Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 207 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rapid- turniej patrolowy
PostNapisane: 19 lis 2013, o 18:19 
Mątwa

Systemy: Infinity, WH40K, Malifaux, NST, X-Wing
Poznam także: ITS T9728
Relax napisał(a):
Ogónie obstawiam, że w niedzielę będą rządzić marynaty - ale zobaczymy :D

Jakby nie patrzeć zasady są bardzo pod nich. Miałem okazję potrenować w niedziele z szynką pod turniej właśnie i wystawił Wilczki w transporterach które dość długo się trzymały. Jak później się dowiedziałem w pełni mogą być używane (pancerz 32 :?, koszt 35 pts!! ) sprawia że piechota staje się dość bezużyteczna bo zwyczajowo nie ma nic na taki twardy pojazd. Byłem przekonany że żadne maszyny się nie kwalifikują pod turniej. Byłem w błędzie i w zasadzie teraz bym może nawet rozpiskę zmienił a nawet i armię na DA ale niestety nie mam pojęcia jak ich składać więc odpuszczam. Nie wiem czy zawsze tak jest ale puki co widzę że zasady nagradzają jedne frakcje bardziej niż drugie.

PostNapisane: 19 lis 2013, o 18:44 
Kalmar

Stare dobre rino. A tak z ciekawości ile one mają SP 2 bo raczej 3 nie mają ????
Doczytałem mają 3 a to już nie fajne :(

PostNapisane: 19 lis 2013, o 18:47 
Mątwa

Endi napisał(a):
Stare dobre rino. A tak z ciekawości ile one mają SP 2 bo raczej 3 nie mają ????
Doczytałem mają 3 a to już nie fajne :(

Nie wiem czy o to samo chodzi ale HP3.
Czy równoznaczne to jest z W<3?

PostNapisane: 19 lis 2013, o 18:54 
Kalmar

tak to to samo

PostNapisane: 19 lis 2013, o 19:06 
Wielka Ośmiornica

Systemy: .
AoS
Warmachine & Hordes
Dla tego właśnie uważam iż patrole są mega słabe dla nowych graczy .... okrojone , dziwne zasady i tylko kilka armii które są dobre pod te zasady.

PostNapisane: 19 lis 2013, o 19:18 
Mątwa

Endi napisał(a):
tak to to samo

Aha, czyli szynkowy nie mógł tego wystawić :D
Fajnie się dowiedzieć teraz ale ogólnie nauczyłem się paru nowych rzeczy + metod 'unikania' głupich strat :D

Rydl w sumie ma rację. Troszkę to wszystko okrojone. A z drugiej strony, jak się uczymy jeździć na rowerze to też najczęściej z doczepianymi kółeczkami :)

PostNapisane: 19 lis 2013, o 19:35 
Pseudo-Macka

Przemek.S napisał(a):
dużo osób w Łodzi gra CSM?

Urban, jaką rozpę wystawiasz?

Czy dużo nie wiem.
Ale fakt Chaos (nie CSM, bardziej lost and damned bym to nazwał) na małe punkty się potrafi wysypać gęsto.

Masz rozpe na pw :)

PostNapisane: 19 lis 2013, o 20:14 
Kałamarnica

Systemy: WH40K, WFB
Z 10 osób się pewnie znajdzie.

PostNapisane: 19 lis 2013, o 21:22 
Mątwa

Systemy: WFB
W40K
Mordheim
Właśnie, Relaxie - jak się mają Hull pointy do Woundów?
Necroni narzekają na pojazdy i trudność ich niszczenia - serio? Gauss - hello! :D

PostNapisane: 19 lis 2013, o 22:04 
Prawie jak Kraken

Systemy: Wh40k, Infinity, X-Wing
Nie mieszajmy dwóch rzeczy - hull pointy nie są ograniczone. Pojazdy na patrolu ograniczone są przez wartość pancerza tzn suma bok, przód, tył nie może przekroczyć 33 (co było od początku w regulaminie). Patrole od zawsze zawierały pojazdy a dziwne jojczenie na to ludzi, którzy grają od dawna i mogą je rozpuszkować pierdnięciem (co wynika z nadesłanej mi rozpiski :wink: ) jest bezpodstawne. Nie zgodzę się, też że tylko kilka armii ma szanse - właśnie np. wywalenie ciężkich zbawek i flyerów zmienia metę i przesuwa balans. Zmusza też do myślenia nad nowymi rozwiązaniami i daje szanse na wystawienie niestandardowych buildów. Taki upośledzony np. w poprzedniej edycji chaos może tu poszaleć. A Eldarzy bez Knightów, Tau bez Riptaidów, IG bez Punisherów i Vendett czy np. DE czy nie mogą być ciekawsi i też groźni?
Rhino imo to jest słaby pomysł na patrol - serio. Zobaczcie rozwala je praktycznie wszystko (moje autosy na havokach kroją średnio 1,5 Rhino na turę), missile launchery, ba nawet heavy boltery czy snajperki (oczywiście lance eldarskie, gaussy, plazmy i kupa innych rzeczy też). Dodatkowo może się unieruchomić na terenie, ma gorszego smoka niż w poprzedniej edycji a wystarczy salwa z bolterów na tył, żeby pękło. W cc przektycznie każdy squad MEQów rozwala je w turę. Żeby jeszcze sprawę pogorszyć w misjach na naszym turnieju wystarczy mu uszkodzić cokolwiek aby liczyło się jako wpół-zniszczone i nie może przejmować terenów ani reliktu. Oczywiście nie tylko smerfy mogą je brać - chaos także. Naprawdę uważacie że jest to takie mocne?

Horus Lupercal

PostNapisane: 19 lis 2013, o 22:19 
Wielka Ośmiornica

Systemy: .
AoS
Warmachine & Hordes
Rhino jest słabe bo jest za drogie na taki turniej. Ja tu mówię o czymś innym np. 60 orków + dodatki xD , blob gwardii (zabij ich na te punkt). Są po prostu inne przegięcia a powiedz mi co ty takiego chcesz wystawić w tym chaosie .... bo aż mnie ciekawi co tam jest takiego innowacyjnego i super.

PostNapisane: 19 lis 2013, o 23:02 
Kalmar

chłopaki przeceniacie gausy powaga tylko zabiera SP po 6 na obrażenia jeżeli chodzi o rino to to samo robi tesla i na większy dystans ma szanse na większą ilość trafień. Niestety na punkty patrolowe bez zabawek crypteków z samymi immortalami, wariorami bądź deskami ciężko zaszaleć. I cały czas powala mnie na kolana stwierdzenie że nekroni to armia strzelecka masakra.

PostNapisane: 20 lis 2013, o 09:34 
Terenokreator

ależ jojczycie...
Zawsze coś komuś nie będzie pasować. Albo za małe punkty albo za duże albo ktoś ma przegięcie. O to w tej grze chodzi. Nie jest symetryczna! Patrol to małe punkty i okrojona rozpiska która pozwala na bardziej zrównoważone rozpiski dla większości popularnych armii. Nie znam wszystkich kodeksów i spodziewam się, że niektórym może być trudniej wystawić się w tych ramach no ale trudno... może trzeba sobie wtedy odpuścić taki turniej.

---dum pugnas, victor es---

PostNapisane: 20 lis 2013, o 11:11 
Kałamarnica

Rydl napisał(a):
Rhino jest słabe bo jest za drogie na taki turniej. Ja tu mówię o czymś innym np. 60 orków + dodatki xD , blob gwardii (zabij ich na te punkt). Są po prostu inne przegięcia a powiedz mi co ty takiego chcesz wystawić w tym chaosie .... bo aż mnie ciekawi co tam jest takiego innowacyjnego i super.

Rydlu, na te punkty są takie przegięcia, na duże punkty są inne przegięcia :) Przecież sam wiesz
Masa nowych graczy to czyta - dla nich złożenie czegokolwiek na kilkaset pktów i rozegranie bitwy z małą ilością jednostek to są plusy patrolu - nie wiem po co przedstawiasz to w takich czarnych barwach

Rydl napisał(a):
Dla tego właśnie uważam iż patrole są mega słabe dla nowych graczy .... okrojone , dziwne zasady i tylko kilka armii które są dobre pod te zasady.

Ja bym się mocno zniechęcił czytając te Twoje rozważania i nabrał przekonania że uczę się czegoś "niewłaściwego", nie mającego nic wspólnego z "normalną" grą :roll:
Common man, daj się ludziom pobawić (bez spiny że coś robią źle) w radosną rozpierduchę jaką jest patrol :)

Masz przykład z mojego ostatniego patrolu - gram z Krysiakiem który wystawił ten Twój "przegięty standard patrolowy" - 30 boyzów + 15 lootasów > zrobił bunkier i lipa. Weź to ugryź
Ja zagrałem jakimś tam swoim "klimatycznym patrolem" :) 12 boyzów w traku, 3 bike boyzi, coś tam jeszcze. Taka rozpiska że przeciwnik robi minę w stylu "o, lol..."
Uwierz w to że jakimś niesamowitym trafem ta 12 orków przepchnęła tę Krysiakową 30stkę. Nie wiem jaka była na to szansa ale jakoś tak wyszło. Pewnie nie do powtórzenia w tej edycji. Ostatecznie bitwę mimo to przegrałem, rozpiska faktycznie była słaba :D Ale pamiętam do dziś :)
O to chodzi w patrolach. Nie smęć ludziom
Swoją drogą ciekawe ile zobaczysz na stołach tych swoich "przegięć" - blobów, 60dziesiątek Orków itd. Daj znać po turnieju to przyznam Ci rację :P

Sorry Panowie za off top, nie będzie mnie na tym patrolu bo pracuję (szkoda wielka) ale jakoś tak mnie wzięło na wspominki ;)
Powodzenia Relaksie

PostNapisane: 20 lis 2013, o 11:17 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Rydlu nawet nie zagra :)

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 20 lis 2013, o 11:47 
Prawie jak Kraken

Systemy: Wh40k, Infinity, X-Wing
Cytuj:
Sorry Panowie za off top, nie będzie mnie na tym patrolu bo pracuję (szkoda wielka) ale jakoś tak mnie wzięło na wspominki ;)
Powodzenia Relaksie

Dzięki :)
Ja uważam, że początkującemu graczowi dużo łatwiej zrozumieć i zapamiętać na początek zasady czterdziestki bez flyerów, monstrusów i mnóstwa pojazdów oraz specjali z własnymi traitami. Poza tym na początek łatwiej się manewruje 2-3 oddziałami niż armią na 2000 pkt, więc to chyba jednak plus a nie minus tego typu rozgrywek.

Horus Lupercal

PostNapisane: 20 lis 2013, o 12:45 
Mątwa

W40K
Mordheim
Stalker i Relax +1.
IMO: nie ma lepszej inauguracji dla świeżaków, chyba że chcemy turniejowych napinaczy kształcić...
Zamiast narzekać pokażcie,że umiecie grać a nie tylko przesuwać samograje po stole...potraktujcie to jak wyzwanie.

PostNapisane: 20 lis 2013, o 22:40 
Mątwa

W40K
Mordheim
Pytania do regu:
1. Czy w przypadku Line breakera liczy się każda jednostka (czyli np.: po 2 punkty za każdy unit w strefie wroga) czy tylko jedna jak w normalnej grze?
2. Czy zakładnik staje się częścią unitu na potrzeby alokacji woundów?

PostNapisane: 21 lis 2013, o 00:02 
Gracz roku 2012 - WH40k

ja pewnie bym troll'ował i napisał coś w stylu "zamknij się i nie przeszkadzaj.." :twisted:
a tak to proszę.. ładnie grzecznie i celnie, napisane to co wszyscy sobie myślimy :) :)

PostNapisane: 21 lis 2013, o 09:18 
Terenokreator

z innej beczki:
Czy ktoś będzie miał na turnieju Chimerę? Chciałem porównać rozmiar.

---dum pugnas, victor es---

Napisz wątekOdpowiedz Strona 8 z 11   [ Posty: 207 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona