Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 73 z 75   [ Posty: 1487 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Macka Wyjazdowa
PostNapisane: 13 lip 2017, o 14:45 
Kalmar

Panowie. Ja narazie nie jestem w stanie dać odpowiedzi.
Zastanawiamy sie z żoną nae urlopem na koniec Sierpnia.
Konkret będę miał na koniec miesiąca.
Jak mi wyjazd nie wypali to moge jechać.
W końcu potrzebujecie mieć hamulcowego.
Ja już ostrzę moją kotwicę.

PostNapisane: 14 lip 2017, o 08:35 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB:
Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
Jak coś to jeszcze As jest chętny, żeby do któregoś z naszych teamów dołączyć ;)

Obrazek

PostNapisane: 14 lip 2017, o 09:05 
Kalmar

Systemy: WFB
cluzoe napisał(a):
Panowie. Ja narazie nie jestem w stanie dać odpowiedzi.
Zastanawiamy sie z żoną nae urlopem na koniec Sierpnia.

chyba Żona się zastanawia :D

PostNapisane: 14 lip 2017, o 17:16 
Kalmar

Raz się nie zgodzę. Od 2 lat nie mamy szczęścia z pogodą nad Polskim morzem. W tym roku chcemy jechać nad Śródziemne. Żeby przyoszczędzic troche kasy chcemy jechać po sezonie. Czyli czas DMP :(.

PostNapisane: 14 lip 2017, o 21:13 
Wielka Ośmiornica

po sezonie to od września się zaczyna ;)

PostNapisane: 27 lip 2017, o 13:24 
Pseudo-Macka

Beastmen - 4000 pkt
Skaven - 4000 pkt
Orks - 4000 pkt pkt
Vampire Counts - 2000 pkt
WoCH - 2000

Hobbit, Mordheim, Wh40k ,
Jak coś jadę na 99%
Czyli racze an bank możecie brać mnie pod uwagę ;)
Jesli macie jeszcze miejcie w drużynach ^^

PostNapisane: 27 lip 2017, o 15:07 
Prawie jak Kraken

Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
kruk404 napisał(a):
Jak coś jadę na 99%
Czyli racze an bank możecie brać mnie pod uwagę ;)
Jesli macie jeszcze miejcie w drużynach ^^

Składy już dawno podzielone, ale przecież jesteś w tym podstawowym :P

Poza tym proponuję dorzucić Bartoola do puli chętnych na DMP :)

Obrazek

PostNapisane: 28 sie 2017, o 17:03 
Wielka Ośmiornica

Panowie! Raport z DMP proszę! Byle szczegółowy!

Ze swojej strony:
dostałem ładny dyplom za "najlepszego generała armii FAQ & rulebook w sezonie 2016"
Sędziowało się spoko. Hajs się zgadza.
Kalesoner wspomniał że nie lubi grać na parówkach ale może sędziować. Imho powinniśmy być chętni.
Rozdałem każdemu teamowi zaproszenie. Liczę że przyjadą na macki.
Organizacyjnie było naprawdę mocno dobrze :)

PostNapisane: 29 sie 2017, o 22:23 
Kalmar

Panowie co jest?
Człowiek jedzie na wakacje żeby nie obciążać dream teamu a tu kaszana.
20 miejsce i jak patrzę na wyniki indywidualne to tylko Pablo 2 maski wkleił.
Piszcie co sie stało?

PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:09 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Dobra, spróbuję opisać swoje bitwy. Punktów dużo nie nastukałem, ale nie taka była tutaj moja rola (no i może to było powodem takiego wyniku, że zamieniliśmy się rolami w zespole) i jestem z nich bardzo zadowolony, bo były bardzo wymagające z mojej strony. Przekonałem się, że także potrafię grać zachowawczo i nie oddawać punktów :)

Bitwa 1: Tutajec i WE

Drużyna chciała sparować mnie z WE ponieważ mam lepsze strzelanie, magię i CC, pomijając Lorda (którego zabijają Balisty), więc byłem pozytywnie nastawiony na ten mecz. Zaczyna się nieźle. Feniksy lecą zapoznać się bliżej z Driadami i Łucznikami. Podobnie czyni mój Prince, nieśmiało próbując unikać lorda WE, który jako jedyny mi tam zagraża. Strzelanko nie poszło źle, bo społowiłem jednych Waywatcherów, wybiłem Sisterki i chyba ze 3 modele Driad gdzieś tam spadły. Tutajec pierwszy raz grał tą rozpą, więc bez zbędnego pierdzielenia zdecydował się na "All in" i wypatatajał zza górki Lordem i BSB (którzy mieli tylko Save) w 9tce Wild Riderów prosto pod Pyromancję i całe strzelanie jakie miałem w armii. Jego rzuty w fazie strzelanie to jakiś pogrom, bo tracę Silver Helmsów, połowę Łuczników i połowę ran na Feniksach z jednego ostrzału, a to było raptem ~50 pestek. Zaczyna się przełomowa runda gry, w której Wildzi dostają kilkanaście ran pod pancerz i przy Wardach na 6+ zabijam raptem 4 modele, co oznacza że Balisty muszą dalej strzelać po oddziale (którego zresztą nie zabijają nadal), a ja mam tego Lorda w White Lionach z BSBkiem. W swojej turze Tutajec dobija mi Feniksa, drugi zostaje na 1 ranie, a Prince ginie od pocisku 2D6 S3 i AP(3), od którego winien dostać max 1 ranę. Grę zwieńczyli White Lioni z Arcymagiem, którzy uciekli od walki z Lordem WE, spanikowali od Silver Helmsów i nie zebrali się już w tej bitwie pomimo Cold Blooded. Pomimo najszczerszych chęci, 1:19 :?

Bitwa 2: Czechy i VC

Jakoś nikt nie chciał grać z tymi VC, a mam ogniste ataki w armii, więc postanowiłem spróbować. Gram zachowawczo ponieważ wiem, że jest raczej remisowo. Strzelam i czaruję, a on to wszystko wskrzesza z powrotem. Szachy trwają ze 4 tury, kiedy przeciwnik odsłania mi Zombie z Kadrą na Feniksa i palenie kasuje wszystkie Zombie, a ja strzelam po Kadrze. Drugi z Feniksów dobiera się powolutku do Ghuli. Staram się zatłuc Nekromantów, jednak bezskutecznie. Przeciwnik ma chyba największą chrapkę na scenariusz, ponieważ 2/3 gry minęło, a nie oddałem mu jeszcze żadnego modelu i ma Feniksy w Deploymentcie, więc staje Crypt Horrorami z Ghoul Kingiem na jednym ze znaczników. Ustawiam swoje 2xŁuki i 2xKawalerię na 15" od niego i czekam. W tym czasie Feniksy wbijają się w Ghule od przodu i tyłu, a trzeci Silverzy zajmują drugi znacznik. Przeciwnik zdecydował się nie szarżować na mnie, bo straci Objective i nie ma już żadnych innych Scoringów. Chyba nie miał pomysłu co zrobić, bo przez 15 minut stał, łapał się za głowę i coś do siebie po czesku gadał. W ostatniej turze wmaszerowałem w 6" od znacznika Łucznikami, a Silver Helmsi stanęli przed Crypt Horrorami tak, aby przyjąć szarżę i nie wywołać Paniki na Łucznikach (ostatnia tura, więc Pogoń powodowałaby jedynie tyle, że Crypt Horrory dostawiają się do Łuków w 6 turze, przez co CC i tak nie rozegramy), przez co mam zagwarantowany Objective. Jedyna niespodzianka to Ghule, które w napadzie paniki turlają 8 poisonów z 16 ataków i zabijają mi Feniksa, a mnie nie udaje się ich przepchnąć. Gra kończy się stratą tego 1 modelu po mojej stronie (bo SH przeżyli) i 13:7 dla mnie :D

Bitwa 3: Animosity Szczecin i WoCh

Niewiele osób chciało grać z tym WoChem. Przeciwnik wybrał mnie, bo też niewiele osób chciało grać z moimi HE. Za bardzo się do mnie nie kwapił poza Lordem w Marauderach, a moje strzelanie i magia za wiele nie robiło jego piechocie. W pewnym momencie postanowiłem zaryzykować i wbiłem się 5tką Silver Helmsów z Princem w 7kę Marauderów z Lordem i wrzuciłem +2WS + 2I, z zamiarem złamania oddziału. Niestety, nie dałem rady zabić Lorda, a straciłem ostatecznie Prince'a (wbijając 2 rany), jednak dostawiłem drugą 5tkę Silver Helmsów na jego flankę i ostatecznie zagoniłem klocek poprzez CRa na Marauderach, wymianiają Prince'a za Lorda i Kawalerię za Kawalerię (według Marvina, good deal). Reszta gry to walka o Objective i ostrzeliwanie oddziałów z Flagami. Ostatecznie 15:5 :wink:

Bitwa 4: Hoax i Skaveny

Uważałem, że mam lekko do przodu, więc zagrałem ze szczurkami. Gra skończyła się jeszcze przed rozstawieniem, gdy przeciwnik otrzymał stronę z Lasem i Ruinami. Strzelam do niego na 6+/7+, a on do mnie na 4+/5+, dodatkowo losując Magię, która z 30" zabija mi bohaterów i mając ze 100 ataków No Armour Save na moją Kawalerię i Prince'a. W tej chwili chodziło mi tylko o to aby nie dostać 20:0, bo i tak nic nie mogłem zrobić. Markowałem ofensywę żeby spowolnić przeciwnika i starałem się oddać jak najmniej, tracąc przez całą grę 3pkt. Chciałem zdobyć Objective i zakończyć grę remisem, ale obie RBTy, 10tka Łuczników i Scorching Salvo z Atrybutem nie były w stanie zabić 3 Monków. Bardzo nerwowa gra, bo każdy błąd mógł skutkować masakrą w plecy i 7:13 dla przeciwnika :(

Bitwa 5: Slayer Zabójców i Dwarfy

Cóż mogę rzec. Rozstawiłem się na środkowo zachodniej stronie stołu, a przeciwnik w rogu po przekątnej. Trochę to zabawne, bo dowiedziałem się od Urbana, że Pawełek zaraz na początku skasował przeciwnikowi główny oddział z generałem w środku, armia się sypie i będzie macha, więc mam po prostu zrobić remis (tak patrzę jak jesteśmy rozstawieni i myślę sobie, że tyle to chyba dam radę :lol: ). Próbowałem jeszcze coś urwać z Magii (jedyna możliwość aby coś zdobyć, nie wystawiając się na ostrzał i samemu nie tracąc swoich jednostek), ale nie nabiłem na tyle dużo ran, aby zgarnąć jakieś punkty, więc gra skończyła się bez strat po obu stronach. Była jedna nerwowa sytuacja gdy 1/3 z White Lionów wyleciała w powietrze z Misscasta z 3 kostek i przeciwnik ruszył strzelanie żeby mi ich uszczuplić i zabić Kadrę z dział, ale niepotrzebnie się tym martwiłem, bo po ruchu, na dalekim zasięgu i strzelając w Skirmish, trafiał mnie na 6+ dopiero. 10:10 i pijemy browara 8)

PostNapisane: 30 sie 2017, o 11:59 
Kalmar

Pobekuje se z Was Chłopaki bo mnie tam nie było :D chociaż z miłą chęcią dołożył bym swoją osobę do tej porażki ;)

Sorry chłopaki ale jeśli nie Azur miał czepać punkty to kto ? Bo po wynikach do dzisiaj nie mogę skumać .
Dobrze , że powąchaliście pierwszy stół. Pewnie przejdzie to do legendy za kilka lat gdy opowieści się trochę przekształtują.
Jak wasze nastroje po wiadomościach motywacyjnych ? Bo milczeliście jak ofiary gwałtu .
Jestem ciekaw czy przyimprezowaliście tam coś w trosce o morale :D
Marvin mi napisał że były 3 zwycięstwa i 2 porażki , Wiadomo kto jest pierwszą porażką , pozostaje wam wyłonić drugą.

No ogólnie to cieszę się , obserwowałem wasze wyniki i nie zawiedliście mnie. Ośmiornica dalej w formie :D

PostNapisane: 30 sie 2017, o 12:15 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Generalnie to Urban i Pablo mieli teoretycznie wyniki robić, bo mają armie z aktualnego TOPu. Szkoda tylko trochę, że Pawełek dostał błędną rozpiskę, a Urban zagrał sobie pierwszy raz po roku i od razu Smoka wystawił, którym zapewne nigdy po stole nie latał. Ja z Marvinem mieliśmy złożenia mało ofensywne, a bardziej mobilne i wyników nie dało się tym robić jakichś bardzo spektakularnych. Nie wiem, imho było jechać z podobną strategią co zawsze :)

PostNapisane: 30 sie 2017, o 12:16 
Kalmar

A z Tą rozpiską Pabla to niezły numer hehe

PostNapisane: 30 sie 2017, o 12:35 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Tak to nieznajomość Meta nie byłaby dla Urbana problemem, jakby wziął Leśne Elfy i grał to co ja i Marvin. Marvin jakiś napór w tym WoChu mógł wziąć, bo od tego jest ta armia chyba. Pawełek dobrze zagrał i jakby miał ostatnio ogrywaną rozpiskę, to by pewnie więcej ugrał. Ja z Marvinem spełniliśmy swoje zadanie całkiem nieźle, tylko nie wiem czy taki playstyle nie był marnotrawstwem potencjału trochę :?

PostNapisane: 30 sie 2017, o 13:15 
Kalmar

Kto był Kapitunem Krwawa Macka ?

PostNapisane: 30 sie 2017, o 13:17 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Oficjalnie to chyba Marvin, ale mam wrażenie, że mieliśmy "lotnego", jak w dzieciństwie na podwórku :mrgreen:

Najzabawniejsze to były dla mnie Parringi na 1 bitwę. Wyszli z czegoś tak oczywistego, że od razu odrzuciliśmy tą opcję, bo wydawała się mało prawdopodobna, także trochę się zrypało. Mimo wszystko, dostawili do nas armie tak, jak chcieliśmy to zrobić sami, także było tam chyba coś nie tak już na poziomie całej koncepcji :lol:

PostNapisane: 30 sie 2017, o 13:42 
Wielka Ośmiornica

WoCH - ok 7000 - 8000 pkt
Wynik jest slaby nie ma co ukrywac. Dostalismy 2 solidne la a wygrane mecze byly wygrane za nisko.Stad tak slabe miejsce. Pablo gral nke na takiej rozpie jak chcial a i tak mial przyzwoity wynik Urban wracal po latachi cos tam ugral,ja i Azur przecietnie ale w sumie takie mialo byc zalozenie.Okazuje ze ze bledne.To tez nie byl turniej Domina ale np 2x dostawal duzego demona na pysk.Ogolnie taktyka byla zla. Trzeba bylo zrobic 4 naparowe armie i jeden bloker Dominika i wynik bylby duzo lepszy.A tak to zastanwialismy sie najczesciej ze w konkretnym robilismy remis itd. Ja i Azur na poziomie rozpy nie mielismy nad zadna armia super przewagi. Dobrze ze wynik jest lepszy niz rok temu ale porownujac go do wyniku z przed 2 lat jest wielka bieda

PostNapisane: 30 sie 2017, o 14:35 
Prawie jak Kraken

Bretonnia - 5000 pkt
Empire - 7500 pkt
Dogs of War - 2500 pkt
Chaos Dwarfs - 5000 pkt
Ogre Kingdoms - 2500 pkt

Hobbit, Bolt Action
No co mogę powiedzieć... no słabo poszło mi :( Warsztatowo swoje bitwy oceniam naprawdę dobrze, a nie byłem w stanie w przypadku co najmniej dwóch paringów ugrać zbyt wiele... robiłem wszystko co się dało.

1 bitwa - Demony Lipka

No prawie żem zarąbał tego Keeper'a, ale cuś nie pykło i maseczka w plecy.

2 bitwa - Czeskie kraśki

To była bitwa straconych szans... na wstępie na poziomie rozpy i scenariusza już wygrywałem 13:7, ale Dominik chciał wcisnąć machę kraśkom i wysadził sobie w powietrze klocek z kadrą za 2400 pktów i w efekcie z 13:7 zrobiło się 7:13.

3 bitwa - Wampiry Augusta

4 tury czekałem na błąd przeciwnika, bo gra była remisowa przez cały czas. Błędu się doczekałem i zrobiłem 17:3.

4 bitwa - Demony Błażeja

Nieudane parowanie dla mnie. Do wyboru miałem Demony z bloodthirsterem lub krojący mnie Woch. Wybrałem Błażeja, by chociaż dostać przyjemnie wpierdy. Walczyłem z Bloodkiem i statystycznie winienem go zabić i zrobić kilka punktów. Skutecznych 5 wardów na 5+ Błażeja i marzenia o zabiciu Bloodka odeszły w niepamięć. Maska w plecy.

5 bitwa - Chłopska Bretka Kangura

Natłukłem tych chłopów pół stołu, a punktów było z tego niewiele :( gra dosyć remisowa, którą przegrałem o scenariusz.

Obrazek

PostNapisane: 30 sie 2017, o 14:56 
Kalmar

Ja se chciałem z was trochę pobekować, a widzę że ruszyły was wyrzuty sumienia :D
Boli mnie to że byliście tacy niemrawi.Nic nawet nie napisaliście. Nawet o 5 nad ranem nie mogłem się do was dodzwonić itd.

PostNapisane: 30 sie 2017, o 15:32 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Nie wyrzuty sumienia, a konstruktywna krytyka :wink:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 73 z 75   [ Posty: 1487 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75  Następna strona