Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 54   [ Posty: 1080 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Klimatyczna Armia
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 23:10 
Gracz roku 2014 - WFB

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
ślivek napisał(a):
BD nie są przedstawiani jako grupa samemu stanowiąca armię. to oni są kontygentem innej armii a nie oni mają kontygenty np. Strigoi.

Tylko że nie masz wtedy armii Blood Dragonów, a jedynie 1 głupi oddział Blood Knightów :roll:

ślivek napisał(a):
Jak tak bardzo ich chcesz to postaraj się mniej uzasadniać dlaczego nie trzymasz ich lore'a (bo przecież mogą jakieś zombiaki czy duchy mieć zawsze) tylko postaraj się dla siebie mieć zgodnie z punktami jak najwięcej pasujących elementów.

Problem w tym, że elementów klanu Blood Dragons jest tak mało w 7 i 8 edycyjnym Army Booku, że robiąc tak jak mówisz i tak nie zyskujesz klimatu tego Bloodline'u, ale właśnie Kontyngent do innej armii, co sprowadza się do kwestii wyżej :?

ślivek napisał(a):
Wtedy będziesz miał "klimatyczną armię" a nie, jak, tłumacząc się właśnie wspomnianymi argumentami będziesz brał rzeczy własciwie jakie chcesz do armii. To tak jak mówić "składam armię tematyczną savage orków" i brać black orków bo są przedstawiani jako najemnicy. No super wszystko fajnie ale to po prostu nie pasuje jako klimatyczna armia.

No nie do końca. Ludzie właśnie stylizują sobie armię na pewien klimat, np.: Ogry Piraci (http://titan-forge.com/fantasy_miniatur ... 4aab9cdad2), więc tak ja, nie mając zupełnie możliwości zaakcentowania Blood Dragonów w Rozpisce przez brak jednostek, nawiązuje do detali i niuansów dotyczących tego Bloodline'u w związkach z innymi klanami, aby modele prezentowane na stole obrazowały scenę Blood Dragonów, najbardziej majestatycznych i najpotężniejszych Wampirów w kontraście do upadłych Strigoi. Klimat objawia się tutaj w Modelach, gdyż w Rozpisce się nie da, ale jednocześnie bez jakichś własnych udziwnień, tylko z zachowaniem Fluffu, choć nie tylko tego pierwszoplanowego który każdy zna :)

PostNapisane: 16 kwi 2013, o 23:44 
Wielka Ośmiornica

No właśnie o to chodzi - napisałem na poczatku posta że niektóre stronnictwa są ciężkie do oddania na bitewniakowym stole. To jest odpowiedź na pierwsze dwie Twoje. Po prostu pogódź się że to trudne i albo masz klimatyczna armię wyrzekając się właśnie tych rozwiązań które są "niepierwszoplanowym fluffem" albo szukasz na siłę czegoś co w miare pasuje i masz armię VC na kawalerii a nie armię BD. Jak zrobisz faktycznie Varghulfy w kajdanach to może jakoś przejdzie ale już na przykład oddział zombie, duchów czy fell batów jest znikąd. W czymś takim liczy się zawsze pierwszoplanowy fluff. Zwłaszcza w przypadku klanów wampirzych które są dość... hermetyczne. Akurat ciężko podać porównania bo wśród innych armii nie ma aż tylu niesnasek co można odnaleźć w VC. może odpowiednie może się wydać właśnie armia Khorne'a z kontygentem demonetek Slaanesha ale duzo osób powie że to przecież normalne. Jednak mimo że normalne to nie jest to armia tematyczna. Tak jak armia na Forest Spiritach z randomowo wrzuconymi waywatcherami. no spoko, pasuje w końcu elfy współgrają z przyrodą a waywatcherzy to prawie że lesne duszki no ale właśnie nie do końca. Jak robisz Forest Spirity to masz same forest spirity.
wsadzanie innych rzeczy można podzielić na dwie kategorie - bo nie ma co innego z wybranego sobie theme (albo faktycznie mechanicznie się nie da - wtedy kicha, albo da się - wtedy kwestia odpowiednich konwersji/pożyczek), albo jest co wsadzić by wypełnić te 25% core czy inne ograniczenie ale to rozwiązanie jest niegrywalne - wtedy jesli to nam przeszkadza pozostaje rezygnacja z drogi klimaciarza.
Jeśli chodzi ci o to że nie masz jak wypełnić miejsca zgodnie z klimatem BD to możesz mieć rację. cieżko w wampierzych corach znaleźć taki fill by się zgadzało z klimatem i było różnorodnie chociaż zawsze jakieś konwersje zwyklastych imperialistów nie będą złe. Z drugiej strony ty chcesz powsadzać rzeczy ze Spec i Rare. tutaj już ciężko mi się widzi Twoje przedstawianie klimatu BD poprzez wsadzanie jednostek duchów czy Strigoi o.O
Jeśli to co jest klasycznie BD ci nie wystarcza i chcesz większej różnorodności to tak jak napisałem wyżej - znajdź coś innego pasującego w pełni do BD albo nie gadaj że chcesz w pełni klimatyczną armię tylko przedstawiającą niuanse bo wsadzając np nekromantów nie przedstawisz niuansów (imo varghulfy nie będą złe jak będzie ich jeden oddział i będzie ładnie wystylizowany ale to tylko moje imo osoby która w klimacie VC super jakoś nie siedziała nigdy).
Nie mniej - to co napisałem tutaj i w poście powyżej nie tka trudno przetłumaczyć na wszelakie inne problemy "tematyczności" armii, stąd, czuje się trochę usprawiedliwiony floodowaniem na temat jednego przypadku, zwłaszcza, że inne pytania raczej się nie pojawiają.

