlem na 30 SS
drużyna Rydla: Leveticus, Rusty Alice, Lazarus, 4x Steampunk Abomination + 2SS do cache'a
Strategia Ryda: Turf War (zdominować stronę stołu przeciwnika)
Intrygi Rydla: własna Levetisusa + wybicie wszystkich żywych modeli u przeciwnika

drużyna Voltara: Ramos, Mobile Toolkit, Steampunk Arachnid, Johan, Gunsmith, Union Miner
Strategia Voltara: Slaughter (liczenie wybitych modeli po SS koszcie)
Intrygi Voltara: oznajmiony sabotaż i oznajmione Claim Stakes na budynek w strefie Rydla

Rozstawienie: standardowe w 6" pasach. Rydl zajął całą ekipą budynek, który wskazałem na cel moich intryg. Ja ustawiłem się równą ławą na brzegu swojej strefy.

Tura 1:
Ramos wyczarował pająka i Electrica Creation. Leveticus i Alicja przeszli po parę cali i chyba nic ciekawego nie zrobili. Gunsmith pomaszerował w kierunku środka stołu i zaczaił się za płotem. Johan i górnik zostai troszkę w tyle. Lazarus zajął pozycję pośrodku, ale nie miał nigdzie jeszcze zasięgu z granatnika. 4 Abominacje dzięki wzajemnemu popychaniu się przeszły aż 16 cali i zamieniły się w Desolation Engine. Tu popełniiśmy pierwszy błąd i pozwoliliśmy nowemu modelowi wykonać jeszcze jedną akcję. W jej wyniku zdołał się zbliżyć na 2" do Gunsmitha i jeszcze dać mu po twarzy dzięki Melee Expert (4 damage'a). Mój Soulstone Miner przebył łącznie 13" w postaci zakopanej.
Tura 2:
Zużyłem SS na przerzut o inicjatywę i dzięki temu zacząłem od Gunsmitha. Wypalił dwa razy w Desolation z +3 positive flipem dzięki specjalnej akcji zerowej za otrzymane wcześniej rany i zadał 6 damage'a. Potem aktywował się Desolation i dobił mojego rusznikarza. Ramos wyczarował kolejnego pająka, trzy pajączki zgrupowały się w rój i doszły do Desolation Enigne'a (kolejny błąd: rój nie powinien się aktywować natychmiast). Dzięki Melee Master ubiły paskudę, ale na jej miejsce wskoczyły dwie abominacje. Johan z górnikiem weszli do chaty na mojej lewej flance. Lazarus ponownie nie miał na czym wypróbować swojego granatnika. Soulstone Miner przekopał się kolejne 8". Leveticus ruszył do przodu.
Tura 3:
Soulstone Miner będąc już tuż przy strategicznym budynku zadeklarował wyjście spod ziemi. Electrical creation zdetonowało się raniąc obie abominacje. Johan przez okno strzelił do Lazarusa zadając mu potężną 1 ranę.
Ramos wyczarował kolejnego pajączka i kolejne EC. Rój pająków oberwał najpierw od abominacji, a potem dostał serię morderczych czarów Leveticusa i zszedł. Leveticus też zszedł, ale to da niego chleb powszedni. Alicja zainteresowała się, cóż to się wykopało obok niej. Wybrała z arsenału dedykowany czar przeciwko konstruktom i SS Miner oberwał 2 rany i został zpowolniony. Widząc, że niewiele zdziała, postanowił się z powrotem zakopać w nadziei na lepsze czasy.
Tura 4:
Leveticus powtózył manewr z serią czarów i zdjął pojedynczego pajączka. Lazarus zniechęcony ciągłym brakiem celów dla swojego granatnika ruszył swój blaszany tyłek, doszedł do Johana i zadał mu 4 rany. W opdowiedzi Johan użył Flurry i wypłacił 3 ataki, z których jeden miał czerwonego Jokera na damage'a. Lazarus zszedł.

I na tym musieliśmy zakończyć. Bilans: 4 VP dla mnie za zdjęcie ponad 1.5x więcej modeli w koszcie SS, niż Rydl. Zero za intrygi. Rydl dostał 2 VP za intrygę Leveitcusa, bo udało mu się zejść zgodnie z planem.
Dwa błędy, jakie popełniliśmy to:
a) model, który jest summoned wcale nie dostaje natychmiastowej aktywacji! Pomyliło mi się z Colette, bo jej gołąbki mają taką zasadę
b) model, który wchodzi jako replace, również nie ma natychmiastowej aktywacji. Natomiast ogólnych Action Pointów ma tyle, ile najwięcej miał jeden ze składających się na niego modeli.

Tytuł: Re: Raporty z potyczek
PostNapisane: 9 gru 2012, o 18:43 
Hobbysta roku 2012

Systemy: WFB, WH40k, NST, Malifo, BB, Morda, WarMachina, LotR
Dzisiaj również grałem z Rydlem testując skład z Perditą... dobrze wiedzieć, że nie może on używać natychmiastowej aktywacji po summonie (to mnie właśnie zniszczyło xD)... I teraz wiem że nie warto skupiać się na tych przeklętych Abominacjach gdy Lazar jest im na plecach xD Ogólnie super gra bez spiny wyszła :) Trochę mi szkoda, że Executioner dostał aż 6 ranek z samej Alice co sprawiło, że wyłączyło mi go już z gry (a był plan sprawdzenia jego clawów na Levym xD)... No i teraz największa nauczka... nie stać w kupie jak przeciwnik ma granatnik zamiast ręki xD jeden blast na medium mnie zabolał :) czekam na następne takie fajne i bezstresowe gry

PostNapisane: 10 gru 2012, o 19:27 
Kałamarnica

w Malifauxie najtrudniej jest jak coś się bierze z niczego :D Ramos Levictus czy Nikodem :D masterzy masakryczni :D

PostNapisane: 11 gru 2012, o 22:50 
Wielka Ośmiornica

Systemy: .
AoS
Warmachine & Hordes
Szynka my zagraliśmy dobrze :) bo ty i tak nie miałeś już aktywacji i ja mogę to zrobić. Voltarowi chodzi o to iż po sumonie nie mam NATYCHMIASTOWEJ aktywacji a poprostu zwykłą jak każdy inny model na stole :) tylko iż mam slow.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]