Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest 19 sty 2018, o 09:18

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranking Graczy WFB 2012
PostNapisane: 30 gru 2011, o 01:46 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Rozumiem twoje argumenty, są słuszne, a ja nie odpowiadałem nie, tylko na przedstawiony sposób jak to sam Stalker określił "manipulacji". Nie wyobrażałem sobie żeby ktokolwiek z małego środowiska chciał manipulować rankingiem, wciąż chcę w takie rzeczy wierzyć, ale tak samo mogę się mylić ;)

PostNapisane: 30 gru 2011, o 10:35 
Kałamarnica

bobik napisał(a):
Jestem głęboko przekonany, że co najmniej 90% przegięć pojawia się w ramach b), a nie ze złej woli kogokolwiek
Po pierwsze +1
bobik napisał(a):
Z wypowiedzi Stalkera nadal wnioskuję, że pytał o sens nowego pomysłu i możliwość stworzenia dla niego spójnego opisu regowego, a nie o wrednych graczy czekających na okazję do przywałowania. Oczywiście, mogę się mylić!
Po drugie nie mylisz się
Nie widząc zagrożeń rozwiązania procentowego próbowałem określić dwa - brak opcji planowania i możliwość manipulacji. I tyle.
Jakkolwiek to wyszło to wracając do samego pomysłu najbardziej przekonuje mnie to:
bobik napisał(a):
- Im bardziej skomplikowany Ranking, tym mniejsze zainteresowanie jego działaniem. Udział w Rankingu zaczyna sprowadzać się do "Jest Ranking i skądś mam w nim ileś punktów i jakieś miejsce, i fajnie". Wolałbym, żeby każdy mógł łatwo ogarnąć, jak to działa i pod koniec sezonu pokazać, co w mechanice Rankingu było ok, a co nie zadziałało tak, jak trzeba. Nie lubię sytuacji, gdy pod koniec sezonu o wadach i zaletach tegorocznego systemu można pogadać z 2-3 osobami
Logiczne. Dobrze by było żeby system był transparentny i w obrębie tego co chcemy uzyskać optymalnie prosty. Jeśli ktoś ma wątpliwości - to nie ma być MÓJ Ranking w którym sobie bierzecie udział tylko WASZ Ranking który pozwalacie mi koordynować. Tak to widzę i jeśli macie na ten temat jakiś inny pogląd to najlepszy moment żeby sobie to wyjaśnić :wink:
Twoja dodatkowo uwaga też mi dała do myślenia -
bobik napisał(a):
No i zupełnie nie pasuje mi sytuacja, w której ktoś nie gra, a poprawia wynik (bo właśnie wzrósł próg zaliczanych turniejów).
także jeśli nie pojawią się jakieś mocne argumenty za procentowym określeniem ilości uwzględnianych imprez to zostawimy imo tak jak jest. Gra wydaje się być nie warta świeczki.

PostNapisane: 30 gru 2011, o 11:38 
Kałamarnica

Dodatkowo garść przemyśleń co do włączenia do ŁRG Lig sklepowych/Pucharów.
Czy to wejdzie czy nie - decydujecie w ankiecie. Ale może jest ktoś kto zastanawia się jak to miałoby wyglądać.

Syndrom „słomianego zapału”– w końcowym liczeniu wyników uwzględniałbym tylko osoby które rozegrały wszystkie określone regulaminem Ligi / Pucharu spotkania. Rezygnacja z udziału w Lidze / Pucharze dyskwalifikuje uczestnika – nie otrzymuje on żadnych punktów za udział oraz nie jest liczony do ilości zgłoszonych.
Wyjątkiem byłyby spotkania odwołane ze względów organizacyjnych.
Osoby które nie rozegrały spotkania bo to przeciwnik zrezygnował – do ustalenia
Minimum graczy- można oczywiście ustalić, analogicznie do turniejów, że liczymy Ligę/Puchar w którym wzięło udział (w końcowym rozrachunku) minimum 10 osób (może 8? 12?)
Nie przyglądałem się szczegółowo WFB ale w czterdziestce Liga 2011 w tej sytuacji nie byłaby liczona. Puchar podobnie bo poza 8 osobami które przeszły dalej chyba tylko Alchemik rozegrał komplet bitew w fazie grupowej co daje nam 9 uczestników.

Jeśli chodzi o liczenie wyników
Liga (system rozgrywek „każdy z każdym”) – tu sprawa jest chyba prosta. Efektem końcowym takich rozgrywek powinna być lista osób które zagrały wszystko, z ilością zdobytych punktów. Więc dalej do Rankingu liczymy to tak samo jak turniej
Puchar (system rozgrywek „faza grupowa + pucharowa”) – tutaj liczyłbym ilość zaliczonych spotkań.
Gracze fazy grupowej – mają po 3 pkt (trzy spotkania)
Ci co przeszli i rozegrali spotkania 1/16 – 4 pkt (niezależnie od wyniku 4 spotkania zaliczone)
Spotkania 1/8 – 5 pkt
Ćwierćfinały – 6 pkt
Półfinały / finały określają już TOP3 i czwarte miejsce pucharu więc analogicznie:
4 miejsce – 7 pkt
3 miejsce – 8 pkt
2 miejsce – 9 pkt
1 miejsce – 10 pkt
Mając taką listę dalej do Rankingu liczymy tak samo jak turniej

To takie pierwsze koncepcje jakie przyszły mi do głowy. Jak widać rewolucji nie ma. Tylko naprawdę prężnie działające Liga czy Puchar mogą konkurować w ilości zdobytych Punktów Rankingowych z przeciętnym, 15 osobowym, Turniejem.
Dzięki ustawieniu minimum graczy część imprez, tych mniej prężnie działających, nie będzie brana pod uwagę. Ale kto wie, może rok 2012 będzie rokiem przełomu? Na razie mamy po dwie takie imprezy dla WFB i WH40K przez pół roku. Może będzie tendencja wzrostowa nie tylko jeśli chodzi o kolejne imprezy ale także frekwencję na nich i w związku z tym warto taką furteczkę w Regulaminie ŁRG zostawić?

PostNapisane: 30 gru 2011, o 15:39 
Wielka Ośmiornica

Cytuj:
Po drugie nie mylisz się
Nie widząc zagrożeń rozwiązania procentowego próbowałem określić dwa - brak opcji planowania i możliwość manipulacji. I tyle.
Manipulacja to trochę szerokie pojęcię i stąd nieporozumienie. Następnym razem może po prostu spytaj, czy da się na tym przywałować :lol:

Kolejny temacik: Jak będzie rozliczana współorganizacja?

PostNapisane: 1 sty 2012, o 23:24 
Kałamarnica

Współorganizacja? Hmm, temat niezbyt często się pojawiający. Potrzebujemy jakichś specjalnych regulacji?
Jeśli chodzi o rozliczenia to sprawa ogranicza się do tego -
Cytuj:
4. W Rankingu przyznawane są następujące premie rankingowe:
a) Organizator Turnieju rankingowego otrzymuje +1PR za każdych 5 graczy powyżej 10
b) Organizator Turnieju rankingowego otrzymuje +1PR, jeśli nie był uczestnikiem turnieju (nie grający nie-rezerwowy)

W sumie żadne kokosy to nie są więc można by uznać że każdy org traktowany jest identycznie z punktu widzenia Rankingu czyli dostaje komplet dodatków.
Sytuacje/ zagrożenia -
1 - dwóch się zgłasza a potem się okazuje że udział jednego z nich ograniczał się do dłubania w nosie? Trudno – IMO wyjaśnią sobie między sobą i najwyżej nie będą więcej wspólnie orgować.
2 - w trakcie trwania imprezy okazuje się że Org Alfa nie ogarnia tematu i ktoś mu zaczyna intensywnie pomagać. Pomaga na tyle że aż wstyd mu nie uznać współorganizacji? IMO Org Alfa może się po męsku przyznać do faila i zrzec należnych premii. Wtedy przechodzą one na Orga Beta.

Podsumowując -może się zdarzyć że dwie osoby (no bo chyba nie więcej) będą chciały coś zorgować razem żeby lepiej ogarniać temat w przypadku prognozowanej dużej liczby uczestników albo dwóch organizatorskich newbie połączy siły żeby jakoś zrobić ten pierwszy krok. W sumie nie widzę nic złego w tym żeby obaj dostali należne premie pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków. Zastrzegłbym punkt że cały skład organizatorski musi być ogłoszony w regulaminowym terminie (czyli 2 tygodnie przed datą turnieju)

A jak wasz pogląd na sprawę? Korzystając z niedawno otrzymanej rady - da się na tym przywałować? :wink:

PostNapisane: 2 sty 2012, o 10:34 
Wielka Ośmiornica

Wydaje mi się, że tak, bo to rozwiązanie odwołujące się do rozsądku i dobrej woli graczy.
- Bobik ma ochotę zorgować turniej, ale nie ma do tego warunków. Dogaduje się z doświadczonym (<-żeby uniknąć obsuwy) orgiem z OŁ. Bobik stawia reg, ogarnia zgłoszenia, zgłasza turniej gdzie trzeba, rozstawia i sprząta graty. Org z OŁ załatwia salę i tereny, ogarnia rezerwę i parowania. W sumie turniej jest orgowany przez 2 osoby, które mają już o tym pojęcie, a o fakcie orgowania przez 2 osoby wiadomo jeszcze zanim pojawiają się jakieś szacunki co do frekwencji.
- 2 osoby orgują do spółki 4 turnieje, zmieniając się na stanowisku gracza rezerwowego, dzieląc obowiązkami itd. Te osoby dobrze się dogadują, lubią orgować i chcą ożywiać łódzką scenę turniejową, czy znalazły sposób na podstępne nakręcanie sobie wyników?
- Stalker chce coś zorgować. Bobik chce zarobić trochę dodatkowych punktów. Bobik stawia browara Stalkerowi itd itp.

No sam nie wiem, ale przy odwoływaniu się do rozsądku i dobrej woli trzeba się liczyć z tym, że komuś ich zabraknie, lub ktoś uzna, że komuś innemu ich brakuje.
Poza tym wspólna organizacja polega w sumie na tym, że pracuje więcej osób i każdy ma mniej roboty, więc rozsądniej chyba jest te punkty podzielić.

PostNapisane: 2 sty 2012, o 14:12 
Kałamarnica

bobik napisał(a):
No sam nie wiem, ale przy odwoływaniu się do rozsądku i dobrej woli trzeba się liczyć z tym, że komuś ich zabraknie, lub ktoś uzna, że komuś innemu ich brakuje.
Poza tym wspólna organizacja polega w sumie na tym, że pracuje więcej osób i każdy ma mniej roboty, więc rozsądniej chyba jest te punkty podzielić.
as you wish

W zasadzie to mam nawrot tego co pisałem na początku - czy w chwili obecnej potrzebujemy takich dopieszczeń Regulaminu? Wydaje mi się że sprawa jest strasznie marginalna.

Zapis że punkty za Organizację podlegają podziałowi też może generować kłopot bo może się okazać że do podziału jest ile? 1 punkt?

Na 2012 zostawiłbym tak że Regulamin nie zakłada Współorganizacji. Myślę że nawet jeśli ktoś będzie się chciał za to zabrać to będą to osoby mające wystarczająco duży zasób dobrej woli i zapału by się tym jakoś specjalnie nie przejmować. Chodzi przecież tylko o 1 punkt + frekwencja, bo z zasady premie mobilizujące (Organizacja/Rezerwa) miały być symboliczne. Czyli coś co ma się nijak do przeciętnego wyniku z udziału w turnieju. Rankingu na tym nie zwojujesz :wink:
Jak się pojawi jakaś większa aktywność w Tandem Organizacji to pomyślimy nad korektą Regu na 2013

PostNapisane: 3 sty 2012, o 13:22 
Wielka Ośmiornica

To twój Ranking, więc rób jak chcesz.
W poprzednim sezonie 40-tki otarłem się o ten problem, więc zgłaszam.
Z zostawianiem jest ten problem, że czasem ktoś się zapyta "skąd to się wzięło" i fajnie wtedy móc odpowiedzieć bez "bo ja tak uważam". Z drugiej strony, skoro nie grasz w WFB, zaskoczonemu graczowi łatwiej będzie uznać twoją decyzję za zdroworozsądkową.

Tytuł: Re: Łódzki Ranking Graczy WFB 2012
PostNapisane: 11 sty 2012, o 16:50 
V-ce Hobbysta roku 2012

Troszkę te 2 tygodnie wyprzedzenia na ogłoszenie regu są przedobrzone. Styczniowy Turniej Ośmiornicy się nie kwalifikuje wg tych wytycznych.

PostNapisane: 11 sty 2012, o 16:54 
Kałamarnica

Stoi temat rankingowy a w nim oficjalny regulamin ŁRG WFB
Jeśli nie macie nic do dodania to tematy robocze można chyba zarchiwizować

PostNapisane: 11 sty 2012, o 17:15 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Dla styczniowego zrobimy wyjątek :P

PostNapisane: 11 sty 2012, o 17:24 
Kałamarnica

Misiek napisał(a):
Troszkę te 2 tygodnie wyprzedzenia na ogłoszenie regu są przedobrzone. Styczniowy Turniej Ośmiornicy się nie kwalifikuje wg tych wytycznych.
Miałeś całkiem sporo czasu i dwa stosowne tematy na uwagi tego typu.

Z tego co widzę temat Styczniowego turnieju wisi już od 13 grudnia. Po drodze zamieszczałeś jakieś zarysy regulaminu aby w końcu, 03 stycznia, zamieścić regulamin w ostatecznym kształcie. To nam daje 12 dni przed terminem turnieju. Więc fakt - warunek regulaminu nie jest spełniony.
Z kolei harmonogram prac nad ŁRG też był raczej napięty - jeszcze w grudniu, stawiając pierwszą ankietę pisałem że chcemy się wyrobić przed Twoim, pierwszym w roku, turniejem WFB.
Biorąc pod uwagę to że nie wyskoczyłeś z turniejem w ostatniej chwili i wszyscy zainteresowani już od około miesiąca wiedzą o co chodzi oraz to że ten turniej od początku miał być otwierającym ŁRG WFB 2012 dopuszczam ten jednorazowy wyjątek od zapisów regulaminu. Czy ktoś ma coś przeciwko takiemu rozwiązaniu?
Sam zapis publikacji regulaminu dwa tygodnie przed terminem imprezy pozostaje w mocy. Nie uważam żeby był przedobrzony

PostNapisane: 11 sty 2012, o 17:34 
Wielka Ośmiornica

Systemy: .
AoS
Warmachine & Hordes
Stalker myślę iż wyjaśniłeś wszystko dokładnie i przede wszystkim profesjonalnie myślę że nikt nie będzie się spierał :)

PostNapisane: 12 sty 2012, o 09:49 
Wielka Ośmiornica

+1

PostNapisane: 12 sty 2012, o 10:18 
V-ce Hobbysta roku 2012

Wolałbym ogłoszenie 2 tygodnie przed, regulamin tydzień przed. Tydzień na zgłoszenie pokrywa się z wymogiem na lidze ogólnopolskiej. Pół miesiąca myślenia wprzód, to już trzeba myśleć o lutowym turnieju gdy styczniowy jeszcze się nie odbył. Dodatkowo jeszcze czas na ankietę z formatem, po której dopiero można dać regulamin. Przy obecnym wymogu już 5 luty będzie kłopotliwy do zaliczenia w ligę, a wpierw jednak o salę i ludzi trzeba będzie zadbać.

PostNapisane: 12 sty 2012, o 15:11 
Kałamarnica

Informacyjnie:
"No kill, no thrill" 06.03.2011.
Temat postawiony 06.02.2011.
28 dni przed terminem

ŁDK 2011-04-03 - Blood on the Reik! Patrol WFB 600p.
Temat postawiony 22.03.
12 dni przed terminem

ŁDK 2011-05-15 - Nuln świetuje Majówkę! WFB 800p.
Temat postawiony 20.04.
25 dni przed terminem

Krwawy Buhaj, 21 sierpnia 2011r, 1500p
Temat postawiony 09.08.
12 dni przed terminem

Bitwa o Barken 1600pkt 25.09.2011.
Temat postawiony 25.08.
31 dni przed terminem

W sumie dwie imprezy w zeszłym roku kiedy to o dwa dni spóźnione byłyby informacje o turnieju. I to też w warunkach kiedy nikt się żadnych zapisów regulaminu nie musiał trzymać więc myślę że obecnie, pamiętając o nich i próbując je respektować, nie powinno być żadnego problemu

Zdaję sobie sprawę że termin umieszczenia tematu o imprezie to nie to samo co ostateczne zatwierdzenie regulaminu (chociaż najczęściej jak się pojawia temat to już z jakimś zarysem). W trakcie przygotowań do turnieju różne drobne ustalenia ulegają zmianie, to normalne. Apeluję tu o zdrowy rozsądek. Najważniejsze żeby potencjalny uczestnik rankingu wiedział o imprezie (kiedy, gdzie) i wiedział co jest grane (format, scenary) i tyle.
Naprawdę uważasz że stawianie regu na tydzień przed imprezą (czy też jego istotne zmiany) mają jakiś dobry skutek? Zaryzykowałbym stwierdzenie że w skrajnych przypadkach może się to negatywnie odbijać na frekwencji.

Misiek napisał(a):
Tydzień na zgłoszenie pokrywa się z wymogiem na lidze ogólnopolskiej
Ok, zgłoszenie do ligi ogólnopolskiej może tak, ale wątpię żeby to były imprezy których regulaminy są podawane uczestnikom na tydzień przed turniejem :roll:

Misiek napisał(a):
Pół miesiąca myślenia wprzód, to już trzeba myśleć o lutowym turnieju gdy styczniowy jeszcze się nie odbył
Co w tym złego? Jak się chce zagęścić kalendarz imprez to tak to może wyglądać :D
Wiszą dwa-trzy tematy turniejowe: na pierwszy, najbliższy, grzejesz już kości (grasz play testy), nad drugim kminisz rozpiskę, kombinujesz, składasz, malujesz (no chyba że odpuścicie do końca modelarkę :P) a trzeci temat, najbardziej odległy to dopiero wstępne ustalenia, dyskusje, ankiety i inne duperele. Tak widzę prężnie działającą scenę bitewniaków. Zakładając że nawet jeśli nie wszystkim pasują wszystkie terminy/formaty to każdy koncentruje się na tym co mu odpowiada

Jeśli widzisz to liniowo [ankieta -> dyskusja -> regulamin -> turniej -> podsumowanie -> kolejna ankieta -> dyskusja…..] to faktycznie możesz mieć obawy co do ilości imprez w roku. I stąd jak myślę ochota na ukrócenie regulaminowego terminu.

IMO – chcemy więcej turniejów? Regulaminowy termin zgłoszenia ma się nijak do tego, nie tu tkwi problem.

Oczywiście dopuszczam możliwość że ten zapis został po prostu przegapiony na etapie rozmowy o regulaminie. Jeśli ktoś więcej ma podobne zastrzeżenia to nie widzę przeszkód przed rozpisaniem jakiegoś dodatkowego głosowania. Zainteresowani?

PostNapisane: 12 sty 2012, o 15:44 
Wielka Ośmiornica

Cytuj:
Zainteresowani?
Nie. Swego czasu pytałeś o wałki - ten zapis jest właśnie po to, żeby nikt nie żyłował na wcześniejszych zgłoszeniach, wirtualnych turniejach, turniejach "na kolanie". Jeśli ktoś daje pkt za rozpy, robi to 3 dni, lub tydzień przed turniejem - 2 tygodnie dają graczowi czas, żeby:
a) zobaczył, że coś się dzieje
b) przygotował się, przemyślał rozpę
c) zdążył zdobyć punkty za wcześniejsze zgłoszenie.

Wystarczy trochę dobrej woli i już masz z przodu zarys regu (format, ograniczenia, misje, punktacja), czyli to, co powinno decydować o zaliczeniu turnieju. Jak coś wypadnie, to przecież org może sobie potem dogłaskać/uzupełnić.
Jak już pisałem, niedzielny turniej jest wyjątkiem, bo choć org strasznie graczy przetrzymał, jakieś szczątkowe info było, a ty z góry zapowiedziałeś, że turniej otworzy sezon.

PostNapisane: 12 sty 2012, o 20:33 
V-ce Hobbysta roku 2012

Będzie jak będzie podstosuję się. Sygnalizuję jedynie że zapis dokłada mi pracy która niewiele przekłada się na zysk dla ogółu. Nie chciałbym aby gdy uda się zrobić jakiś turniej na szybko, na fali entuzjazmu itd wyszło że nie wejdzie w ligę. To odbierze część uczestników.

PostNapisane: 12 sty 2012, o 21:06 
Kałamarnica

A jaką część uczestników odbierze Ci fakt, że robisz ten turniej na szybko, na fali entuzjazmu? :) Bo będą nieprzygotowani, bez szans na zgranie terminu z jakimiś sprawami rodzinno/zawodowymi...
Ale ok, to tylko moja opinia :wink:
Niemniej jednak zapis pozostaje, chyba że tak jak pisałem wyżej znajdą się kolejni chętni do zmiany tego

-----------------------------------------------------------------------------
BTW Prośba do Modów o przeniesienie postów "dyskusyjnych" napisanych po pierwszym, do tematu Euruhila. Chciałbym, żeby ten temat został "czysty", będzie aktualizowany każdorazowo po rankingowym turnieju

EDIT: ZROBIONE
/EURU

PostNapisane: 18 sty 2012, o 21:35 
Rzemieślnik lipca

Systemy: WFB, WH40k
Ranking graczy WFB, ŁÓdzki ranking graczy WFB i ranking - ankiety harmonogram. Nie da się tak jednego tematu?

Dział zablokowanyOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 86 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona