Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 19 sty 2018, o 09:22

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 58 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Master w 2014 w Łodzi?
PostNapisane: 17 gru 2013, o 18:00 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
ślivek napisał(a):
o rady piszę dlatego bo nie wiem kto co może właśnie.

W tym momencie pewnie tylko ReyQ może załatwić salę odpowiednią masterowi. To podstawa kompletna. Jest też zaleta, w ofercie podać "tam gdzie było DMP 40K". Dogadajcie się. To jest choinka, a już powstające zawirowania kto z kim to tylko bombki do niej, żadna strona nie da tej elementarnej składowej.

PostNapisane: 17 gru 2013, o 20:27 
Wielka Ośmiornica

Systemy: WFB
WoCH - ok 7000 - 8000 pkt
Możnato wszystko spiąć klamrą i poczekać na oficjalne stanowisko Maraudera. Sami wykopalibyśmy sobie łódzki battlowy grób nie zgłaszając kandydatury, które musi jeszcze przejść w głosowaniu :roll:

PostNapisane: 17 gru 2013, o 22:24 
Pseudo-Macka

ślivek napisał(a):
Nie demonizujmy naprawdę bo gracze też z własnej kieszeni za benzynę płacą - taki mamy świat.

Kochany, ja tu mówię o logistyce, nie przewożeniu własnej dupy. Za sam przewóz blatów, koziołków i terenów ostatnio była zrzuta ponad 300zł, bo to nie osobowym, a dostawczym było. Po znajomości, taniej, a ilość szpargałów i tak po dach była. A niezależnie do tego jak naginaliśmy matematykę stosowaną to i tak była najtańsza opcja :)

PostNapisane: 17 gru 2013, o 23:46 
Wielka Ośmiornica

Fleo - logistyka to już oddzielna sprawa i wierzaj mi - jeśli tamto tak przeżyłaś to biorę Twoją składkę na siebie. Byleby niewiasta była zadowolona :) Wciąż uważam że sporo z tego da się pokryć z kasy klubowej jak obydwa kluby się zgodzą to organizować.

PostNapisane: 18 gru 2013, o 00:08 
Kałamarnica

zadowalanie niewiast zostaw rycerzom 8)

Zainteresowany hyipami ? napisz

Wicher płakał jak zobaczył wyciąg z PayPala

Aktualnie na tapecie:
https://www.theadsteam.com/ref/wojab

PostNapisane: 18 gru 2013, o 07:29 
V-ce Hobbysta roku 2012

Podejrzewam że transport taniej po znajomości da się załatwić przez Roberta Tutenchamona i nie jest to największy problem imprezy. Sala, jedzenie, spanie, cena to są rzeczy które będą obchodzić graczy w pierwszej kolejności przy wybieraniu. Logistyka, zasoby do grania to rzeczy które nie wyjdą do grających, im ta wiedza niepotrzebna do bawienia się na imprezie. Można to stopniowo załatwiać wiedząc już że ma się imprezę.

PostNapisane: 18 gru 2013, o 10:03 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Salę może załatwić każdy, kto pójdzie do IV LO i powie, że już tam organizowaliśmy imprezy oraz, że teraz mamy już status Stowarzyszenia Zwykłego. Tylko pamiętajcie, że jestem prezesem i nie dam swojego nazwiska szargać, więc nie może być lipy !!! :mrgreen:

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 18 gru 2013, o 13:12 
Kraken

Systemy: WFB
X-Wing
Właśnie siedzę na kartonach, ale mam już sieć czy to co najważniejsze do egzystowania w dzisiejszych czasach :D
Co do samego tematu masterowego to fajnie że zostały podjęte jakiekolwiek rozmowy między klubami choć jestem zawiedziony marnym jak na ostatnie czasy flejmem :lol:
A teraz do rzeczy. Osobiście uważam, że najwcześniej mastera powinniśmy robić w 2015 roku. Nowa edycja będzie już ograna i będzie wiadomo jak ugryźć temat parówki tak jak pisze Urban. Choć z reguły edycje nieparzyste były wprowadzane na zasadzie kosmetyki do edycji wcześniejszych. Dodatkowo nie mogę się nie zgodzić z Rejem, że nie da się w nieskończoność jechać na tym samym wózku. Musimy pojeździć trochę i zacząć organizować aby być na nowo rozpoznawalni. Obecnie z osób organizujących ze starej ekipy pozostały niedobitki, a osób aktywnie jeżdżących na mastery o lokalach nie wspominając za granice łodzi z tamtej grupy osób jest ile.. ?? Jardzioch który pojechał do włocławka.. ?? Jeżeli kogoś ominąłem to sorry, ale poważnie jakoś nie kojarzę nikogo więcej.
Przez taki okres czasu można na spokojnie bawić się z terenami i robić lokale przyciągając graczy z innych miast by podnieść też trochę poziom pośród ludzi u nas, a poziom jaki jest wiemy wszyscy. Odejdźmy też raz na zawsze od teorii że jest poziom taki bo u nas zawsze gra się "klimatem w rozpiskach".

Jeżeli jednak uparcie będziecie dążyć do celu jakim będzie organizacja mastera w przyszłym roku możecie na mnie liczyć. Pomogę.

PostNapisane: 18 gru 2013, o 13:56 
Kalmar

Hoops napisał(a):
Właśnie siedzę na kartonach, ale mam już sieć czy to co najważniejsze do egzystowania w dzisiejszych czasach :D
Co do samego tematu masterowego to fajnie że zostały podjęte jakiekolwiek rozmowy między klubami choć jestem zawiedziony marnym jak na ostatnie czasy flejmem :lol:
A teraz do rzeczy. Osobiście uważam, że najwcześniej mastera powinniśmy robić w 2015 roku. Nowa edycja będzie już ograna i będzie wiadomo jak ugryźć temat parówki tak jak pisze Urban. Choć z reguły edycje nieparzyste były wprowadzane na zasadzie kosmetyki do edycji wcześniejszych. Dodatkowo nie mogę się nie zgodzić z Rejem, że nie da się w nieskończoność jechać na tym samym wózku. Musimy pojeździć trochę i zacząć organizować aby być na nowo rozpoznawalni. Obecnie z osób organizujących ze starej ekipy pozostały niedobitki, a osób aktywnie jeżdżących na mastery o lokalach nie wspominając za granice łodzi z tamtej grupy osób jest ile.. ?? Jardzioch który pojechał do włocławka.. ?? Jeżeli kogoś ominąłem to sorry, ale poważnie jakoś nie kojarzę nikogo więcej.
Przez taki okres czasu można na spokojnie bawić się z terenami i robić lokale przyciągając graczy z innych miast by podnieść też trochę poziom pośród ludzi u nas, a poziom jaki jest wiemy wszyscy. Odejdźmy też raz na zawsze od teorii że jest poziom taki bo u nas zawsze gra się "klimatem w rozpiskach".

Jeżeli jednak uparcie będziecie dążyć do celu jakim będzie organizacja mastera w przyszłym roku możecie na mnie liczyć. Pomogę.

Głos rozsądku :)

Leśny Duszek klubu Marauder
Obrazek

PostNapisane: 18 gru 2013, o 14:06 
V-ce Hobbysta roku 2012

Przewrotna logika Napoleonie, są osoby którym zależy na imprezie, to trzeba je zniechęcić, a przez następny rok poszukać osób którym zależy na imprezie.

PostNapisane: 18 gru 2013, o 22:50 
Papa Smerf

Może mi ktoś (Napoleon, Urban) odpowiedzieć na pytanie dlaczego MAR chciał w br. organizować Drakara?

PostNapisane: 18 gru 2013, o 23:22 
Kalmar

Schtrasny napisał(a):
Może mi ktoś (Napoleon, Urban) odpowiedzieć na pytanie dlaczego MAR chciał w br. organizować Drakara?

Czysto prywatnie odpowiem:
Pomyłka. Zła ocena sytuacji, tego na co łódzkie środowisko stać i co mu do rozwoju jest potrzebne. Brakło troche wiedzy na temat tego jak wygląda sytuacja i z kim i na ile można się dogadać zarówno na naszym podwórku jak i w Lidze (sprawa z XIII kohortą). Nie mieliśmy jeszcze wtedy żadnej strategii czy głębszych przemyśleń i chcieliśmy robić cokolwiek nawet bez ładu i składu. Potrzeba było paru wtop i odrobiny doświadczenia żebyśmy usiedli i zaczęli się głębiej zastanawiać zamiast rzucać się na inicjatywy na huzia bez planu, ładu i składu.

Leśny Duszek klubu Marauder
Obrazek

PostNapisane: 19 gru 2013, o 16:24 
Papa Smerf

A jest teraz plan? Jaki?

PostNapisane: 19 gru 2013, o 16:37 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB,WH40K
Poznam także: Miłośników ogrodów Nurgla
UWAGA MOJA WŁASNA OPINIA

A może OŁ/Wargaming by określił czym może wspomóc organiazacje pod kątem:
- Terenów
- Blatów
- Samochodów
- Ekipy do pracy fizycznej
- Koordynatorów ze swej strony.
- Oraz ilu graczy jest wstanie wystawić dla podbicia frekwencji.
Oraz planów awaryjnych & pozostałych.

I po przemyśleniu tego powinna przedstawić zarys "możliwości" bojowych.

PostNapisane: 19 gru 2013, o 19:17 
Wielka Ośmiornica

Barnaky - nie wiem dlaczego traktujesz kwestię po pierwsze niesymetrycznie (dlaczego maruder czeka aż ośmiornica powie co ma a nie odwrotnie może? albo apel do obu stron chociażby?) po drugie chyba nie czytałeś tematu bo te kwestie były już poruszane kto co ma do zaoferowania. Szczegóły dotyczące składu osobowego są na tyle błahe że mówimy o wydarzeniu potencjalnie odbywającym się za rok (a rok temu byłeś macką która się deklarowała do nigdy nie opuszczenia klubu ;) ). Stoimy na tym że i tak nie wiadomo jak będzie z samochodami, ludźmi (zarówno graczami, koordynatorami, fizycznymi etc.). Wiadomo że terenów będzie więcej niż ich jest teraz (a ile jest teraz widzisz będąc marudą która często bywała w ŁDK) a stołów mamy circa 60 w sumie w Łodzi. Z tym że materiały można zrobić. Kwestia jest raczej tego czy kluby w ogóle się na to piszą. Zakładałem że tak, widzę że przeszacowałem.

Misiu: Myślę podobnie dlatego szukam czegoś kogoś kto powie "ta miejscówka fajna" "tutaj tanie żarcie nam załatwią" (jednak konkretnie katering można załatwiać później imo). Dlatego fajnie że odpisał reksio o IVLO i z chęcią bym się tam przeszedł ale mają teraz przerwę w działaniu i nikogo decyzyjnego nie spotka się tam do początku stycznia i tak.
Jednak widzę że póki co główny problem leży w tym czy w ogóle to robimy.

Hoops - kwestia formatu to naprawdę nie jest problem. W momencie wyjścia 9ed przetestuje się takie parówki i będzie dobrze. Nie rozumiem tutaj jakichkolwiek zawahań - nie słyszałem żeby mastery były dyktowane edycjami w kwestiach tak zasadniczych jak być albo nie być. Co najwyżej zmiana formatu. Co do tego czy możemy jechać wciąż jeszcze tym razem na uprzedniej świetności można się bardzo łatwo przekonać. Mianowicie jeśli przejdziemy w głosowaniu masterowym i będziemy organizować - to chyba jeszcze nam ufają i jesteśmy jakoś rozpoznawalni. A do czasu mastera i tak zauważ że parę osób deklaruje się jeździć za miasto na turnieje. W tym i ja ale naturalnie wedle czasu czyli podczas przerw w roku akademickim. Nie wiem czy naprawdę to że jesteśmy w tym momencie mało rozpoznawalni tak bardzo zmienia podejście do przygotowań. Jak nas nie rozpoznają ale przejdziemy to mamy cały sezon by dać o sobie znać i ściągnąć ludzi na mastera (jak to będzie mały master swoją drogą to osoby które narzekają na ogrom pracy organizatorów nie powinny się tego tak bardzo bać). Jak nie przejdziemy to i tak nic nie straciliśmy - mieliście rację że za mało rozpoznawalni jesteśmy i i tak jeździmy cały sezon by to się zmieniło i za rok próbujemy.
"Odejdźmy też raz na zawsze od teorii że jest poziom taki bo u nas zawsze gra się "klimatem w rozpiskach"." +1 "Pomogę" +1

Napoleon - też bym się cieszył jakby Marauder zaczął stosować choć trochę zasadę przejrzystości by było widać co planujecie jeśli faktycznie coś planujecie. A na pewno ucieszył bym się jak byście przemyśleli sprawę mastera jeszcze raz czytając wszystkie posty stąd chociażby i wypowiedzieli się co sądzicie.

