Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 18 lip 2018, o 18:41

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 58 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Master w 2014 w Łodzi?
PostNapisane: 15 gru 2013, o 23:15 
Wielka Ośmiornica

W związku z tematem takim o:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=27&t=42335

Założyłem wątek aby się zorientować na czym stoimy.
Najchętniej widział bym to tak że Łódź składa jedną kandydaturę masterową używając nazwy macki jako bardziej rozpoznawalnej niż drakkar. Wolałbym także by robiły to wszystkie ośrodki łódzkie razem. Jednak takie szczegóły jak kto ma się podpisywać pod masterem można załatwiać później :) Mam nadzieję że widzicie to podobnie.
Słyszałem Urbana mówiącego o tym że dało by się zorganizować znowu macki.
Słyszałem od paru graczy że z chęcią by coś takiego widzieli i współorganizowali.
Wiem że zarówno Marauder jak i Ośmiornica chciały by coś takiego w Łodzi a i wargaming wspomoże jak może.

Liczę na konkrety bardziej niż posty mało wnoszące w stylu "było by super jakby było", prędzej "oferuję swoją pomoc, duszę i tereny" a najlepiej "akurat przypadkiem jestem dyrektorem szkoły/hotelu i mogę załatwić miejscówkę"

Tydzień od pojawienia się tematu na ogólnopolskim chyba nie jest za wcześnie aby się zacząć tym zastanawiać, nie?
Jeśli takie rozmowy są już prowadzone w kuluarach to wnoszę o odtajnienie ;)

Tytuł: Re: Master w 2014 w Łodzi?
PostNapisane: 15 gru 2013, o 23:22 
Kałamarnica

Systemy: WH40K, WFB
[osobista opinia nie odwzorująca stanowiska marud :/ ]

Generalnie myślę, że Marudy były by 100% chętne na współpracę, ale na pewno mają jedno warunek współpracy, którego nie podam teraz :P.

Z tego co się orientuje to w tym momencie sytuacja wygląda tak :

Maruder ma blaty + koziołki + osoby do pomocy w organizacji "niższej" (przynieś podaj pozamiataj popiluj etc :/)
Ośmiornica ma kadre graczy
Wargaming osoby zdolne do terenokreacji stosunkowo szybkiej

Wszystko jest do obgadania, pogadam z odpowiednimi osobami u nas i zobaczymy na czym stoimy :)

Wypadało by żeby w łodzi coś dużego działo się prawda :P ?

PostNapisane: 15 gru 2013, o 23:41 
Wielka Ośmiornica

To jak już mówimy o konkretach to może liczby :)
Co do stołów to ośmiornica też ma w ŁDK czy ośmiornicze w Kopalni (iirc). Ludzi też się dałoby zgarnąć z każdego ośrodka ale oczywiście im więcej tym lepiej. Terenokreatostwem to zarówno wargaming jak i ośmiornica i marauder może się zająć.
Nie ma co dzielić obowiązków teraz już tak arbitralnie. Najpierw byłoby fajnie ile to jest tych blatów właściwie jak już i to w każdym miejscu razem - jako że nigdy nie policzyłem tych w ŁDK ani nie wiem gdzie ile ich jest w innych miejscach to liczę na innych. Zresztą nawet to jest do zrobienia. Trzeba też - co jest podstawą - pomyśleć o terminie i miejscu. Bez tego nie ma co gadać ani o blatach i terenach ani tym bardziej o kateringu, obsłudze czy co dopiero o formacie.
Imho jest jeden problem z tym że głosowanie masterowe jest teraz zaraz w styczniu a tym że standardowy termin macek był w grudniu - taki że trzeba by się zorientować gdzie można by zrobić i to najlepiej tak żeby w razie co nie powiedzieli że nie tak jak w Babicach.

Jak dowiesz się czegoś to liczę że otwarcie napiszesz :) Naturalnie fajnie że się zainteresowałeś i okazałeś dobrą wolę :D

PostNapisane: 15 gru 2013, o 23:59 
Kałamarnica

Nie pisałem o konkretach tylko jak ja to widzę (pamiętaj, że w związku z posiadaniem okularów mogę być ślepy i się w niektórych kwestiach mylić ;) )

Pogadamy o masterze u nas i postaram się wysłać jakąś odpowiedź.

Jeszcze jedna rzecz.

Może by tak powołać kilka osób decyzyjnych (po 2 ? ) z każdej strony barykady by to obgadały a potem jakoś w swoich wnętrzach ogarnęły podział obowiązków. Bo jak wiadomo gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść :P

PostNapisane: 16 gru 2013, o 00:55 
Wielka Ośmiornica

Ja uważam to za rozwiązanie bezsensowne. Chociażby dlatego że póki co nie jestem macką :) Fakt że zaczynam temat nie wiedząc nic ale chciałbym uczestniczyć i pomagać w organizacji czegoś takiego.

Imho wszelkie sprawy na tyle ważne dla środowiska powinny być organizowane otwarcie z dostępem do głosu dla każdego. To nie jest forum ogólnopolskie jakieś że będziemy mieli w chwilę 3 strony flejmu o wszystko - to jest forum gdzie najwyżej jak komuś się jeszcze nie znudziło i będzie trollować to się wymoderuje i będzie spokój. Mimo wszystko często osoby z przypadku mają bardzo dobre pomysły oraz są w stanie sporo załatwić. Osoby niezrzeszone czy mało aktywne mogą właśnie się uaktywnić widząc że są w ogóle czynione jakiekolwiek próby organizacji czegokolwiek fajnego. Wreszcie - nie wiem czy naprawdę jestem sam ale nie widzę stosunków marudy-macki jako dwie strony barykady. Wiem że tak sobie tylko napisałeś ale wiem też że taka drobna z pozoru zmiana w myśleniu może bardzo ułatwić organizację czegokolwiek.

To jest temat ważny dla Łodzi a organizacja tego może wyglądać tak że każdy sobie albo rzeczywiście razem wziąć się do roboty i zrobić to na poziomie najlepszych masterów w roku. Podejście "pogadamy u siebie, wy u siebie a potem delegacje porozmawiają ze sobą" nie jest tym czego oczekuję w tym momencie. Tak naprawdę to nawet będzie mniej wygodne - jakieś pe-emki, kopiowanie pomysłów z jednego ukrytego forum na drugie, ktoś czegoś nie wie to trzeba pisać drugi raz, streszczać. Zamiast tworzyć pustą korespondencję można napisać otwarcie o co chodzi bez podchodów :)

Przekonamy się w najbliższym czasie co samo wyjdzie z ustaleń - część osób i tak będzie się zastanawiała w kuluarach ale jak wyjdzie problem z za dużą ilością dobrych sensownych pomysłów to wtedy się będziemy martwić nadmiarem. Bo nie ma co jeść także jak nie ma kucharek wcale. A jak są dwie ale każda umie co innego to też bez współpracy niczego nie upichcą.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 02:20 
Kałamarnica

Widzę że w tym momencie nadajmy na kompletnie różnych falach.

Jeżeli kluby i stowarzyszenie dogadają się i będzie to miało ręce i nogi to pomogę.

Jak coś się ustali od nas to albo Ja albo jakąś osoba decydująca da znać.

Do tego czasu wyłączam się z jakiejkolwiek dyskusji bo nie widze sensu.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 10:11 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Ja nie mam siły i czasu, żeby w tym uczestiniczyć od strony ogranizacyjnej. Jeśli wśród członków OŁ są osoby chetne do pomocy w tym temacie, musicie się dodgadać z Urbanem. Wydaje mi się, że jest jedyną osobą, która mówiła otwarcie o organizacji Macek (czy mastera w ogóle).

Co do tego który klub zglosi - dla mnie bez znaczenia. Ma być jedna kandytatura z Łodzi inaczej znowu nic nie będzie.

Z mojego punktu widzenia:

Zgłosić Macki Wojny 2014 (Czy poprostu MASTER ŁÓDŻ 2014).

Klub zgłaszajacy Marauder Łódź. - (będzie, albo i nie za to głos do ligi:).
Ogranizatorzy Marauder, OŁ, WGŁ - w zależności, kto pomoże.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 12:14 
Wielka Ośmiornica

Widzisz Gabriel - chodzi o to że piszesz o tych 6 kucharkach ale czy wymienisz ich z nicka? i naprawdę uważasz że te osoby które będą zainteresowane aktywną organizacją czegoś takiego w tym momencie nie będą w stanie się dogadać? Spójrzmy teraz co trzeba ustalić i jakie osoby będą zainteresowane. Choinka marud, z wargamingu raczej tylko osoby grające w wfb (Adam już odpadł tymczasowo), które dodatkowo w części pokrywają się z osobami z mackami zainteresowanymi tematem. Jak szacuję ilość osób to widzę zaangażowanych circa 10 sztuk na tym etapie - czy taka ilość potrzebuje podziału na grupy i oddzielnych przedstawicieli? Zwłaszcza że z marud ilość zainteresowanych byłaby bliska liczności Twojej propozycji delegacji? Całość zaś powinna być jawna by osoby z poza tej przykładowej dziesiątki też mogły coś zaproponować czy wskazać o czym ważnym mogliśmy zapomnieć. Nie ukrywam że rozmowy w podgrupach w naturalny sposób by wynikły ale to już nie jest kwestia założonego paradygmatu tylko naturalnych tendencji.

Piszę tutaj nieco rozpaczliwie bo wiem że czas ucieka (powoli ale nieubłaganie) i nie widzę ludzi garnących się do tematu a sam nie ma szans bym miał czas się zorientować gdziekolwiek w sprawie miejscówki na przykład. Chciałbym jakoś pomóc w organizacji ale wiem że jak ktoś nie zrobi pierwszych kroków jak właśnie miejsce to nie będę miał w co robić bo kandydatura nie przejdzie w ogóle bez miejsca.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 13:49 
Kraken

Systemy: FoW, Malifaux, Mordheim, Blood Bowl, Infinity
Poznam także: Full Thrust, Wolsung, SAGA, X wing
Jak widac od dluzszego czasu zainteresowanie graczy DUZYM WFB jest raczej marne. Podobnie z organizacja. Niby sa chetni a jak ma przyjsc co do czego to nic nie wychodzi. Ja bym odpuscil na waszym miejscu i zajal sie promocja i odbudowaniem srodowiska grajacego bo bez wlasnych graczy nie ma sensu robic tak duzej imprezy.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 14:35 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
To co napisałem, nie zanagażuję się w organizacje - bo nie wezmę odpowiedzialności. W ograniczonym zakresie jednak napewno pomogę.

Ślivek, jeśli jesteś zainteresowany, pewnie i Hoops temat pociągnie - dogadajcie się poprostu z Urbanem i Kryspinem.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 18:15 
Wielka Ośmiornica

Systemy: WFB
WoCH - ok 7000 - 8000 pkt
Myślę ze Ośmiornica w tym temacie powinna działać pod hasłem "Pomożecie?Pomożemy:)Dla przypomnienia w przyszłym roku nie ma Babic więc zwalnia sie jedno miejsce :wink:

PostNapisane: 16 gru 2013, o 18:24 
Gracz roku 2014 - WFB

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
ReyQ napisał(a):
Jak widac od dluzszego czasu zainteresowanie graczy DUZYM WFB jest raczej marne. Podobnie z organizacja. Niby sa chetni a jak ma przyjsc co do czego to nic nie wychodzi. Ja bym odpuscil na waszym miejscu i zajal sie promocja i odbudowaniem srodowiska grajacego bo bez wlasnych graczy nie ma sensu robic tak duzej imprezy.

A co rozumiesz przez Duże WFB oraz jak proponujesz działać?

PostNapisane: 16 gru 2013, o 19:12 
Kraken

Systemy: FoW, Malifaux, Mordheim, Blood Bowl, Infinity
Poznam także: Full Thrust, Wolsung, SAGA, X wing
Duże WFB to wg. mnie imprezy klasy master, imprezy druzynowe i ew. eventy międzynarodowe.

Jak działać? Hmmmm temat rzeka. Ja jakoś kilkanaście lat działałem i organizowałem mase imprez gdzie zawsze miałem graczy zarówno lokalnych jak i przyjezdnych. Nikt mi nie pokazywał co robić aby się udało. Obserwowałem, słuchałem, grałem, jeździłem i się uczyłem. Następnie wprowadząłem w życie pomysły zmodyfikowane do specyfiki naszego lokalnego podwórka.

Niestety brutalna prawda jest taka że Łódź WFB nie istnieje na mapie naszego kraju.
Nasi gracze niewiele znaczą na liście rankingowej. A wysoka pozycja w rankingach daje rozpoznawalność, podobnie jak częste organizowanie imprez np.Shinue nie jest topowym graczem a większośc graczy z kraju go zna bo organizuje rok rocznie kilkanaście świetnych turniejów lokalnych we Włocławku.

Najpierw trzeba trzaskać mase lokali i jeździć na lokale poza miasto.
Pojawić się na kilku masterach. Powalczyć o topowe miejsca. Zaznaczyć swoją obecność (pokazać że istnieje np. taki Azurix który miażdży w Łodzi wszystkich a i na dużych imprezach sobie radzi, że jego klub robi fajne imprezy i że chłopaki ogólnie są widoczni w okolicach swojego miasta).

Łódź ma tą zaletę że ma niedaleko do 3 prężnych środowisk z których może zaczerpnąć wiele dobrego:
-Włocławek robi PROFESJONALNE turnieje lokalne
-Wawa ma mase świetnych graczy
-Bydgoszcz łączy obie ww. grupy

Niestety trzeba zaczynać od podstaw bo pojechanie na starej marce już nie pomoże.

Teraz się tak uśmiechnąłem pod nosem myśląc "nowi ludzie nowy początek" idąc dalej i rzucając tekstem "nowa nadzieja" mogę życzyć tylko powodzenia i niech Moc będzie z Wami.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:09 
Kałamarnica

Nie po to Urban oddawał turniej w Zgierzu Warszawiakom, żeby nie było mastera w Łodzi w 2014 8) co i tak uważam, za przegięcie no ale..

Mogę pomóc w organizacji w zależności od tego kiedy turniej będzie bądź kiedy trza będzie wykonać pewne kroki - w sezonie letnim odpadam z powodu bractwowych wyjazdów i być może uczestnictwa w PLWR. Myślę, że moglibyśmy o tym popisać na privie.

ReyQ - Misiek swego czasu robił turnieje WFB regularnie, a potem i tak z mastera nic nie wyszło przez kłótnie o to który klub jest fajniejszy.. nie wydaje mi się, żeby i tym razem to miało się udać podążając w ten sam sposób. Trzeba po prostu zakasać rękawy i zrobić turniej takiego formatu, a nie czekać na przygotowanie środowiska, rozpoznawalność łódzkich facjat w innych miastach itp. Trza działać.

Zainteresowany hyipami ? napisz

Wicher płakał jak zobaczył wyciąg z PayPala

Aktualnie na tapecie:
https://www.theadsteam.com/ref/wojab

PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:14 
Wielka Ośmiornica

Rey - skoro nowi ludzie i nowa energia to ja bym nie odpuszczał także turnieju bo jak mówimy o tym co jest rozpoznawalne to na pewno poza tym co wymieniłeś (święta racja - dlatego ubolewam że Azur więcej nie jeździ mimo tego że ma czas - liczę na przyszły sezon) bardzo widoczne jest zorganizowanie mastera. Wbrew lokalom jest to gwarantowany sposób na przyjezdnych :)
Poza tym wbrew wyjazdom na turnieje aby zorganizować mastera nie jest potrzebna grupa graczy którym chce się wyjeżdżać ;) a efekt większy. Co do innych sposobów na pokazanie się w świecie - wszystko fajne i ja tego nie neguję ale nie wiem dlaczego uważasz że odpuszczenie sobie mastera spowoduje zwiększenie się tych innych działań propagujących hobby.

Marvin - osobiście wolałbym aktywniej niż czekać na kogoś kto wreszcie zgłosi się że coś chce zorganizować. Ja chcę ale nie chcę się nikomu wtryniać, otwarcie mówię że doświadczenie mam takie jak żadne i z tego powodu zakładam temat by zorientować się kto co wie, kto co myślał o organizacji czegoś takiego i ewentualnie oczywiście kto by się podjął współorganizacji.

Tularis - w pełni się zgadzam, widzę to tak samo :) oczywiście poza fragmentem z bractwem rycerskim (banda spoconych zakutych łbów?) podpisuję się pod całością.

Osobiście widział bym to raczej po wakacjach niż przed ale jeśli mądrzejsze głowy powiedzą o tym parę zdań to tylko fajniej że się w końcu odezwą :)

PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:19 
Kałamarnica

Bractwo rycerzy w lśniących zbrojach na cnych rumakach 8)

Zainteresowany hyipami ? napisz

Wicher płakał jak zobaczył wyciąg z PayPala

Aktualnie na tapecie:
https://www.theadsteam.com/ref/wojab

PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:26 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Tularis napisał(a):
ReyQ - Misiek swego czasu robił turnieje WFB regularnie, a potem i tak z mastera nic nie wyszło przez kłótnie o to który klub jest fajniejszy.. nie wydaje mi się, żeby i tym razem to miało się udać podążając w ten sam sposób. Trzeba po prostu zakasać rękawy i zrobić turniej takiego formatu, a nie czekać na przygotowanie środowiska, rozpoznawalność łódzkich facjat w innych miastach itp. Trza działać.

To nie jest dla was ważne, dogadujecie się od nowa. Gorzej, gdyż szukając poparcia u prominentów, spotkałem się z już poustawianym światem. Ekipa organizująca u nas się zmieniła, ale beton ligi został ten sam. Aby dostać mastera nie wystarczyło być drugim najaktywniejszym ośrodkiem ligi z 11 turniejami, możliwe że każdy albo większość na pełne punkty do ligi, to nie był żaden argument na wysuwane uwagi że jesteśmy niepewni. Pierwszy Kraków też wszedł w dogrywce. Chcecie coś ugrać, to nie na ładne oczy bo jesteśmy ogarnięci, tylko sposobem jaki promuje system wyłaniania masterów. Wawa i śląsk ma dużo ośrodków i ich głosy przeważają, tworzą oligarchię. Głosowania nie są ważone, pięć klubów po 5 osób to nie to samo co jeden z 25ma, a OŁ spełna ten drugi wariant.

Ja mogę pomóc poszukiwać sponsorów, reaktywować graczy, zapewnić makiety. To umiem i mnie kręci. Sam bym olał starania o master, ale nie o rozpoznawalną imprezę wfb, a to różnica. Bardziej bym czekał na imprezę niezależną niż na spęd topu, który zapomnie o Łodzi w poniedziałek po masterze.

PostNapisane: 16 gru 2013, o 20:57 
Wielka Ośmiornica

a w ogóle to na ogólnopolskim od św barbary:
Cytuj:
W przyszłym roku Śmiechu wypada z rozkladu masterowego, więc może ktoś się pokusi o organizację jakiejś parówki (trzymam kciuki za Łodzią).

PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:09 
Mątwa

Systemy: wfb, wh40k
ja oczywiście pomogę w organizacji jak tylko będę mógł.
Jeśli chodzi o mastera to jest to jedna z najważniejszych imprez wfb w Polsce. Jest to też spora odpowiedzialność. Jeśli master się uda (ludzie będą zadowoleni) to jest spora szansa na następny. Ale jak to skopiemy... Dlatego bardzo ważne jest, aby wszyscy zainteresowani połączyli się pod jednym sztandarem i zrobili to jak trzeba. Na pewno nie może być jakiegoś podziału na kluby, bo u nas każdy jest za mały na taką imprezę.
Myślę, że Łódź może mieć spore szanse na mastera 2014, bo dawno nic nie robiła i jest to pewna nowość w środowisku.

Zgadzam się z tym co Reyki napisał.

Generalnie proponuję założyć teraz jakąś "organizację" pod nazwą typu Master 2014 Łódź i wyznaczyć ze dwie, trzy osoby, które będą w tej kwestii się komunikować z resztą świata. Najlepiej niech zgłoszą się osoby chętne do organizacji oraz chętni do pomocy. Trzeba by zobaczyć na czym stoimy z zasobami. Oraz który klub co może dać. Jeśli dostaniemy mastera to trzeba będzie założyć jakieś podforum na ten temat.
What say you?

PostNapisane: 16 gru 2013, o 21:14 
Wielka Ośmiornica

Noo razem mamy pod 60 stołów licząc Marudowe i Ośmiorniczane. Terenów mamy sporo a jak braknie to się zrobi więcej w tyle osób ile oba kluby moga zaoferować. Problem jedynie widzę w miejscówce oraz na głównym pytaniu - kiedy.

Jedyną osobą która wcześniej o tym gadała sporo to Urban i mówił tak pewnie że nie wiem czy czegoś już nie ma przygotowane go nawet dlatego czekam trochę aż on się odezwie i jak to określił Gabriel "albo Ja albo jakaś osoba decydująca da znać".

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 1 z 3   [ Posty: 58 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona