Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 17 sty 2018, o 12:52

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking Graczy WFB 2012
PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:36 
Kałamarnica

Barnaky napisał(a):
O Modelarka, fajnie. Jestem za.
Ale też się boję, że będę "Be" jak zrobię umarłych rycerzy na nekro-pegazo-topkach jako Vargheisty (bo mogą być podobno dobre ) albo uskrzydlę Kobry TK....
Albo coś innego
Proszę mi wyjaśnić czy będę w plecy czy też nie :roll: :wink:
Ale całość projektu popieram tylko może nie nagrody dla samego top3 :roll: :cry: :wink:
Zdaje mi się czy nie było Cię na żadnym turnieju 2011?
Advice - nie zaprzątaj sobie na razie głowy modelarką tylko zacznij grać :!:
No wybacz ale nie mogłem się powstrzymać :roll:

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:39 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Kilka rzeczy które można odciąć.

- traye muszą być (choćby tekturka), bo to wygoda grania. Modelowane za 1p
- rozpiski zamiast punktować, niech biorą udział w losowaniu nagród pocieszenia. Czyli nagrody losowe dla tych którzy nadesłali rozpy. Nadsyłąnie rozp to sprawa organizacyjna, powinna być premiowana, ale nie punktami do bitew.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:45 
Kałamarnica

Misiek napisał(a):
Kilka rzeczy które można odciąć.

- traye muszą być (choćby tekturka), bo to wygoda grania. Modelowane za 1p
- rozpiski zamiast punktować, niech biorą udział w losowaniu nagród pocieszenia. Czyli nagrody losowe dla tych którzy nadesłali rozpy. Nadsyłąnie rozp to sprawa organizacyjna, powinna być premiowana, ale nie punktami do bitew.
Tu już Panowie wchodzicie w tematy z poziomu poszczególnych turniejów. Modelarka to modelarka - chcecie robić rule set do tego to nie umieszczajcie tam tematyki rozpisek. W regulaminie turnieju to już inna sprawa - za usprawnienia organizacyjne takie jak wysyłanie rozpisek możecie dać co tam tylko chcecie. Ale nie ma to nic wspólnego z ŁRG imo

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:46 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB,WH40K
Poznam także: Miłośników ogrodów Nurgla
Ciebie Stalker też jakoś nie widziałem na turniejach 40ki ostatnio. 8)
A Sesja moja sama się nie zda.. :mrgreen:
A jak Czarni Rycerze się nie pojawią w Corach to ja mam w plecy :roll:
Ale jak będę mógł to przyjdę grać na Bretce lekko Lahmią ociekającej :twisted:

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:49 
V-ce Hobbysta roku 2012

Ma o tyle, że jeśli punktować modelarkę wg nie zmienionego setu, to te rzeczy wejdą do rankingu.

Barnaky. Sesja to nie najgorsza rzecz jaka może spotkać człowieka. Znasz jej termin i zakres problemu, a są sprawy które spadają nagle i kompletnie z kosmosu. Także nie demonizuj. Wielu ludzi ukończyło jakoś studia i żyją.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:52 
Kałamarnica

Barnaky napisał(a):
Zgadza się. Tylko widzisz, ja nie zastanawiam się na forum czy przez ustalaną przez kogoś modelarkę będę w plecy czy też nie :lol:
Temat dotyczy ŁRG WFB - masz jakieś uwagi/opinie/propozycje to pisz śmiało

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:55 
Wielka Ośmiornica

Systemy: WFB
Jestem za nagrodami, mogą być turnieje składkowe, 2-3 w sezonie.
Macki poza ligą mogą być, w sumie mi to obojętne

Tendencją faktycznie jest po 1-2 turnieje, co ma niecałe 2/3 graczy, reszta ma już od 3 w górę, raczej w okolicy 4... Inni też mogli by się na ten temat wypowiedzieć.

Czy ligi lokalne też by się do tego zaliczały? Nieoficjalne źródła potwierdzają kolejną w okolicy lutego :mrgreen:

PostNapisane: 28 gru 2011, o 21:00 
Kałamarnica

Misiek napisał(a):
Ma o tyle, że jeśli punktować modelarkę wg nie zmienionego setu, to te rzeczy wejdą do rankingu
Zgadza się. Mam drobną propozycję organizacyjną - wygląda na to że jednak będziecie chcieli mieć wyszczególnioną modelarkę. Czyli zostaną 3 tabele Rankingowe. I wygląda na to że będziecie chcieli regulować w jakiejś formie rule set do takiej oceny modelarskiej na potrzeby ŁRG. Utwórzcie zatem osobny temat w którym można będzie rozwinąć taką dyskusję. Jest jeszcze sporo innych ustaleń do Regulaminu i ten temat możemy na to zostawić. Co Wy na to?

PostNapisane: 29 gru 2011, o 02:35 
Kałamarnica

Systemy: Warhammer Fantasy
Barnaky napisał(a):
A Sesja moja sama się nie zda.. :mrgreen:
A jak Czarni Rycerze się nie pojawią w Corach to ja mam w plecy :roll:
Ale jak będę mógł to przyjdę grać na Bretce lekko Lahmią ociekającej :twisted:

/flame mode on
Kuwa, odbanowali Ci konto i znowu zaczynasz pieprzyć. Twoje marudzenie powoli doprowadza mnie do stanu, kiedy dostanę Frenzy i Cię uduszę miarką. Też mam sesję, zdaje się, że w tym samym terminie, a jakoś pozytywnie do tego podchodzę.
Też chciałbym mieć Chosenów w Core'ach za 12 punktów (a co!), ale fakt, że ich tam nie ma, ale są Warriorzy za 15, nie sprawia, że grał nie będę. Twoja sprawa na czym chcesz opierać armię. Zacznij w końcu grać, a ja na razie słyszę tylko, że "masz zamiar", "może się pojawię", a teraz "jak to będzie w Core'ach to będę". A żeby, ku.wa nie byli.
/flame mode off

Cytuj:
O Modelarka, fajnie. Jestem za.
Ale też się boję, że będę "Be" jak zrobię umarłych rycerzy na nekro-pegazo-topkach jako Vargheisty (bo mogą być podobno dobre ) albo uskrzydlę Kobry TK....
Albo coś innego
Proszę mi wyjaśnić czy będę w plecy czy też nie
Ale całość projektu popieram tylko może nie nagrody dla samego top3

Znowu... Twoja sprawa jeśli chcesz grać na konwertowanych modelach. Tylko konwersja ma to do siebie, że mi się jednostki nie zaczną nagle zlewać w jedno, albo zupełnie nie będą pasowały do podręcznikowego fluffu, który jest znany z podręcznika. Sory, ja w historię Wampirów nie zamierzam wnikać, kij mnie obchodzi fluff do Bloodlines. Dla mnie ważne jest, że wybierając jedną opcję nie możesz wziąć drugej itp. I żeby Wraithy na kuniach to nie byli KotRzy pomalowani na czarno albo KotRzy na Sepulcherach, bo wtedy lecę do sędziego/orga i mówię, że mi to nie pasi. Twoja inwencja twórcza jest fajna, ale w tym wypadku (modele na stół, do grania) część Twoich pomysłów nie powinna wychodzić poza Twój pokój, ewentualnie galerię.

Na koniec jeszcze dodam, że nie mam zielonego pojęcia jak zrobiłeś "multi zakon" w 40k, ale ludzie są dla Ciebie chyba za bardzo pobłażliwi. Rozumiem, że ktoś nie ma takich a takich figsów, chce je sproksować. Mówię - w porządku, to jest gra dla funu. Ale kiedy ktoś sobie leci w kule i chce się 50cioma figurkami wystawiać za każdym razem inną armią no to coś nie halo. Dla mnie wystawiłbyś się jako armia proksów, albo jeden zakon. Jeśli na następnym turnieju grałbym z Tobą i miałbyś te same figsy, ale nazwane inaczej to nie chcę wiedzieć nawet jak się by to mogło skończyć. I modelarka byłaby Twoim najmniejsym zmartwieniem.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 03:09 
Kałamarnica

Ankieta stoi. Nic tylko burzyć mózgi, dyskutować i głosować. Głosy można edytować więc do końca trwania ankiety wymiana poglądów ma duże znaczenie :D

I tak oto pierwsze zapytanie -
UrbanZgierz napisał(a):
Od razu spytam, liga liczona by była jak turniej czy x turniejów i dodatkowo, maksymalnie 1-2 ligi? Jeśli liczyć to razem to w 6stce jednak 6 dam, jeśli osobno to 5+...2? chyba ok będzie
Ligę liczyłbym tak jak zwykły turniej tyle że rozciągnięty w czasie. W sumie dane jakie otrzymam po jej zakończeniu niczym się nie powinny różnić od wyników turniejowych. Liczyć osobno turnieje i ligi? Chyba nie imo - jeśli już dopuścicie ligi i puchary do rankingu to jeśli o mnie chodzi każdy rodzaj imprezy (turniej / liga / puchar) powinien mieć taki sam wpływ na Ranking. Suma turniejów i lig w roku 2012 da nam zbiór imprez z których x (zależne od odpowiedzi na punkt 6 ankiety) będzie liczone do Rankingu.

Zastanawiając się nad punktem 5 ankiety rozważcie w jakim stopniu zamierzacie brać w tych ligach udział (bo widzę że jak na razie ligi się z powodzeniem odbywają). Może to być jakieś lekarstwo na małą póki co liczbę turniejów w roku. Jeśli obawiacie się że mając wątpliwą możliwość wzięcia udziału w lidze będziecie do tyłu w stosunku do tych którzy mają na to czas (tak ja do tego podszedłem rok temu przy głosowaniach Wh40K :wink: ) to chyba jest to obawa bezpodstawna. Dopuszczenie Lig/Pucharów zwiększy co prawda zbiór możliwości wpływu na Ranking ale przemyślane głosowanie w punkcie 6 sprawi że zaakcentujecie również jakość Waszych występów a nie jedynie ilość.
Zakładając że X to ilość imprez a Y to ilość najlepszych wyników branych do Rankingu to -
- ustalając X=Y "skazujecie na wygraną" najbardziej dyspozycyjnych graczy. Tych którzy zaliczą każdą imprezę
- Y=50% X to mocny akcent na wyniki - wygrywają Ci którzy zaliczyli przynajmniej połowę imprez i zajmowali na nich solidne miejsca
- Y=60-70% X to taki chyba złoty środek
Cały myk polega na tym że nie wiemy ile imprez w 2012 będzie. Faktem jest że dopuszczając Ligi do Rankingu zwiększacie ich liczbę.
Zastanawiając się nad punktem 6 ankiety zwróćcie też uwagę na ciekawą lokalną sytuację sceny WFB - może się mianowicie okazać że finałowy turniej Rankingu da się jedynie zorganizować w... listopadzie. Potem Macki, święta i tak dalej więc sezon nam się ewidentnie skraca.

To tylko moje zdanie które chciałem przedstawić :wink: Nie czujcie się naciskani w jakikolwiek sposób. Każdy głosuje jak chce

PostNapisane: 29 gru 2011, o 12:30 
Wielka Ośmiornica

No dobra...
1. Byk
Łatwiej to wyjaśnić, niż opisać, ale jest tak:
Cytuj:
4. W Rankingu przyznawane są następujące premie rankingowe:
a) Organizator Turnieju rankingowego otrzymuje +1PR za każdych 5 graczy powyżej 10
b) Organizator Turnieju rankingowego otrzymuje +1PR, jeśli nie był uczestnikiem turnieju (nie grający nie-rezerwowy)
c) Gracz Rezerwowy turnieju rankingowego otrzymuje +1PR
d) Gracz Rezerwowy turnieju rankingowego otrzymuje dodatkowy +1PR, jeśli nie był klasyfikowany w wynikach turnieju
e) Organizator Turnieju nie otrzymuje premii za bycie Graczem Rezerwowym
Jeśli rozpatrzysz turniej na 10-14 graczy (czyli taka dość częsta frekwencja) z orgiem-rezerwowym, zauważysz, że org nie dostaje nic (nie dostaje punktów za organizację, za frekwencję; zgodnie z e), nie dostaje premii rezerwowego). Jest to czynnik demotywujący, a ideą premii dla orgów i rezerwowych było uruchomienie w tych rolach większej liczby osób.
Byk wyszedł "w praniu", już w trakcie sezonu. Nie chciało mi się go poprawiać, bo wiązałoby się to z postawieniem głosowania itd, a (potwierdzone przez graczy) fakty są takie, że głosujecie (wy - 40tkowcy) intencjonalnie, niezbyt interesując się wordingami, konkrentymi zapisami i generalnie głosowania traktujecie, jak "czy chcesz czegośtam?", a nie "czy cośtam ma działać właśnie tak?". Moją intencją było nagradzanie orgów i rezerwowych, i utrudnienie kumulowania punktów - uniknięcie sytuacji, gdy nowy pomysł nagle mocno modyfikuje tabele (gdyby nie fakt, że w tym sezonie gracze zmobilizowali się organizacyjnie, mogłoby się zdarzyć, że premie kumulowałyby się u powiedzmy 3 osób - gdyby premie orga-rezerwowego były łączone, miałbyś w głównej tabeli naprawdę konkretne zmiany). ŁRG był więc rozliczany zgodnie z intencjami autora/koordynatora/osoby-która-wie-o-co-w-tym-chodzi, a temat zmian w zapisach zostawiłem na przyszłość (czyli na teraz).
Org-rezerwowy powinien mieć możliwość wyboru jednej premii (co osiągasz zastępując obecne e) np. przez "Premie Organizatora i Gracza Rezerwowego nie kumulują się".

2. Nagrody
Imo fajnie jest dostać coś (najchętniej pamiątkę, ale jak się zaczyna, blisterek też bardzo cieszy) za dobry wynik, czy dzielną walkę.
Zjawisk opisanych przez Reikiego nie zobserwowałem - jako koordynator i aktywniejszy uczestnik 40-tkowych turniejów, chyba powinienem, więc w nie powątpiewam. Ranking opiera się na turniejach, a turnieje na rywalizacji (imo zupełnie normalne jest, że idąc na turniej ktoś liczy na dobry wynik - to chyba rozsądniejsze, niż trzymanie kciuków za ostatnie miejsce i psucie innym zabawy podkładaniem się). Oczywistym jest więc, że Ranking jest równie "sportowy", co turniej. Nigdy nie zaobserwowałem takiej presji na wynik w Rankingu, jaką widzę co jakiś czas na turniejach. Skala nagród też nie oszałamia - nawet kumulując nagrody w TOPach, Ranking nie przekracza puli solidnego lokala z nagrodami. Ewentualna presja na wynik u niektórych graczy miałaby więc charakter ambicjonalny, a nie finansowy.

3. Składki i premie rankingowe
Jeśli macie zamiar utrzymać nagrody i składki, stosownym byłoby dodanie premi +1PR dla orga turnieju składkowego. Premi tej nie było w 40-tce, bo tam jako koordynator odpowiadałem za zgromadzenie środków (czyli za zorgowanie tych turniejów) - byłoby niestosowne, gdybym wpisał sobie w reg premie, które z definicji przypadłyby właśnie mi. Tutaj sytuacja jest trochę inna, bo wątpię, żeby Stalker chciał orgować 3 tury w grze, z którą ma mało kontaktu. Ranking mógłby więc nagrodzić orga, który (po konsultacji z koordynatorem) wesprze działalność Rankingu.

4. Modelarka i 3 tabele
Po pierwsze, istnienie Tabeli Modelarskiej i narzucony kształt modelarki to 2 różne sprawy. Tematy są powiązane, ale nie należy ich mylić.
Po drugie, MW to master (czyli obowiązek wystawienia pomalowanej armi), a Ranking to lokale - kryteria oceny standardowe dla mastera są rygorystyczne na standardy turnieju lokalnego. Modelarka powinna zachęcać do grania jak najładniej pomalowaną armią, z naciskiem nie tylko na "jak najładniej", ale też na "pomalowaną". Wymóg gry pomalowaną armią, lub punkty za modelarkę tylko dla armii w 1100% pomalowanych to bardzo dobry sposób na zepchnięcie na niższe miejsca, zdołowanie i zniechęcenie początkujących graczy, a chyba nie o to chodzi. Jeśli chcecie wprowadzać standard modelarki, radzę opracować go od początku, lub jako bazy użyć jakiejś starej z lokala (a nie masterowej). No i jeśli nie zrobicie wytycznych ze zdjęciami, musicie brać pod uwagę subiektywny charakter oceny (ktośtam lubi się czepiać, a ktośtam inny wręcz przeciwnie)

5. Liczba zaliczonych turniejów
Imo 6 to za dużo. Jak rozumiem, Misiek ma zamiar zorgować w tym sezownie 12 turniejów, ale (nic nie ujmując Miśkowi) z zamiarami bywa różnie, a z turniejami WFB raczej krucho. Do tego należy brać pod uwagę, że turnieje mają próg frekwencji (40-tkowy ŁRG zalicza od 10 graczy). Z drugiej strony, zmniejszenie "pojemności" tabel automatycznie zwiększa zagęszczenie graczy (czyli rywalizacja jest bardziej zacięta, ale też pojawia się niestety więcej remisów)

6. Macki Wojny
Zaliczanie Mastera to bardzo słaby tryb:
-Na turnieju lokalnym jest powiedzmy z 20 graczy (czasem więcej, częściej mniej), więc za wygraną można zebrać 22PR.
-Na MW gra powiedzmy 90 graczy, więc (przy zablokowaniu opcji gry solo) za ostatnie miejsce dostajesz 17PR (tyle, co za wygraną w 16-osobowym lokalu).
Czelki i mastery to w porównaniu z naszymi lokalami ogromne turnieje. W efekcie, niezależnie od miejsca, dostawałbyś masę punktów. Nawet bez limitu zaliczonych do tabel turniejów, fakt grania/niegrania na MW ustawia Ranking (zawyża wyniki obecnych, skutecznie spycha niegrających). Limit turniejów w Tabeli jeszcze ten efekt potęguje.

Póki co, chyba wszystko.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 12:47 
V-ce Hobbysta roku 2012

bobik napisał(a):
Jak rozumiem, Misiek ma zamiar zorgować w tym sezownie 12 turniejów, ale (nic nie ujmując Miśkowi) z zamiarami bywa różnie, a z turniejami WFB raczej krucho.

Więcej niż 6 (czyli rok 2011), dążyć do 10 w 2012, robić turnieje wtedy gdy inni się nie podejmą, tak aby suma była jak największa, niekoniecznie orgowana przeze mnie.

Uwagi jak najbardziej pozytywne. Choćby punkty dla organizatora w zależności od frekwencji mnie samego będą w jakiś sposób motywować.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 13:06 
Wielka Ośmiornica

Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że pisałeś o turnieju co miesiąc i stąd 12. Tak, czy inaczej, sytuacja pozostaje bez zmian (żeby system iluś najlepszych wyników miał działać, sensowna liczba graczy musi to "ileś" osiągać. Jeśli wariantem optymistycznym jest 10 turów, przy ileś=6, takich osób będzie imo mało).
Premie za frekwencje (dla orga i dla uczestników) już są i nikt chyba nie miał zastrzeżeń.

Zapomniałem o ligach...
Imo zaliczanie rozgrywek ligowych to zły pomysł. Jeśli będziecie chcieli je zaliczać, musicie wypracować sobie zabezpieczenia przed słomianym zapałem:
30 osób się zgłasza -> 20 zaczyna grać -> 4 kończą ligę i przy 30 zgłoszeniach zbierają wiadro punktów... (wg systemu punktowania dla turnieju od 31 do 34, zależnie od miejsca) Żeby było fajniej, licząc turniejowo, osoby, które odpadły zajmują razem ostatnie (w tym wypadku 5-te) miejsce, czyli za zgłoszenie się i rezygnację też zbierają wiadro punktów (po 30) :mrgreen:

PostNapisane: 29 gru 2011, o 13:11 
V-ce Hobbysta roku 2012

Często posługuję się ogólnikami, by nie roztrząsać tak jak tu 12 - miesiąc Macek - jakieś potknięcie = 10.

Sama liczba odfajkowanych imprez nic nie zmieni. Te rzeczy zależą od entuzjazmu. Może żeby nie zapisywać tego przed faktem wystarczy zapis procentowy? Wyniki z 50% imprez.

W ligach nie posługiwać się zgłoszonymi lecz grającymi. Inny system punktacji jest potrzebny, bo tam rozgrywki są głównie playoff.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 13:51 
Wielka Ośmiornica

Tak, jak pisałem, ligi w Rankingu mnie nie przekonują, więc jak chcecie je zaliczać, to sobie wymyślcie, jak to zrobić.
Cytuj:
Może żeby nie zapisywać tego przed faktem wystarczy zapis procentowy? Wyniki z 50% imprez.
Nie za bardzo, bo zrobisz straszny bałagan na początku i na cały czas trwania Rankingu dołożysz koordynatorowi roboty. Lepiej ustalić sobie jakiś bezwzględny limit - jeśli będzie za mały, to będzie na górze tabel(i) sporo remisów, a jeśli za duży, to po prostu nie będzie działał mechanizm "iluś najlepszych". Tak, czy inaczej, bez tragedii.

PostNapisane: 29 gru 2011, o 16:58 
Kałamarnica

bobik napisał(a):
1. Byk
Org-rezerwowy powinien mieć możliwość wyboru jednej premii (co osiągasz zastępując obecne e) np. przez "Premie Organizatora i Gracza Rezerwowego nie kumulują się"
Ok, rozumiem o co chodzi. Z jednej strony jak na razie te dodatki nie funkcjonują w założony sposób, z drugiej nie chcemy efektu kumulacji takich bonusów gdyby po prostu wywalić punkt e. Myślę że możemy spokojnie z zaproponowanym przez Ciebie zapisem spróbować
bobik napisał(a):
3. Składki i premie rankingowe
Jeśli macie zamiar utrzymać nagrody i składki, stosownym byłoby dodanie premi +1PR dla orga turnieju składkowego ....... Tutaj sytuacja jest trochę inna, bo wątpię, żeby Stalker chciał orgować 3 tury w grze, z którą ma mało kontaktu. Ranking mógłby więc nagrodzić orga, który (po konsultacji z koordynatorem) wesprze działalność Rankingu
Zdecydowane +1
bobik napisał(a):
4. Modelarka i 3 tabele
Po pierwsze, istnienie Tabeli Modelarskiej i narzucony kształt modelarki to 2 różne sprawy. Tematy są powiązane, ale nie należy ich mylić.
Po drugie, MW to master (czyli obowiązek wystawienia pomalowanej armi), a Ranking to lokale - kryteria oceny standardowe dla mastera są rygorystyczne na standardy turnieju lokalnego. Modelarka powinna zachęcać do grania jak najładniej pomalowaną armią, z naciskiem nie tylko na "jak najładniej", ale też na "pomalowaną". Wymóg gry pomalowaną armią, lub punkty za modelarkę tylko dla armii w 1100% pomalowanych to bardzo dobry sposób na zepchnięcie na niższe miejsca, zdołowanie i zniechęcenie początkujących graczy, a chyba nie o to chodzi. Jeśli chcecie wprowadzać standard modelarki, radzę opracować go od początku, lub jako bazy użyć jakiejś starej z lokala (a nie masterowej). No i jeśli nie zrobicie wytycznych ze zdjęciami, musicie brać pod uwagę subiektywny charakter oceny (ktośtam lubi się czepiać, a ktośtam inny wręcz przeciwnie)
Tutaj spokojnie. Na razie rozstrzyga się czy w ogóle będzie osobna Modelarka. Jeśli będzie to ewentualne ujednolicenie oceny modelarskiej jest po pierwsze opcjonalne, po drugie jeśli nawet przejdzie to poddane dyskusji i stosownemu głosowaniu. W międzyczasie zabrnęliśmy trochę za daleko z dyskusją (po raz kolejny podkreślę że z tematem jeszcze nie „klepniętym”) i zaczęliśmy rozważać kryteria oceny z Macek. Imo temat podjęty przedwcześnie i nie do końca w tym kierunku co trzeba ale jest to jeszcze spokojnie do obgadania

bobik napisał(a):
5. Liczba zaliczonych turniejów
Imo 6 to za dużo. Jak rozumiem, Misiek ma zamiar zorgować w tym sezownie 12 turniejów, ale (nic nie ujmując Miśkowi) z zamiarami bywa różnie, a z turniejami WFB raczej krucho. Do tego należy brać pod uwagę, że turnieje mają próg frekwencji (40-tkowy ŁRG zalicza od 10 graczy). Z drugiej strony, zmniejszenie "pojemności" tabel automatycznie zwiększa zagęszczenie graczy (czyli rywalizacja jest bardziej zacięta, ale też pojawia się niestety więcej remisów)
No i kolejne +1
Z mojego punktu widzenia z „pojemnością” powinniśmy iść bardziej na minus niż na plus. Efekt zagęszczenia da nam to że do ostatniej możliwej chwili udział w kolejnej imprezie i osiągnięty wynik mają znaczenie. Jeśli chodzi o remisy to pamiętajcie o mechanizmie dodawania dalszych wyników:
porównujemy uwzględniane imprezy X+1, jak remis to X+2 itd.

bobik napisał(a):
6. Macki Wojny
Tutaj temat chyba dla wszystkich oczywisty

Zatrzymałbym się na chwilę przy tym pomyśle..
bobik napisał(a):
Cytuj:
Może żeby nie zapisywać tego przed faktem wystarczy zapis procentowy? Wyniki z 50% imprez.
Nie za bardzo, bo zrobisz straszny bałagan na początku i na cały czas trwania Rankingu dołożysz koordynatorowi roboty. Lepiej ustalić sobie jakiś bezwzględny limit - jeśli będzie za mały, to będzie na górze tabel(i) sporo remisów, a jeśli za duży, to po prostu nie będzie działał mechanizm "iluś najlepszych". Tak, czy inaczej, bez tragedii.
Poza dokładaniem roboty koordynatorowi (to nie problem :wink: ) są jakieś minusy takiego założenia progu procentowego?
Brak możliwości planowania?
Czy może pojawia się możliwość manipulacji? W znaczeniu że przykładowo sytuacja z danej chwili i dana liczba uwzględnianych turniejów będzie wpływała na decyzje „orgować kolejny turniej / nie orgować?”
To chyba przesadzona ostrożność :wink: Co o tym sądzicie?

PostNapisane: 29 gru 2011, o 17:10 
V-ce Hobbysta roku 2012

Stalker napisał(a):
Poza dokładaniem roboty koordynatorowi (to nie problem ) są jakieś minusy takiego założenia progu procentowego?Brak możliwości planowania? Czy może pojawia się możliwość manipulacji? W znaczeniu że przykładowo sytuacja z danej chwili i dana liczba uwzględnianych turniejów będzie wpływała na decyzje „orgować kolejny turniej / nie orgować?” To chyba przesadzona ostrożność Co o tym sądzicie?

Mój chłopski umysł nie ogarnął takiej możliwości gdy ręce pisały posta. Jak ktoś poświęca znajomości dla paczki figurek, którymi sam nie pogra, to powinien siedzieć w domu, a nie w klubie.

PostNapisane: 30 gru 2011, o 00:46 
Wielka Ośmiornica

Cytuj:
Stalker napisał(a):
Poza dokładaniem roboty koordynatorowi (to nie problem ) są jakieś minusy takiego założenia progu procentowego?Brak możliwości planowania? Czy może pojawia się możliwość manipulacji? W znaczeniu że przykładowo sytuacja z danej chwili i dana liczba uwzględnianych turniejów będzie wpływała na decyzje „orgować kolejny turniej / nie orgować?” To chyba przesadzona ostrożność Co o tym sądzicie?
Mój chłopski umysł nie ogarnął takiej możliwości gdy ręce pisały posta. Jak ktoś poświęca znajomości dla paczki figurek, którymi sam nie pogra, to powinien siedzieć w domu, a nie w klubie.
Mój chłopski rozum nie ogarnął związku. Już pomijając to, że mówimy o graniu w Rankingu, a nie siedzeniu w klubie, zupełnie nie czaję, co ma piernik do wiatraka. Luk i nieścisłości nie szuka się po to, żeby jakiś szaleniec nie mógł wywałować sobie wyniku, ale po to, żeby przypadkiem nie doprowadzić do (zwykle przypadkowych właśnie) nadużyć, przekłamań, logicznych zwiech systemu itd itp.

Cytuj:
Czy może pojawia się możliwość manipulacji? W znaczeniu że przykładowo sytuacja z danej chwili i dana liczba uwzględnianych turniejów będzie wpływała na decyzje „orgować kolejny turniej / nie orgować?” To chyba przesadzona ostrożność Co o tym sądzicie?
To przesadna ostrożność. Wokół "orgować, czy grać?" można stworzyć sporo teorii, ale i tak pewniaka imo raczej nie wymyślisz. Niezależnie od progu, limit minimum 10 graczy i konieczność wcześniejszego ogłoszenia turnieju chronią Ranking przed najbardziej absurdalnymi przegięciami (po to tam są :D ).

Procentówki mają imo 3 wady:
Ta mniejsza polega na tym, że nie mamy danych dt tego, jaki odsetek graczy uczęszcza rocznie na jaki % turniejów. W sumie to na jedno wychodzi, ale mam poczucie, że o ile przy stałym progu wystarczą szacunki dt liczby turniejów (planowane 10-12, czyli na lekkim farcie z 8), o tyle ruchomy próg powinien imo wynikać z jakiegoś info o rotacji na turniejach. Takie moje widzi-mi-się.
Większą wadą jest komplikacja, czyli element niepewności:
- Po pierwszych kilku turniejach gracz ma nikłe pojęcie o tym, ile warte są jego wyniki (WFB odżywa, a w odżywającej 40-tce bywało tak, że turnieje odbywały się co 2 tygodnie, a potencjalni orgowie wręcz flejmowali o terminy).
- Jeśli ktoś czuje parcie na wynik w Rankingu, to przy końcówce sezonu i tak zaciśnie zęby (i co tam kto zwykle przy matmie zaciska) i sobie wszystko przesymuluje (lub postawi kufelek skrybom z Karak Bobik :D ), ale jeśli ktoś poczuje od początku parcie na wynik, element niepewności sprawi, że będzie żyłował na turniejach
- Im bardziej skomplikowany Ranking, tym mniejsze zainteresowanie jego działaniem. Udział w Rankingu zaczyna sprowadzać się do "Jest Ranking i skądś mam w nim ileś punktów i jakieś miejsce, i fajnie". Wolałbym, żeby każdy mógł łatwo ogarnąć, jak to działa i pod koniec sezonu pokazać, co w mechanice Rankingu było ok, a co nie zadziałało tak, jak trzeba. Nie lubię sytuacji, gdy pod koniec sezonu o wadach i zaletach tegorocznego systemu można pogadać z 2-3 osobami.
No i zupełnie nie pasuje mi sytuacja, w której ktoś nie gra, a poprawia wynik (bo właśnie wzrósł próg zaliczanych turniejów).

PostNapisane: 30 gru 2011, o 00:53 
V-ce Hobbysta roku 2012

Jak nie ogarniasz, to przeczytaj jeszcze raz to co napisał Stalker i przestudiuj czy zastanawiał się nad luką logiczną, czy świadomym nadużyciem przypuszczalnego organizatora, bo narazie piszesz pitu pitu akurat żeby sobie do mnie podbić.

PostNapisane: 30 gru 2011, o 01:34 
Wielka Ośmiornica

Bardzo cię przepraszam, jeśli odniosłeś takie wrażenie, ale przeczytałem oba posty i nadal tego nie widzę.
Zapisy z regów dzielą się na:
a) dobre i złe (czysto subiektywnie)
b) spójne i niespójne
Z
Cytuj:
Czy może pojawia się możliwość manipulacji? W znaczeniu że przykładowo sytuacja z danej chwili i dana liczba uwzględnianych turniejów będzie wpływała na decyzje „orgować kolejny turniej / nie orgować?”
rozumiem, że chodzi o żyłowanie w obrębie (dobrego, lub złego, ale) spójnego regu. Nie znam twoich możliwości, ale mam wątpliwości co do szansy wykrycia faktu, że ktośtam w domu zastanowił się, czy lepiej wyjdzie na grze, czy woli coś zorgować (zresztą każda z tych decyzji jest imo korzystna dla hobby, bo mamy gracza gotowego do gry, lub kolejny turniej).
No ale ok - załóżmy, że ktoś znalazł się w dobrej sytuacji, bo system był słaby (np. taki Bobik, który 2 lata temu znalazł się w dobrej sytuacji, bo choć nie miał samych dobrych wyników, lubiąc turnieje, był na wszystkich i w starym systemie zaliczył TOP ileśtam). Co wtedy? Zjedziemy uczestnika za to, że wpadł w dziurę w regu? Dobrze rozumiem, że mamy na zasadach ostracyzmu zdecydować, czy ktoś taki wpadł w lukę systemu, czy też perfidnie ją wykorzystał? Jako oskarżyciel, będziesz udowadniał i przekonasz nas, że "z tym panem już nie gramy"?
Imo dałem wam bazę, która wyklucza najostrzejsze gięcia i uważam, że bez skilla nikt ostrych TOPów na Rankingu nie wyżyłuje (może poza wspomnianą przeze mnie modelarką, ale tu rozumiem, że przy 3 tabelach pojawią się dodatkowe regulacje). Jeśli nie mam racji, to właśnie po to jest ta dyskusja, żeby pokazać luki. Jestem głęboko przekonany, że co najmniej 90% przegięć (a tych poza Tabelą Modelarską było bardzo mało i jestem z tego całkiem dumny; przykład przegięć na tabeli modelarskiej możesz zobaczyć wygrzebując kryteria oceny i zerkając na PM z pierwszego turnieju tegorocznego ŁRG - imo właśnie przed takimi sytuacjami trzeba się bronić i imo o właśnie tego typu sytuacje chodziło Stalkerowi) pojawia się w ramach b), a nie ze złej woli kogokolwiek. Z wypowiedzi Stalkera nadal wnioskuję, że pytał o sens nowego pomysłu i możliwość stworzenia dla niego spójnego opisu regowego, a nie o wrednych graczy czekających na okazję do przywałowania. Oczywiście, mogę się mylić!

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona