Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 12   [ Posty: 233 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ostatni Patrol 11.12.2011
PostNapisane: 7 gru 2011, o 10:56 
Wielka Ośmiornica

No 2 dni nie zaglądałem i już takie atrakcje :lol:

Nie wiem, co w końcu zostało ustalone, ale jako gracz wrzucę jeszcze swoje zupełnie subiektywne 0,03PLN

"Aż" 5DP za zgłoszenie w terminie:
Każdy org wyważa sobie jakoś punkty dodatkowe - np. ja zwykle daję 2DP za wcześniejsze zgłoszenie. ReyQ standardowo daje 3DP na 3-bitwowych turniejach. Skoro więc dodał 2 bitwy, nic dziwnego, że dodał też 2DP, żeby premia miała taki, jak zwykle wkład w wynik.

Publikacja rozp:
Jestem zdecydowanie przeciwny. Wałkujemy to za każdym razem, gdy Krysiak nie zdąży się zgłosić i imo nic się nie zmieniło. Punkty za wcześniejsze zgłoszenie premiują graczy, którzy ułatwiają życie orgowi. Publikacja rozp przed zamknięciem zgłoszeń premiuje graczy, którzy nie ułatwiają życia orgowi, czyli jest nagrodą za nic / za zagapienie się / za zlanie sprawy / za żyłowanie na forum / za nieczytanie regu.

Punkty od Mikołaja:
Z tego, co wiem, Mikołaj nagradza tylko grzeczne dzieci, chyba że jest Babcią, bo wtedy to nie robi różnicy. Z tego, co wiem, ReyQ nie jest babcią :roll:, a spóźnialscy nie są szczególnie grzeczni (nie pomogli orgowi odpowiednio wcześniej się zgłaszając, nie przeczytali regu, zawracają głowę itd). Prezenty dla 2 spóźnialskich są zdziebko nieuczciwe wobec osób, które się nie załapią, bo zobaczyły, że jest po terminie i zamiast wysłać rozpy, dały tylko Reikiemu znać, że będą. Od strony "Mikołajowej" takie prezenty zupełnie nie przechodzą. Z drugiej strony...
Czasem na Pietrynie można spotkać starszych panów zbierających na "leki" - jeśli Mikołajkowe punkciory mają być lekiem na skaczące spóźnialskim na skroniach żyłki, to nie mam nic przeciwko.
Jeśli ReyQ jako org chce dać im te punkty, żeby mieć święty spokój, nie musieć czytać dalszego marudzenia itd., to też nie ma problemu i ma moje pełne poparcie.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 12:25 
Kraken

Systemy: Mordheim, Blood Bowl, Ogniem i Mieczem, Black Seas
Poznam także: Blondynki, brunetki, rude...
Bobiku. W ostatnim zdaniu zawarłeś całą istotę dania tych marnych 2 punktów z okazji mikołajek.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 12:43 
Wielka Ośmiornica

No i dobrze :D
Zwykle nie przymuję czelków, ale jeśli dawka "leku" jest za mała i któryś zainteresowany chce, mogę zrobić wyjątek, przyjąć czelendża i pro publico bono oddać w pierwszej 0:20 walkowerem :mrgreen:
Nie chcę, żeby ktoś mnie źle zrozumiał... Czytając ostatnią stronkę bawiłem się setnie i chętnie przyznaję, że zainteresowani wykazali się sporą kreatywnością, ale jeśli na coś liczą, należy chyba nazwać sprawy po imieniu (lub lekko przekłamać np. hasłem "za wytrwałość").
Tak, czy inaczej:
a) Im więcej graczy, tym fajniej
b) Na forum bywa różnie, ale na turnieju spinki są ewenementem,
c) Nigdzie w jeden dzień nie nagracie się tyle, co na turnieju
d) Nigdzie nie nauczycie się tyle, co na turnieju
e) Nigdzie nie poznacie tylu graczy, rozp i jednostek, co na turnieju...
...więc jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, radzę spakować figsy i wpaść :D

PostNapisane: 7 gru 2011, o 12:50 
Kraken

Jeśłi chcecie wiedzieć jakimi armiami kto gra to mogę przy zgłoszeniach napisać jakie armie są zgłoszone.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 13:02 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Chcemy !

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 7 gru 2011, o 14:13 
Kalmar

Systemy: WH40K
Szkoda, że skoro pojawił się post i opinia "o słabości wklejania rozpisek na forum" to wszyscy mogą wiedzieć czym kto gra...

W taki sposób +/- można wywnioskować co będzie w rozpie (pewnie to co najlepsze na te punkty)...

A wiemy, że niektórzy mają kilka armii do dyspozycji.

Tylko tak nawiasem wspomnę, że nagradza to tych leniwych graczy którzy nie wysłali zgłoszenia w terminie bo wiedzą, że Reksio nie zagra IG i olewają sprawę 2 chimer...

Ale to tylko moja opinia odnośnie konsekwentnych decyzji.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 14:28 
Kraken

Wiesz Krysiak, sam chciałeś zobaczyć czym zagrają inni. Więc proszę bardzo.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 14:40 
Kalmar

Oczywiście masz racje chciałem i nadal chce. uważam po prostu, że jest to nie wporządku w stosunku do tych ludzi co nie chcieli ujawniać czym grają (np. ja bardzo zastanawiałem się czy Slaan zagra GK czy SW).

Skoro nie ujawniamy rozpisek przed turniejem to nie powinniśmy ujawniać armii jaka kto gra...

To tylko moje zdanie i jak organizator uważa, że dopisanie do ksywki gracza armii jaką ktoś gra jest ok i nic nie wnosi to nie ma problemu.

Mi to nie przeszkadza. Chodzi tylko o jednolitość decyzji (nie ujawniamy niczego lub ujawniamy wszystko)

PostNapisane: 7 gru 2011, o 14:54 
Kraken

A ja się z Tobą nie zgodzę.

Ogólnie najpierw marudzicie o punkty i przesunięcie terminu punktowanych zgłoszeń.
Terminu nie przesunąłem ale dałem spoóźnialskim mniejsze punkty za samo zgłoszenie.

Później o publikacje armii.
Tu się nie zgodziłem bo to nie jest fair wobec juz zgłoszonych. Dobry gracz który się nie zgłosił mógłby dostosowac swoją rozpiskę pod najmocniejszych zgłoszonych i tym samym nie tyle zniwelować 3 pkt różnicy za zgłoszenie ale podczas turnieju miał by przewagę.

Napisanie jaką armią gra nie jest zaburzeniem tej zasady. Dla ciekawostki powiem że ze wszystkich armii SM nie ma dwóch identycznych.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:01 
Kalmar

Relax napisał(a):
Pabianicki desant rozpuka was bez bonusów. A tak btw Endi co powiesz na chelka bo musze odreagowac na Nerkowcah ;-)

dlaczego chcesz mnie rozwalić relaksie ???? :). Ale jak chcesz chelka to spoko. Zastanawiam się dlaczego ja ale chyba już wiem Boo opowiedział mi wynik waszego spotkania :P.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:03 
Wielka Ośmiornica

Cytuj:
...Która to opinia jest imo całkowicie błędna! Gdyby przytoczonemu już Reksiowi zależało chociaż w połowie tak, jak tobie, postawiłby może 1 chimerę, 3 hydry, wetów i troszkę psikerów... I lałby na ewentualną przezentację rozp, bo to i tak najsilniejsza wystawka IG.

Nie mam nic przeciwko temu, żeby każdy wiedział, kto czym gra! Wręcz przeciwnie - przed grą pokazuję przeciwnikowi rozpę i dokładnie opisuję staty, zasady itd. Jest różnica między turniejem, na którym każdy wie, co ktoś wystawia, a turniejem, na którym połowa osób zobowiązała się wystawić konkretne rozpy, a ci, którzy nie załapali się przez własne olewajstwo, mogą się podszykować pod nich.
Żal to gracze, którzy (imho jak kto głupi) chwalą się tym, że nie czytają regu, a tydzień później (znowu: jak kto głupi) jojczą, że nie wiedzieli...
Cytuj:
Tylko tak nawiasem wspomnę, że nagradza to tych leniwych graczy którzy nie wysłali zgłoszenia w terminie bo wiedzą, że Reksio nie zagra IG i olewają sprawę 2 chimer...
Chyba odwrotnie - liczą się z tym, że Reksio może mieć 2 chimery (chyba że twoim zdaniem org jest stronniczy i podał rozpy komuśtam). Nie? To może przykłady? To samokrytyka? Propozycja nagrodzenia takch leniwców, jak ty?

Cytuj:
Decyzje, o które prosisz przez ostatnią stronę tematu to:
a) danie ci punktów, bo jesteś ciapą, olałeś sprawę i nie wysłałeś rozpy (może przyjdź na turniej z miseczką? Jeśli będę miał, chętnie wrzucę ci 2DP)
b) promowanie jojczenia, bo w połowie drogi ktoś odkrył, że jest "Mikołaja"
c) Smęcenie, bo (po tym, jak sam się pokrzywdziłeś) czujesz się pokrzywdzony... Bądź "konsekwentny", zerknij w reg i sprawdź zapisy o zgłaszaniu rozp, spóźnialskich, frustratach itd. Jeśli chcesz być "konsekwentny", osadź swoje roszczenia w realiach regu. Chyba że się nie da - wtedy napisz po prostu, jak strasznie ci zależy i reszta pewnie się dostosuje.

Imho leniwym graczem nie jest ten, który w porę wysłał rozpę, ale ten, który pochwalił się, że leje na reg i teraz ma kłopot.

Jak już pisałem, możesz w 1 bitwie rzucić mi czelka i chętnie oddam ci do miseczki 20:0 tytułem darowizny.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:12 
Kraken

bobik. Ty uważaj z tymi darowiznami bo od nich jest podatek. A okres rozliczeniowy sie zbliża...

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:15 
Wielka Ośmiornica

Spoko - myślę, że w pozostałe 4 gry ugram dość, żeby wirus-fiskus się odksięgowił :D

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:20 
Kalmar

Tak Tak a jak kontrola skarbowa się pojawi to co wtedy cwaniaczki .............. :D

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:24 
Endi napisał(a):
Tak Tak a jak kontrola skarbowa się pojawi to co wtedy cwaniaczki .............. :D

Chyba Inkwizycja?

PostNapisane: 7 gru 2011, o 15:31 
Kalmar

Cytuj:
Jak już pisałem, możesz w 1 bitwie rzucić mi czelka i chętnie oddam ci do miseczki 20:0 tytułem darowizny.

Nie potrzebuje darowizny.... naprawdę poradzę sobie.

Cytuj:
Decyzje, o które prosisz przez ostatnią stronę tematu to:
a) danie ci punktów, bo jesteś ciapą, olałeś sprawę i nie wysłałeś rozpy (może przyjdź na turniej z miseczką? Jeśli będę miał, chętnie wrzucę ci 2DP)

Rozpe wysłałem od razu jak napisałem posta o przesunięcie terminu....

Cytuj:
Chyba odwrotnie - liczą się z tym, że Reksio może mieć 2 chimery (chyba że twoim zdaniem org jest stronniczy i podał rozpy komuśtam). Nie? To może przykłady? To samokrytyka? Propozycja nagrodzenia takch leniwców, jak ty?

Chyba się nie zrozumieliśmy.... jak wiem czym zagra Reksio a nie wysłałem zgłoszenia to mam możliwość zmienienia rozpiski, bo na przykład ustawiłem się na najmocniejszy skład IG o jakim pisałeś.

Cytuj:
Żal to gracze, którzy (imho jak kto głupi) chwalą się tym, że nie czytają regu, a tydzień później (znowu: jak kto głupi) jojczą, że nie wiedzieli...

Pokaż mi gdzie napisałem, że nie wiedziałem o zgłoszeniu w terminie 04.12.2011. A odnośnie jojczenia to skoro jeden post odnośnie przedłużenia terminu wysyłania rozp uważasz za ciężkie, nie do zniesienia, aż kujące w oczy forumowiczów jojczenie to.... przepraszam, że podniosłem Ci ciśnienie przez konieczność przeczytania tego lamentu.

Cytuj:
...Która to opinia jest imo całkowicie błędna! Gdyby przytoczonemu już Reksiowi zależało chociaż w połowie tak, jak tobie,

Chciałbym tylko zauważyć, że każdy ma indywidualne podejście do tej gry i określenia w stylu jak by Panu X zależało tak jak tobie są słabe.... bo ów panu może zależeć tak samo i uważa, że właśnie jego pomysł jest najlepszy na uzyskanie dobrego wyniku na turnieju.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 16:05 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Klaryfikacja: nie gram IG :P

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 7 gru 2011, o 16:20 
Wielka Ośmiornica

Reksio napisał(a):
Klaryfikacja: nie gram IG
Wstydź się :lol: ! To właśnie taka sytuacja, o której nie wiedziałem wysyłając rozpę, a o której (wnioskując z postów) wiedzą spóźnialscy liczący na jakieś punkty.

*******************************************************************************************************************************

Krysiaku,
Jak chcesz, porozmawiamy przed turniejem (lub w przerwie, lub po - jak ci pasi).
Tak, czy inaczej, moja oferta pozostaje w mocy, WIĘC
- MOGĘ właśnie TOBIE (AKA dowolnemu graczowi - np. jaszczurixowi, jeśli się zdecyduje) oddać 20DP,
- ALE jeśli nie jesteś Krysiakiem, lub Rupertem, dopilnuj, żeby Rafi już od rana był na miejscu :lol:

PostNapisane: 7 gru 2011, o 16:29 
Prawie jak Kraken

Systemy: FLames of War, Warhammer 40k
Życzę powodzenia osobie która będzie mnie tak wcześniej próbowała z wyra wyciągnąć :mrgreen:

Fire away, fire away.
You shoot me down, but I won't fall
I am titanium.
Stone hard, machine gun
Fired at the ones who run.
Stone hard, as bulletproof glass.
You shoot me down, but I won't fall
I am titanium.

PostNapisane: 7 gru 2011, o 16:35 
Kalmar

Bobiku chętnie zagram z Tobą czelka ale nie na zasadzie oddaje walkowerem 20-0... to nie ma sensu

"Ciśnienie" (swoją drogą to bardzo przesadzone słowo) z mojej o dodatkowe punkty jest sporo na wyrost ponieważ i tak za modelarkę zgarnę 0 (zero) i cały czas uczę się grać SM....
Cytuj:
ALE jeśli nie jesteś Krysiakiem, lub Rupertem, dopilnuj, żeby Rafi już od rana był na miejscu :lol:

:?: :?:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 7 z 12   [ Posty: 233 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona