Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 19 sty 2018, o 09:23

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 18 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŁRG 2014?
PostNapisane: 5 sty 2014, o 16:23 
Kałamarnica

No i jak rok temu zapytanie co z sezonem 2014? :)

Tytuł: Re: ŁRG 2014?
PostNapisane: 5 sty 2014, o 17:32 
Kraken

Systemy: WFB
X-Wing
Znak zapytania w temacie jest zbędny w mojej opinii. Ja chcę już zgłosić styczniowy turniej do łrg i każdy turniej teraz w OŁ będzie do niego zglaszany. Mam nadzieję że Marauder też będzie zgłaszał swoje turnieje.

PostNapisane: 5 sty 2014, o 19:30 
Kałamarnica

No ba

Zainteresowany hyipami ? napisz

Wicher płakał jak zobaczył wyciąg z PayPala

Aktualnie na tapecie:
https://www.theadsteam.com/ref/wojab

PostNapisane: 11 sty 2014, o 13:22 
Kałamarnica

Dobra, wszystko fajnie, chcecie ŁRG 2014, mogę to dalej liczyć ale dwie sprawy -

- pierwsza sprawa właściwie zaczęła funkcjonować w 2013 - turnieje które życzeniem graczy i orga mają być liczone do ŁRG muszą być przez orga zgłoszone. Obecnie mówi o tym punkt Regu 2d "Organizator zgłosi turniej do ŁRG Koordynatorowi Rankingu. Jest to jednoznaczne z akceptacją Regulaminu Łódzkiego Rankingu Graczy WFB"
Kiedyś sprawa była czysta - formą zgłoszenia było opublikowanie regu imprezy na łódzkim forum (forach). Potem doszła kasa (zeta na nagrody) więc organizator i gracze muszą sami zdecydować czy akceptują regulamin ŁRG i chcą się dokładać do jego nagród. Takim samodzielnym, świadomym wyborem będzie konkretne zgłoszenie turnieju do ŁRG

- sprawa 2 - czy Wy w ogóle chcecie nagrody? W 2012 zebrane 160 zł, w 2013 - 92 zł. Ze swoim zdaniem się rozpisywałem rok temu - 92 zł na nagrody przy naszym hobby? I wypada to podzielić na 3 miejsca podium?
Śmiech trochę :) Zastanówcie się czy nie chcecie rankingu tak po prostu "for fun", bez składek, bez nagród na zakończenie. Albo może jak inaczej gromadzić fundusze?
Możemy też zawsze zostawić jak jest - widzę że Hoops się mocno angażuje :) Może jak będzie więcej imprez/osób to będzie więcej kasy
W najgorszym razie top 3 zgarną po blisterku ;)

PostNapisane: 11 sty 2014, o 14:41 
Wielka Ośmiornica

Dać dyplomy i tyle

PostNapisane: 11 sty 2014, o 15:39 
Kraken

X-Wing
Nawet farbke jest fajnie dostać :D
Ja mogę zrobić turniej na kwartał nie ma problemu, ale mam też nadzieję, że znajdą się inni chętni organizacji. Żeby tak raz na dwa trzy miesiące turniej się odbył. Dla mnie może być i raz w miesiącu, ale chyba frekwencja by nie była zbyt dobra.

Co do płacenia za ŁRG. Jeżeli nie będzie wpłaty przykladowo 10zł to niech będzie wejsciowka 1zł i po sprawie.
Kasa z wejściówek idzie wyłącznie na nagrody i pokrycie smalcu. Nie płacimy nic nikomu za wynajem więc nie zawsze ta wejsciowka musi oscylować w granicach 10zł.

PostNapisane: 11 sty 2014, o 16:31 
Wielka Ośmiornica

Myślę że ocucimy trochę środowisko i będzie w tym sezonie zarówno więcej turniejów jak i więcej kasy się uzbiera.
Cośkolwiek dostać jest jak najbardziej na plus. Oczywiście dyplomy, statuetki czy coś takiego bardziej czysto pamiątkowego jest moim skromnym zdaniem lepiej widziane a na to niezależnie czy nasze hobby czy inne hobby się nie wyda tak dużo kasy. Ponadmaterialny wymiar pozostaje na wysokim poziomie :)

Formalizując moją nieskładną wypowiedź:
1: zobowiązuję się zgłaszać turnieje przeze mnie orgowane oraz przypominać wedle mocy sprawczej by inni organizatorzy także zgłaszali.

2: nagrody rzecz ważna - poza takimi związanymi z hobby fajnie by to było coś pamiątkowego. Kasy jak będzie mało to będą biedniejsze ale i tak fajnie jest by coś takiego było. W razie co może jakiś sponsor się znajdzie i jakiś zastrzyk gotówki będzie.

PostNapisane: 15 sty 2014, o 00:46 
Berserker Khorna

Powiem krótko i na temat: Bardzo lubię te blisterki i nie chciałbym żeby zniknęły ;)

A tak na serio: jest mi całkowicie obojętne czy będą nagrody, czy ich też nie będzie, ale ranking to zawsze dobry pomysł. Problem tak naprawdę jest z turniejami robionymi przez kluby inne niż OŁ (w sensie przez naszych sąsiadów Marudnych!), bo mogą oni z zasady nie chcieć być w naszym rankingu. A cały sens rankingu jest taki by wszystkie turnieje zawierał. Także jakbyś Stalker mógł się zorientować jak się na to Maruder zapatruje i wtedy podejmiemy decyzję, bo opcje są IMO dwie:

1. Wszystkie turnieje z wejściówką odbywające się w Łodzi (symboliczna zetka na nagrody) oraz wszystkie turnieje bez wejściówki odbywające się w Łodzi (bo są turnieje organizowane w ramach eventów na których za nic się nie płaci, wtedy nic nie idzie na nagrody) są zaliczane do rankingu.

2. Zrezygnować ze zbierania pieniędzy i liczyć wszystkie turnieje łódzkie jak leci bez zgłaszania.

Opcja 1 jest IMO lepsza, bo bardziej motywuje do brania udziału, ale odpada jak np władze Marudera zapowiedzą, że ze swoich turniejów ani złotówki nie przekażą. Opcja nr 2 pozwala na uwzględnienie wszystkich turniejów niezależnie od organizatorów dając lepszy obraz tego jak sytuacja wygląda.

PostNapisane: 15 sty 2014, o 08:01 
Skarbnik

Systemy: WH40k, Malifaux, Infinity, Dreadball
Możemy też poddać głosowaniu opcję dopłaty do nagród z budżetu OŁ. Co prawda to może urodzić sytaucję, że nie-członek zgarnie główną nagrodę fundowaną częściowo ze składek członków. Ale jeżeli regularnie będą brali udział w turniejach Tomasz J. i Azurix, to raczej nie grozi taka sytuacja :D

PostNapisane: 16 sty 2014, o 11:32 
Kałamarnica

Rok temu deklarowałem że ma to być Ranking graczy WFB i chciałbym to utrzymać (nie ranking OŁ czy ranking Stalkera :P)
W sumie też właśnie po to żeby nie było że "gracze klubu X nie chcą być w Rankingu klubu Y"
Wyniki są publikowane na obu forach i ma to być Ranking Łódzki
Dlatego myślę że pomimo dobrych intencji to jednak podbieranie kasy na nagrody z budżetu OŁ nie powinno mieć miejsca
jeśli mają być nagrody to Ranking musi zarobić na siebie sam :)
Ja osobiście też jestem za nagrodami ale miałem o nich inne wyobrażenie jak się za to zabierałem na początku 2012
Dzielenie 92zł na trzech graczy jest po prostu lekko żenujące :P lokalny turniej ze zwyczajową składką 10 zł łapie więcej
A tu mówimy o roku działalności :)
Jako koordynatorowi jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza - ot tak zwróciłem Waszą uwagę na ten temat zanim ruszymy z ŁRG 2014
Zgadzam się z tym co pisze Tomek - priorytetem jest zaliczanie maksymalnej ilości imprez do Rankingu
Jeśli zapisy Regulaminu dotyczące finansowania miałyby odstraszać Orgów i powstrzymywać ich przed zgłaszaniem imprez do ŁRG to znaczy że zapisy te są z dupy
Zgodnie z sugestią ustalę coś z Maruderami - pewnie też mają z maks 2-3 potencjalnych Organizatorów WFB - niech się Panowie określą

PostNapisane: 19 sty 2014, o 13:18 
Kałamarnica

Od Marauderów mamy zielone światło. Będą zgłaszać, będą zbierać zeta

Sam się zastanawiam nad takimi masowymi eventami typu Mistrzostwa w Porcie. Moim zdaniem wyniki warto zgłaszać bo to zawsze jest jakiś wyznacznik skilla. Z drugiej strony zbierać zeta od kilkunastu czy więcej osób na nasz lokalny Ranking gdzie nas na takim turnieju potrafi być kilku... Coś nie bardzo :/ Jak myślicie?

Może zapis że zbieramy podatek z turnieju pod warunkiem że przynajmniej połowa graczy jest od Nas?

PostNapisane: 19 sty 2014, o 13:25 
Kraken

X-Wing
Nie powinno być raczej problemu z frekwencją bo u nas rzadko kiedy ktoś gości :D

PostNapisane: 19 sty 2014, o 14:14 
Kałamarnica

No dwa turnieje z ubiegłego roku to właśnie Mistrzostwa Łodzi w Porcie. Nie do końca pamiętam jaka tam była frekwencja ale chyba więcej przyjezdnych niż naszych? Kiedyś tam zrobicie Macki, o takie imprezy mi chodzi

PostNapisane: 19 sty 2014, o 14:36 
Kraken

X-Wing
Nie no jasne jasne, a może by tak z mistrzostw i masterow nie brać kasy jak proponujesz, ale jednak zaliczać dokonania graczy i ich wyniki? Nie biorąc pod uwagę ilości graczy z łódzkiego?
Są to jednak turnieje na których każdy chce się pokazać z jak najlepszej strony więc punkty z tych imprez do ŁRG mogą fajnie namieszać :wink:

PostNapisane: 19 sty 2014, o 15:22 
Kałamarnica

no własnie tak proponowałem dwa posty wyżej :D Czyli liczymy wyniki ale nie zbieramy kasy
wyznacznikiem zrobiłbym tę zasadę połowy graczy od nas - do 50% naszych - tylko wyniki/ więcej niż 50% naszych mamy wyniki i podatek

PostNapisane: 19 sty 2014, o 15:25 
Kraken

X-Wing
A no widzisz. Nie błysnąłem :lol:

PostNapisane: 19 sty 2014, o 17:25 
Wielka Ośmiornica

Znaczy generalnie to w regu chyba zapis jest że imprezy z wolnym wstępem tak czy siak podatku nie generują (a oba mistrzostwa były za free)

PostNapisane: 5 lut 2014, o 14:51 
Kałamarnica

Proszę o zamknięcie i przeniesienie do Archiwum

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 18 ]