Barnaky - czytam Twojego posta jeszcze raz i jeszcze raz i wygląda mi on tylko bardziej w stylu "zróbcie mi listę co możecie zrobić, pokażcie że jesteście w stanie sami to zrobić, łapcie ludzi teraz w przeciągu paru dni i wymagajcie od nich deklaracji na przyszły rok to może odpowiemy jak my to widzimy". Kacper - domyślam się że chciałbyś zobaczyć w Łodzi mastera chocby po to by móc potem się pochwalić - po prostu jako członek marud też weź udział w waszych rozmowach wewnętrznych na ten temat. Co do tego jak ja to widzę (każdy się wypowiada tutaj za siebie i wątpię by to się szybko zmieniło - część klubu może być za część stać obok) to napisałem tutaj dość sporo: Uważam że materiałów mamy w całej Łodzi sumarycznie sporo, rąk i głów do pomocy też nie mało. Kwestia jak zawsze kasy na takie rzeczy jak miejscówka, transport, jedzenie. Z tym największy problem i po prostu muszą się zgodzić kluby by na to przeznaczyć ładną sumkę. Gdy chodzi o strategię działania 1. przekonać kluby w Łodzi. 2. wystawić kandydaturę. 3. przekonać kluby by głosowały na nas. 4. wygrać wybory masterowe. 5. wyjeżdżać przez cały rok by zbierać ludzi, robić więcej terenów i szukać tanich dobrych miejsc na miejscówkę (rozmawiać z ivlo na początek). 6. ??? 7. Master w Łodzi, pewien sukces choćby dlatego że Łódzkie środowisko zrobiło coś razem co wyszło. Na podium nie stoi Łodzianin ani nawet w top10 ale i tak jest dobrze bo impreza się udała mimo mrozów na ulicach. Format być może nie idealny ale to lajtowa parówka na zakończenie sezonu. Ludzie zadowoleni, mamy hype i energię by stawiać kandydaturę na następny rok. 8. flejm pomasterowy, ponowne skłócenie klubów (może być w różnym stopniu). 9a. współtworzenie następnego mastera. 9b. oddzielne kandydatury albo brak jednej bądź obu z nich.

Pomyślcie nad karpiem. Jak widzicie to choć trochę jak ja i chcielibyście poprawić sytuację Łodzi jako środowiska wfb to master jest jednym z najlepszych kopniaków jakie można dostać. Naturalnie duża impreza niemasterowa też byłaby super jakiś konwent czy coś, jednak z natury rzeczy pracy podobnie dużo a może i więcej a widoczność potencjalnie mniejsza.
Wesołych :)

PostNapisane: 28 gru 2013, o 00:41 
Wielka Ośmiornica

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=42335
W związku z kończącym się nieubłaganie czasem, końcem świąt i zbliżającym się sylwestrem odświeżam temat.

Prosta sprawa - Marudy deklarują się że będą współorganizowały? Warunki myślę każdy się domyśla jakie są - współpraca, klarowność, podział zarówno kosztów jak i obowiązków, niewpieprzanie się zbędne w nie swoje sprawy, poważne podejście do tematu obu stron, reagowanie na sygnały i wiadomości strony drugiej, ukracanie wszelakich flejmów ze stron obu.

Chciałbym by do północy 30.12 była sprawa ustalona czy Łódź się zgłasza czy nie.

To który klub zgłosi i kto napisze na forum przynajmniej dla mnie nie ma znaczenia i nie słyszałem o nikim dla kogo by miało poza delikatnymi odosobnionymi głosami że lepiej by zgłosił Zembol jako rozpoznawalny ale pod jakim sztandarem nie słyszałem o żadnych głosach.
Treść dokładnego zgłoszenia nie ma zbyt wielkiego znaczenia bo to będzie można dograć sensownie także i w jakiś czas po zgłoszeniu wstępnym - zależy mi teraz na przemyślanej decyzji świadczącej o chęci zaangażowania lub jej braku.

PostNapisane: 28 gru 2013, o 09:02 
Papa Smerf

Wiele tych zgłoszeń masterów to nie ma..
Ja pomogę ofkoz. Termin w grudniu? Echh.. do grudnia wiele się jeszcze może zdarzyć.

PostNapisane: 28 gru 2013, o 13:19 
Prawie jak Kraken

Oficjalnie Klub Graczy Marauder nie podejmuje się organizacji Mastera WFB na 2014. To jest decyzja Zarządu.
Klubowicze oczywiście jeśli chcą wspomóc organizatora takiego turnieju nie widzimy w tym przeciwwskazań.

Pozdrawiam i życzymy powodzenia

http://www.facebook.com/StagrafStudio
http://wargamesmat.com

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 58 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3