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 00:40 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Nawiązujesz do wyboru pomiędzy tym co Grywalne, jednak o tym nie wspominałem. Akurat armia Wampirów jest na tyle ciekawa, że nie ma jednego giętego schematu (chyba że na to głupie Euro jest ograniczana), tylko prawie każda jednostka (jest zaledwie kilka wyjątków) ma swój potencjał i swoje zadanie, więc rozpiskę można robić jak się chce i tutaj nie ma żadnego problemu bo nie dążę na siłę do żadnego konkretnego buildu (nawet kompletnie nie znam Buildów w VC). Nie zrozumiałeś mnie z tym co chcę uzyskać. Cały czas myślisz, że chcę na siłę zrobić tylko Blood Dragonów. Otóż nie chcę, bo jak mówiłem, nie da się tego normalnie zrobić. Armię w klimacie samych Blood Dragonów będę miał w Bretonni czy Imperium, bo tam się ten klan głównie znajduje, a modele i fluff pozwalają akurat na grę 1 armią na 3 różnych Army Bookach, więc Wampiry to będą po prostu Wampiry przedstawiające obraz przeze mnie opisany, aby ten Smoczy Motyw linii krwi Blood Dragons zaakcentować. Jak widać Stylizacja, a nie Rozpiska będzie tutaj stanowić o Klimacie :)

Jeśli chodzi o zbiór jednostek, to mylisz dwie kwestie. Np. armia Warriorów Chaosu robiona na Khorne'a, która będzie posiadać Tzeentchowca nie jest już Armią Khorne'a, bo Tzeentch to nie Khorne. Jednakże pamiętaj, że Wampiry to Wampiry. Niezależnie od Bloodline'u, każdy Wampir posiada pewne cechy: Siła, Szybkość, Magia itp, a to oznacza, że nawet Necrarch Lord będzie mieć Walkę Wręcz 7, Siłę 5, czy Wytrzymałość 5, a Blood Dragon czy Strigoi będą mieć przynajmniej 1lvl Magii. Bloodline rozwija konkretne cechy, więc w tym wypadku Blood Dragon będzie chciał mieć dodatkowe ataki z Red Fury, czy WSa 9 i Chellenge z Dreadknighta, a Necrarch będzie miał natomiast 4lvl i naginać Wiatry Magii za pomocą Master of the Black Arts. Oznacza to, że nawet Blood Dragon potrafi przyzywać do siebie Duchy, ale będą to pojedyncze "Bazy" zamiast oddziałów, potrafi przyzywać Nietoperze, ale będą to pojedyncze sztuki zamiast całych chmar, potrafi przyzywać Wilki, ale będą to małe i pojedyncze grupy zamiast całych watah, w przeciwieństwie do Strigoi czy Von Carstein oraz potrafi wskrzeszać Zombie czy Szkielety, choć nie robi tego tak dobrze jak Necrarchowie. Wszystko to potrafi, bo nawet we fluffie, tocząc bitwy, robił to. Kiedyś myślałem właśnie w ten sposób, że dany Bloodline musi zawierać pewne elementy, a nie zawierać innych, przez co nie honorowałem jako Bloodline w ogóle Von Carsteinów, gdyż oni wykorzystują wszystko po równo. Filip (pojawia się w Stagrafie czasem) uświadomił mi, że konkretnych Bloodline'ów nie charakteryzuje występowanie lub brak jakichś jednostek, ale balans pomiędzy jednostkami (ten klan ma tego więcej, a tamten ma tego więcej, ale w każdym występuje większość rzeczy) i to jest ten problem Blood Dragonów dla mnie:"Wsadzając maksymalnie dużo jednostek charakterystycznych dla tej linii, nadal nie widzę tych proporcji i nadal widzę w tym inny klan, bo tego co charakterystyczne dla Blood Dragonów jest aż tak mało." ;)

No i na koniec, pamiętaj o synergiach pomiędzy jednostkami, które zachodzą niezależnie od Bloodline'u. Jeśli chcesz stworzyć armię opartą o Lahmię i uwzględnisz w niej np. Varghulfa, no bo jak już wspomniałem, każdy klan je wykorzystywał, to umieszczenie Ghuli nie jest żadną zbrodnią, gdyż od zawsze wiadomo, że Ghule uganiają się za Varghulfami :P

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 15:55 
Mięczak

Systemy: WFB/W40K
Cytuj:
Jak widać Stylizacja, a nie Rozpiska będzie tutaj stanowić o Klimacie :)

You have got a point here. Stylizacja też działa cuda ;)

Cytuj:
Jeśli chodzi o zbiór jednostek, to mylisz dwie kwestie. Np. armia Warriorów Chaosu robiona na Khorne'a, która będzie posiadać Tzeentchowca nie jest już Armią Khorne'a, bo Tzeentch to nie Khorne. Jednakże pamiętaj, że Wampiry to Wampiry

Bull****. To ja na takiej samej zasadzie stwierdzę: Demon to demon. Pochodzi z tej śmiesznej magicznej materii służy aspektowi chaosu, napiernicza magiczną bronią. A błogosławieństwo danego boga
Cytuj:
rozwija konkretne cechy
. IMHO to tak nie działa :wink:

Cytuj:
Tylko że nie masz wtedy armii Blood Dragonów, a jedynie 1 głupi oddział Blood Knightów :roll:

Cytuj:
Problem w tym, że elementów klanu Blood Dragons jest tak mało w 7 i 8 edycyjnym Army Booku, że robiąc tak jak mówisz i tak nie zyskujesz klimatu tego Bloodline'u

Cytuj:
i to jest ten problem Blood Dragonów dla mnie:"Wsadzając maksymalnie dużo jednostek charakterystycznych dla tej linii, nadal nie widzę tych proporcji i nadal widzę w tym inny klan

Dobra, to w takim razie napisz mi, co dla Ciebie jest jednostką charakterystyczną dla BD i jaki styl gry do nich pasuje. Bo mam wrażenie, że dla Ciebie jedyną jednostką w armii Blood Dragonów, powinny być te dziwaczne wampirze rycerze (Nie wiem jak się nazywają i średnio mnie to interesuje :P)

Może oszczędzi was czarna śmierć

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 20:11 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
jakto nie da się złożyć armii Blood Dragonów? zbyt długo tym grałem :lol:

lord... wampir wiadomo, zakuty w zbroję zabijaka;
heros... wampiry zakute w zbroję mniejsze zabijaki, żadnych nekromantów, banschee, wraithów czy wightów
core... ghoule z bardzo prostej przyczyny, ghoule są żywe(a zasada że nie są to tylko ujednolicenie zasad armii) i przyciąga je padlina, nie stanowią de facto Twojej armii tylko są... jak padlinożercy, pojawiają się tam gdzie krwii rozlew, alternatywnie szkielety, każdy senior ma swojego wasala a czeladź to niby co? tylko żadnych zombii
special... black knighst, grave guard
rare blood knighst

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 20:33 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Ghule są zarówno Strigoi jak i Blood Dragon jeśli chodzi o Core? :)

No a druga sprawa, to czy Czarni Rycerze i Gwardia Cmentarna faktycznie tak dobrze pasują do Blood Dragonów? :?

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 22:27 
Mięczak

Cytuj:
Ghule są zarówno Strigoi jak i Blood Dragon jeśli chodzi o Core? :)

Idealnie do Strigoi, teoretycznie do wszystkich (Poza lahmiami imho).
Cytuj:
No a druga sprawa, to czy Czarni Rycerze i Gwardia Cmentarna faktycznie tak dobrze pasują do Blood Dragonów? :?

Em, a pasują do kogoś lepiej niż Blood Dragonów :o ?

Cytuj:
ghoule są żywe(a zasada że nie są to tylko ujednolicenie zasad armii)

No kiedyś były żywe, w RPGu też są... powiedzcie mi, jak teraz wytłumaczyli fakt, że to undeady o.O?

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 22:33 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Ziele napisał(a):
Cytuj:
ghoule są żywe(a zasada że nie są to tylko ujednolicenie zasad armii)

No kiedyś były żywe, w RPGu też są... powiedzcie mi, jak teraz wytłumaczyli fakt, że to undeady o.O?

Pewnie tak samo jak fakt, że Nekromanci, którzy byli żywi, też teraz są Undead, czyli nijak. Po prostu byli, a teraz nagle nie są. To coś jakby żyli w Matrixie, a teraz się obudzili i zobaczyli, że jednak są Nieumarli :D

Dodam, że gdyby Ghule były żywe, to Crypt Horrory by się z dupy brały, gdyż ich fluff wtedy nie ma sensu, więc może to był zabieg GW aby sprzedać nowe modele i jakoś wytłumaczyć ich istnienie w tej armii :roll:

PostNapisane: 17 kwi 2013, o 23:21 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
nietoperze też uśmiercili gwoli ścisłości ale nie o to chodzi.

Ghoule umarły edycje wcześniej więc nie był to żaden zabieg GW żeby Crypt horrory wytłumaczyć. Wynikało to raczej z ujednolicania zasad dla danych armii w armii wampirów wszystko miało być undead i tak się stało. Flufficznie to wampiry przestały istnieć w momencie gdy zaczęło się mieszanie bloodlineów czyli poprzedni dex. wcześniej w miarę kupy się trzymało.

Poza tym nie ma czegoś takiego jak nieumarły nekromanta... to jest licz a nie ma opcji żeby bubek na poziomie 1szym przeistoczył się w licza.

GW pisze dexy tak sobie i jeśli ktoś chce coś klimatycznego pokombinować to musi... pomyśleć a nie szukać uzasadnień dla wprowadzenia takie a nie innej jednostki do rozpiski

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 14:42 
Papa Smerf

Sprawdziłem: w 6 ed. klimatyczna armia BD miała w corach Black Knightów, koniecznie z bardingiem. A jeśli BD pochodziliby z Bretonnii, to Knighci muszą walczyć w formacji lancy.
W corach byli też Grave Guard oraz Skeleton Bowmen.
W specialach tylko szkielety, w rarach Czarna Karoca, Banshee.
Brak nekromantów, wraithów, zombie, ghuli, nietopyrzy pod każdą postacią, dire wolves (!), spirit hostsów.

To daje pewien pogląd nt. klimatu. :idea:

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 14:47 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Jak coś mam gdzies 6ed AB - moge się go pozbyć za małą opłatą:P i będziecie sobie mogli klimatyczne armie robić.

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 15:46 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Euru napisał(a):
Jak coś mam gdzies 6ed AB - moge się go pozbyć za małą opłatą:P i będziecie sobie mogli klimatyczne armie robić.

Mam wszystkie PDFy począwszy od 4 Edycji bo je czytałem :P

Schtrasny napisał(a):
klimatyczna armia BD miała w corach Black Knightów, koniecznie z bardingiem. A jeśli BD pochodziliby z Bretonnii, to Knighci muszą walczyć w formacji lancy.
W corach byli też Grave Guard oraz Skeleton Bowmen.

I dlatego, ponieważ tego już nie ma, wymyśliłem sobie obraz Wampirów, który przedstawiłem w postach powyżej, gdyż prawdziwych Blood Dragonów imho nie da się już uzyskać. Ich klimat przetrwa u mnie w armii Bretonni/Imperium :)

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 18:31 
Mięczak

Cytuj:
wymyśliłem sobie obraz Wampirów,

To, że Ty sobie wymyśliłeś, nie oznacza, że będzie to zgodne z fabułą, a wiec i Fluffem starego swiata. :wink:

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 19:17 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Akurat z Fluffem zgodne będzie, tylko nie takim ogólnym co każdy zna, a dotyczącym szczegółów związków między Blood Line'ami ;)

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 22:24 
Papa Smerf

Jeśli klimat BD ma zaistnieć w armii Imperium, to nie zgodne z fluffem.
Fluff albo każdy zna, albo to nie fluff.

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 22:29 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
A można widzieć czemu? Myślałem, że Blood Dragoni wzięli się głównie między innymi z Imperium, więc możesz zrobić sobie taką armię, której Kawaleria będzie przedstawiana przez Wampiry, a piechota jako Nieumarli/Słudzy wskrzeszonych/prowadzonych przez te Wampiry, prawda? Jak przedstawiłem taki obraz armii jakiś czas temu na Border Princes, to mi powiedzieli, że świetny pomysł, wiesz? ;)

A poza tym Fluff to Fluff. Jest to to, co opisuje charakter i realia każdej armii. Znajduje się w Army Bookach i jest nim wszystko to co tam zapisane, a nie tylko ogólniki, które ludzie znają, prawda? :)

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 22:44 
Papa Smerf

BD = Bretonnia.
Luk at de kompozycja klimatycznej armii BD powyżej.

PostNapisane: 19 kwi 2013, o 23:00 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
To co tam jest, zostało przedstawione w jednym Army Booku, jako jeden z przykładów armii Blood Dragons, której nie da się już wystawić niezależnie od armii. Jeśli uważasz, że Blood Dragons to tylko Bretonnia, sugeruję przeczytać historię twierdzy Blood Keep oraz losy Walacha Harkona, które opisane są jako Fluff klanu Blood Dragons w Army Booku do 5 edycji, albo przy okazji dodanej do Army Booka z 7 edycji jednostki Blood Knights. Znasz to? ;)

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 21:39 
Wielka Ośmiornica

Azur - upartyś. przecież Kard napisał ci że da się BD w wampirach a ty zamiast przyznać że po prostu nie chcesz tego to na siłę twierdzisz "nie da się" i twierdzisz ze przemycasz fragmenty "klimatu BD", "odzwierciedlając zależności między rodami", poprzez robienie zwykłej armii wampirów mieszanej. przestań to nazywać klimatyczną armią BD. W imperium czy bretce możesz sobie coś takiego tak nazywać ale i tak imo to jest coś nie tka jeśli armia imperialna jest dowodzona przez wampiry. imo to powinno być w VC także mechanicznie. Jeśli jednak na prawdę tak chcesz to ok, twoja brocha.

PostNapisane: 20 kwi 2013, o 21:55 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Ślivek, czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?

ślivek napisał(a):
przecież Kard napisał ci że da się BD w wampirach a ty zamiast przyznać że po prostu nie chcesz tego to na siłę twierdzisz "nie da się"

Nie powiedziałem teraz, że się nie da BD w Wampirach zrobić, tylko że ten Build o którym mowa była nie jest możliwy do złożenia gdyż Black Knightci nie są już w Core'ach. Jeśli zrobić to tak jak Kard powiedział, to owszem, da się, ale wolę już to zrobić w Imperium czy Bretonni, niż tworzyć jakieś popłuczyny po starych Wampirach, które odeszły :?

ślivek napisał(a):
twierdzisz ze przemycasz fragmenty "klimatu BD", "odzwierciedlając zależności między rodami", poprzez robienie zwykłej armii wampirów mieszanej. przestań to nazywać klimatyczną armią BD.

No przecież napisałem już wcześniej, że w VC tworzę sobie nowy, własny i konkretny obraz armii "Blood Dragonów ponad Strigoi". Choć jest to wszystko poparte fluffem, to nie nazwałem już tego armią BD :roll:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 54   [ Posty: 1080 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Następna strona