Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 18 gru 2018, o 20:13

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking Graczy WFB 2012
PostNapisane: 13 gru 2011, o 11:14 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
bobik napisał(a):
Przede wszystkim
Cytuj:
Co do nagród - to za ligę o tytuł po prostu: Mistrza i Vice mistrza OŁ w WFB.
Czy mam przez to rozumieć, że inicjatywa jest ograniczona do członków?
Jeśli nie, to chętnie pomogę orgowi (prowadziłem ŁRG wh40k przez 2-3 lata, więc wiem, co działa, a z czym są kłopoty).

Skrót myślowy, chodziło mi o mistrza Łodzi nie OŁ. Więc w regu napewno znajdzie się również wpis, że każdy gracz z województwa łódzkiego.

Dzięki za zwrócenie uwagi - to może odstraszać nie klubowiczów nawet w samej nazwie.

PostNapisane: 13 gru 2011, o 11:40 
Syn marnotrawny

Systemy: WFB, FOW
Poznam także: cycatą krótkowłosą brunetkę
Popieram pomysł rankingu dwoma ręcami.
Liga nie wypaliła, ale to nie powód, żeby nie próbować dalej.
Zdecydowanie od stycznia do grudnia - łączenie z sezonem WFB nie ma żadnego celu.
Bobik na szeryfa!
A kwestię nagród rozwiązują 1 czy 2 turnieje składkowe w trakcie roku.

PostNapisane: 13 gru 2011, o 12:58 
Wielka Ośmiornica

Bobik nie może być szeryfem, bo jak dostanie rewolwer, to kogoś zastrzeli :mrgreen:
Skoro chcecie coś robić na bazie ŁRG 40-tki, zerknijcie w reg ŁRG i pracujcie na tej bazie. Imo jest ona imho naprawdę ok i poza paroma sprawami, jestem z niego całkiem zadowolony (ewoluował przez 3-4 lata, więc większość problemów już mamy z głowy; nie znaczy to, że nie ma tam pola do zmian!).
Po dodaniu ostatniego turnieju i zamknięciu sezonu, postaram się postawić trochę wniosków i statystyk, które mogą wam się przydać również w odniesieniu do WFB.
Pracujemy z Krysiakiem nad systemem nagród doceniającym dobre wyniki, ale też przyjaznym dla graczy nie zaliczanych do czubków (znaczy, TOPów :D ).
Skoro tworzyłem reg ŁRG i przeliczałem wszystko ręcznie, mogę wyjaśnić zainteresowanym jego działanie krok po kroku (pokazać silniczek trybik-po-trybiku).
Skoro liczyłem "z buta", nie dam wam żadnych akruszy/skryptów (bo nie chciało mi się ich pisać). Każdy, kto ma ochotę pobawić się logiką, bez problemu ułatwi sobie zadanie. Jeśli do tego postawicie nacisk na używanie Zembolowego arkusza do zliczania wyników, można imo zautomatyzować całą koordynację. Czyli przy pewnym wysiłku na starcie i/lub z pomocą innych, rola koordynatora sprowadza się do paru minut kopiowania i wklejania po każdym turnieju.
Rozmawialiśmy o nagrodach w temacie 40-tkowym i sorki, że się powtarzam, ale w skrócie:
- uważam, że Ranking powinien mieć nagrody
- uważam, że tych nagród powinno być jak najwięcej
- uważam, że te nagrody powinny mieć charakter pamiątkowy (za wyniki), społeczny (za starania), lub rzeczowy (losowo - na zachętę).
- uważam, że ranking nie powinien być powiązany z ligą ogólnopolską (to 2 zupełnie różne sprawy)
- do tej pory ŁRG WH40k testował 2 systemy pozyskiwania kasy na nagrody - darowizny na premiowanych turniejach z symbolicznym wpisowym i turnieje składkowe z wpływami "nakierowanymi" na ŁRG, z premiami ŁRG, ale bez nagród. Ten drugi dał wyniki 3-4 razy lepsze, niż pierwszy i dał graczom więcej zabawy - fajniej jest zapłacić wpisowe i grać o marchewkę, niż użerać się z orgiem przy zapisach rzucającym "co łaska na Ranking" i podtykającym graczowi pod nos miseczkę (a tak właśnie robiłem rok temu :mrgreen: )
Ciągle dopracowujemy podział nagród za ten rok, ale myślę, że uda się je "rozsypać" po rankingu i przy okazji pokazać parę pomysłów na bardzo fajne nagrody niezbyt wielkim kosztem (imo tego trzeba się trzymać - dobrać liczbę i charakter nagród tak, żeby sprawić przyjemność jak największej puli niekoniecznie "pudłowych" graczy).
Jeśli znajdziecie prowadzącego, powinien mieć możliwość pracy od pierwszego turnieju przyszłego roku. To znaczy, że pomysł trzeba szybko szlifować. Z drugiej strony, w czwartek chcę zrobić trochę szersze, niż zwykle, podsumowanie statystyk i możliwe, że ktoś znajdzie tam podstawy do wyciągania WFB'owych wniosków, więc zachęcam do zerknięcia.

PostNapisane: 21 gru 2011, o 23:54 
SysAdmin

To ponawiam pytanie, czy ktoś się podejmie liczenia tego ? Jeśli nikt się nie podejmie, to nie będzie niczego - kasuje w ogóle dział ranking WFB i piszę, że nikomu się nie chciało.

PostNapisane: 26 gru 2011, o 05:39 
Kałamarnica

Euruhil napisał(a):
To ponawiam pytanie, czy ktoś się podejmie liczenia tego ?
Count me in

Jeśli są jeszcze jacyś chętni o których nie wiem lub osoby rozważające podjęcie się tego to piszcie. Ogół osób zainteresowanych istnieniem Rankingu Graczy WFB 2012 będzie mógł ewentualnie rozważyć kogo chce mieć na koordynatora.

PostNapisane: 26 gru 2011, o 11:19 
SysAdmin

No to sprzedany. Teraz jakiś reg by się przydał co bym mógł go na stronę wrzucić.

PostNapisane: 26 gru 2011, o 13:16 
Kałamarnica

To może tak - jako że dla mnie święta się już niestety skończyły będę mógł coś w temacie regulaminu działać dopiero w okolicy środy. Do tego też czasu chciałbym się wstrzymać z ostatecznym wpisaniem mnie jako koordynującego ŁRG WFB 2012 - bo może pojawi się jeszcze ktoś mający jakąś inną koncepcję takiego Rankingu, ktoś kogo bardziej widzielibyście w tej funkcji. Wydaje mi się że temat jest póki co otwarty.

Jeśli o mnie chodzi to nie ma się co czarować - nic nowego nie zaproponuję bo zwyczajnie wydaje mi się że nie ma takiej potrzeby. Twór Bobika - ŁRG WH40K - korygowany i testowany na czterdziestce jest moim zdaniem dopracowany i stanowi świetną podstawę do rozpoczęcia Rankingu WFB. Może oczywiście dalej się zmieniać, dopasowywać pod WFB itd. Także zgodnie z sugestią samego autora (patrz kilka postów wyżej) myślę że na początek Ranking WH40K weźmiemy na warsztat.

Tyle słowem wstępu. Poczytajcie sobie regulamin ŁRG WH40K 2011 który znajdziecie tutaj -
http://www.forum.osmiornica.info/viewtopic.php?f=7&t=2584
Pomyślcie co ewentualnie chcielibyście zmienić/dodać/wywalić. Rozważcie poniższe uwagi Bobika dotyczące nagród -
bobik napisał(a):
Rozmawialiśmy o nagrodach w temacie 40-tkowym i sorki, że się powtarzam, ale w skrócie:
- uważam, że Ranking powinien mieć nagrody
- uważam, że tych nagród powinno być jak najwięcej
- uważam, że te nagrody powinny mieć charakter pamiątkowy (za wyniki), społeczny (za starania), lub rzeczowy (losowo - na zachętę).
- uważam, że ranking nie powinien być powiązany z ligą ogólnopolską (to 2 zupełnie różne sprawy)
- do tej pory ŁRG WH40k testował 2 systemy pozyskiwania kasy na nagrody - darowizny na premiowanych turniejach z symbolicznym wpisowym i turnieje składkowe z wpływami "nakierowanymi" na ŁRG, z premiami ŁRG, ale bez nagród. Ten drugi dał wyniki 3-4 razy lepsze, niż pierwszy i dał graczom więcej zabawy - fajniej jest zapłacić wpisowe i grać o marchewkę, niż użerać się z orgiem przy zapisach rzucającym "co łaska na Ranking" i podtykającym graczowi pod nos miseczkę (a tak właśnie robiłem rok temu :mrgreen: )
Ciągle dopracowujemy podział nagród za ten rok, ale myślę, że uda się je "rozsypać" po rankingu i przy okazji pokazać parę pomysłów na bardzo fajne nagrody niezbyt wielkim kosztem (imo tego trzeba się trzymać - dobrać liczbę i charakter nagród tak, żeby sprawić przyjemność jak największej puli niekoniecznie "pudłowych" graczy).
I piszcie
Ranking ma być dla Was więc im więcej czasu teraz na to poświęcimy tym lepiej się będzie z tego korzystało przez cały rok.

PostNapisane: 26 gru 2011, o 13:48 
Wielka Ośmiornica

W ostatnim punkcie 40-tkowego regu jest błąd :P - jak będziecie wiedzieć, kto to robi i czy chce skorzystać, to dajcie znać.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 18:16 
Kałamarnica

Chętnych widzę brak :)

Jeśli chodzi o mnie to widzę to tak -
- sprawa pierwsza - ZAPOTRZEBOWANIE - naliczyłem w tym temacie około 7 osób (łącznie z ReyQ który miał to na początku prowadzić) które brały udział w dyskusji na temat ŁRG czy choćby wyraziły zainteresowanie inicjatywą.
A więc jeśli śledzicie temat, nawet jeśli nie macie żadnych uwag/pomysłów, to puśćcie posta w stylu "ŁRG WFB +1 / róbmy to! / jestem za". Pozwoli to oszacować skalę zainteresowania - czy warto się w to bawić czy nie.

- sprawa druga - REGULAMIN –
Na początek kilka ciekawych wniosków z czterdziestki
bobik napisał(a):
2. 3 Tabele
a) Modelarska
Imo totalna klapa - połowa turniejów nie ma modelarki, więc dostawanie punktów to w zasadzie loteria. Do tego trzeba brać pod uwagę, że modelarki na niektórych turniejach promują po prostu przygotowanie armi do gry (pokolorowanie, sypnięcie czegoś na podstawkę). Są więc turnieje, na których mały wysiłek przy dużej frekwencji oznacza spory dorobek punktowy, a są też takie, w których na cokolwiek ponad połowę pkt trzeba sobie zapracować. W efekcie tylko przypadek sprawił, że nie zostałem modelarzem roku... Innymi słowy, pomysł Schtrasnego i Kuczka był imo chybiony. Sama tabela może nabrać sensu (reprezentatywności, wiarygodności - jak kto zwał) tylko przy jednolitych, obowiązkowych ocenach przeprowadzanych wg określonych wytycznych (czyli powrót do tematu z początku roku).
b) Generalska
Była produktem ubocznym sprzeczek o obowiązkową modelarkę i uznanie umiejętności modelarskich w Łódzkim Rankingu Graczy. Imo wyszła bardzo dobrze (jak to bywa z efektami ubocznymi, prowizorką itd) - tabelka jest nastawiona na osoby szlifujące nie wyniki turniejowe, ale skilla przy stoliku. Tabela łapie wyniki wszystkich turniejów (jest tak reprezentatywna, jak Tabela Rankingowa) i jest podstawą do wyciągania dodatkowych wniosków (kto zarabia turniejowe punkty walką, a kto dodatkami itd)

3. Premie
Premie za organizację/rezerwę przesunęły bodajże 4 osoby o jedno miejsce. Czyli zgodnie z założeniami, premie za pracę na rzecz środowiska były formą zaskórniaka i dawały lekkie wsparcie. Czy takie wsparcie jest zasadne? W sumie nie wiem, ale w tym roku było więcej orgów i łatwiej było o rezerwowego... Myślę, że osoby, które postarały się dla hobby, mogą teraz cieszyć się z nagrody. Tak, czy inaczej, środowisko się ożywiło i należy brać to pod uwagę (w zestawieniu z wpływem premii organizacyjnych na obiektywizm Rankingu)
Uzależnienie premii organizacyjnych/ogólnych od frekwencji to imo dobry pomysł (choć ten sezon został zdominowany przez 2 turnieje... I oba w podobnym formacie, co też powinno dać do myślenia)
Moim zdaniem najbardziej trafione są uwagi dotyczące modelarki i dlatego chciałbym, wchodząc z tym w WFB, zrezygnować z podziału na Punkty Modelarskie, Generalskie i ogólne – Rankingowe. Zamiast tego zostaje po prostu Ranking Graczy którzy brali udział w turniejach. Koniec kropka. Jeśli przez modelarkę na tym czy tamtym turnieju mieliście wyższe bądź niższe miejsce to trudno. Taki był reg tego akurat turnieju. Rozgraniczanie tego czy rozkładanie na poszczególne składowe już na poziomie ŁRG uważam za zbędne. IMO - chcecie uznania za modelarski aspekt naszego hobby – róbcie ligi / turnieje malarskie i bierzcie w nich udział.
Jeśli chodzi o premie to myślę że jest ok, nic bym nie zmieniał a co najwyżej dodał – może macie jakieś dodatkowe pomysły na premie mające motywować środowisko do gry / orgowania.

PS
bobik napisał(a):
W ostatnim punkcie 40-tkowego regu jest błąd :P - jak będziecie wiedzieć, kto to robi i czy chce skorzystać, to dajcie znać.
Wtajemnicz mnie, jakiż to błąd?

PostNapisane: 28 gru 2011, o 18:29 
SysAdmin

rezygnacja z modelarki powinna trochę ułatwić sprawę

PostNapisane: 28 gru 2011, o 18:33 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Nie chce mi się dyskutować na temat modelarki. Jej obecność uważam za oczywistość. To jest towarzyska gra hobbystyczna, towarzyskie gry bez elementu hobby to planszówki. Tyle mojego.

Jak to się przekłada na realia WFB. Na tę chwilę tylko ja zadleklarowałem chęć organizowania turnieji i tam będą stałe kryteria oceny modelarskiej, także argumenty z wh40 do tego nie przystają.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 18:34 
Kałamarnica

Systemy: Warhammer Fantasy
Ja planowałem sobie zrobić coś po zakończeniu sesji, także stay tuned.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 18:36 
Kraken

Systemy: FoW, Malifaux, Mordheim, Blood Bowl, Infinity
Poznam także: Full Thrust, Wolsung, SAGA, X wing
Ja mam zdanie odmienne od Bobika. W chwili gdy tworzyłem pierwszy ranking Wh40k miałem jedynie zamysł prowadzenia takiej specyficznej formy statystyki ilu graczy mamy i ile imprez sie w roku robi.
Miało to też dodatkowy cel. Aktywizację graczy. Aktywizacja sie udała ale efektem ubocznym okazało się zjawisko parcia na wynik w chwili ogłoszenia że dla Top 3 będą nagrody.

W WFB popieram ideę rankingu ale prowadzonego w celu aktywizacji graczy i sprawdzenia jak WFB się w Łodzi trzyma.

Jestem przeciwnikiem nagród za ranking.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 19:26 
Kałamarnica

Euruhil napisał(a):
rezygnacja z modelarki powinna trochę ułatwić sprawę
Ha, i tutaj się należy słowo komentarza - niekoniecznie mi chodziło o to by to ułatwiać. Nie ma najmniejszego problemu żebym to liczył tylko czy uważacie że jest po co? Przy ŁRG WH40K odniosłem po prostu wrażenie że powołaliśmy do działania coś co i tak większość osób średnio obchodziło (to moje zdanie). Chodzi o to że zawsze znajdują się w kluczowych momentach/przy głosowaniach osoby podnoszące wielki raban w obronie modelarki a potem wychodzi jak zwykle - brak modelarki w turniejowych regach i plastic grey na stołach.
Zdecydujecie że chcecie takie rozgraniczenie - no problemo :D Mi to urozmaici liczenie :wink:

Misiek napisał(a):
Jak to się przekłada na realia WFB. Na tę chwilę tylko ja zadleklarowałem chęć organizowania turnieji i tam będą stałe kryteria oceny modelarskiej, także argumenty z wh40 do tego nie przystają.
Przypuszczam że jedynym orgiem 2012 nie będziesz aczkolwiek jest w tym zdaniu zawarty jakiś pomysł. Widzę to tak - robimy krok w tył i z 3 tabel zostawiamy 1 (olewamy modelarkę - jej wpływ będzie się ograniczał do wyników na samych turniejach a więc pośrednio też na ŁRG). Można zrobić krok w przód - spróbować określić na starcie funkcjonowania ŁRG WFB jakiś ogólny rule set modelarski i ustalić sobie na zasadzie męskiej umowy że z tego korzystamy przy okazji orgowania. Nie czarujmy się - ilu będzie tych Organizatorów na przestrzeni roku? Z pięciu? Jak się szanowni Orgowie dogadają że w regach będzie to zawsze tak samo ujęte to powinno fajnie śmigać :wink:

PostNapisane: 28 gru 2011, o 19:50 
Wielka Ośmiornica

Systemy: WFB
Jestem za modelarką
ujednolicenie jej też jest dobrym pomysłem. W każdym razie nie pamiętam czy był u nas jakiś turniej robiony na którym 10 punktowej modelarki nie było (lub chociaż 5cio)
Przyjęło się że modelarka jest i można to zostawić tak jak jest, na zasadzie tej męskiej umowy.
Odmienną kwestia jest to, że w 40k było 8 rankingowych turniejów a liczone jest 6
Wątpię trochę aby w battlu tyle samo się rozegrało, zakładając że gramy od stycznia do końca grudnia. Patrząc po turniejach było ich w tym roku 6+ Macki (Grilla w statystykach 40k nie widzę)
Czyli, liczenie 6 turniejów z 6 a 6 z 8 to trochę różnica jest.
Proponowałbym zmianę, obniżenie progu do 5 imprez, bo 4 to już zdecydowanie za mało

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:05 
V-ce Hobbysta roku 2012

O ile gracze wykażą się entuzjazmem takim jak przy styczniowym turnieju, to napewno będę chciał pociągnąć więcej imprez. Urban, masz gotowe kryteria oceny z Macek, to może je wstaw. Najlepiej te bardziej ostre, których używał Bliz z Szynką.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:11 
Prawie jak Kraken

Systemy: WFB,WH40K
Poznam także: Miłośników ogrodów Nurgla
O Modelarka, fajnie. Jestem za.
Ale też się boję, że będę "Be" jak zrobię umarłych rycerzy na nekro-pegazo-topkach jako Vargheisty (bo mogą być podobno dobre ) albo uskrzydlę Kobry TK....
Albo coś innego
Proszę mi wyjaśnić czy będę w plecy czy też nie :roll: :wink:
Ale całość projektu popieram tylko może nie nagrody dla samego top3 :roll: :cry: :wink:

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:16 
V-ce Hobbysta roku 2012

Myślę, że najprawdopodobniej tego nie zrobisz więc dopasowywać ranking do czegoś wielce niepewnego będzie kiepskim pomysłem. Ponadto liczy się chyba "jak" pomalujesz swoje konwersje.

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:24 
Wielka Ośmiornica

Systemy: WFB
Masterowe kryteria? To jest 15 pkt łącznie + 2/3 za rozpiski, na lokala gdzie są 3 bitwy to jest zdecydowanie za dużo moim zdaniem.

Cytuj:
Kryteria oceny:
Jakość pomalowania

0 - paskudztwo ledwo na granicy dopuszczenia
1 - poprawnie nałożone 3/4 kolory
2 - poprawny table top (słaby drybrush, słabe bejcowanie, słabe malowanie tradycyjne)
4 - ładna armia (dobry drybrush, dobre bejcowanie, dobre malowanie tradycyjne)

Spójność armii

0 - zbieranina modeli z różnych armii, brak spójności
1 - raczej spójna, choć są pojedyncze modele odstające stylem od reszty armii
3 - armia spójna, jeden styl malowania, takie same traye, oddziały tworzą jedną armię

Podstawki modeli i oddziałów
1 - oddziały mają traye
2 - traye są modelowane
+1 - modele mają modelowane podstawki

WYSIWYG

0 - rażące braki WYSIWYG na oddziałach (jakikolwiek proks w armii, oczywiście z takich jakie są dopuszczalne typu Silver Helms za Dragon Princes)
1 - WYSIWYG na większości oddziałów (pojedyncze odstępstwa na modelach w oddziałach, pełne grupy dowodzenia)
2 - pełen WYSIWYG na oddziałach

Przygotowanie do gry

0 - brak więcej niż jednego z następujących przyborów: kości/miarki/podręcznik armijny/wzorniki używane przez armię
1 - brak jednego z wyżej wymienionych elementów
3 - pełne przygotowanie do gry

rozpiski na masterze są po 5 pkt, tutaj maksymalnie po 2/3 powinny być.

@Barnaky
Jeśli cała armia jest w danym klimacie i wszystko jest odpowiednio skonwertowane, to to ujdzie. Przykładowo, planuję VC robić na umarłej brecie, czyli gwardia z man-at-arms po dobrej przeróbce jest ok, czyli utrupienie ich, dłonie i glowy muszą wyglądać na martwe, halabardy przerobić muszę na dwuraki, ew dać im miecze i tarcze.
zamiast nietoperzy, martwe pegazy itp.
ogólnie, coś co pasuje w pełni do armii, wykorzystanie kobr w takim czymś jako cokolwiek, nie pasuje

PostNapisane: 28 gru 2011, o 20:33 
Kałamarnica

UrbanZgierz napisał(a):
Odmienną kwestia jest to, że w 40k było 8 rankingowych turniejów a liczone jest 6
Wątpię trochę aby w battlu tyle samo się rozegrało, zakładając że gramy od stycznia do końca grudnia. Patrząc po turniejach było ich w tym roku 6+ Macki (Grilla w statystykach 40k nie widzę)
Czyli, liczenie 6 turniejów z 6 a 6 z 8 to trochę różnica jest.
Proponowałbym zmianę, obniżenie progu do 5 imprez, bo 4 to już zdecydowanie za mało
Hola, hola, tu już Panie Urbanie brniesz w kolejne tematy :D Trzymałem je na deser ale może jedźmy dalej z koksem -
Poniższe zapisy z regu rozważcie:
REGULAMIN pkt II - Turnieje napisał(a):
W sezonie organizowane są 3 turnieje składkowe, z których wpływy zostaną przeznaczone na nagrody rankingowe

1 - Po pierwsze czy chcecie nagrody? (mamy na razie jedną opinię przeciw)
2 - Jeśli tak to czy taka forma zbierania funduszy Wam odpowiada? Jeśli nie to jakie inne opcje widzicie?
3 - Jeśli turnieje składkowe to czy 3 razy w roku?

REGULAMIN pkt VI - Klasyfikacja Rankingowa napisał(a):
W Tabeli uwzględniane są Punkty z 6 turniejów rankingowych, w których dany Gracz uzyskał najlepszy wynik
Czyli to o czym pisałeś. Macie tu do dyspozycji imo fajny mechanizm poprawy osiąganych wyników - czyli mając na koncie naprawdę kiepski wynik z jakiegoś turnieju nie jest się pozbawionym szans zajęcia fajnego miejsca w Rankingu. Ba, wydaje mi się że to nawet mobilizuje bo mając taki kiepski punkt z jakiegoś eventu chce się przekroczyć liczbę minimalną zaliczonych imprez w celu "nadpisania" tej porażki czyli jest parcie na udział w kolejnych turniejach. Tak to jest w teorii. W rzeczywistości ustawione w WH40K 6 turniejów zaliczanych do ŁRG spowodowało że w 2011 roku w czterdziestce minimalną liczbę przekroczyło 2 (słownie: dwóch) graczy. Porażka. Dwóch graczy miało szansę poprawy wyników. Fajna zasada pozostała niewykorzystywana.
W WFB mamy sytuację kiedy to w 2011 mieliście 6 imprez. Nawet licząc na lepszy wynik powinniśmy ustawić próg na myślę maks 4. W efekcie po tych 3-4 zaliczonych turniejach (niech to będzie w okolicy sierpnia/września) można już zacząć się zastanawiać „który wynik ciągnie mnie w dół?”, „które miejsce muszę zająć w tym turnieju Stefana żeby to poprawić?”, „jaki najsłabszy wynik ma Roman z którym sobie rywalizuję o top 5?” Myślę że może wyjść z tego fajna, emocjonująca końcówka sezonu zamiast zwyczajnego zliczenia wyników i ogłoszenia zwycięzcy. Podsumowując – odpowiedzcie sobie na pytanie w ile turniejów celujecie w 2012? I ile z nich chcecie liczyć? Imo to powinno być jakieś 50-60%

+ uważam że na starcie trzeba uzgodnić że Macki 2012 (bo się odbędą nie? :wink: ) nie są do ŁRG liczone

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 2 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona