Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 102 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Warheim
PostNapisane: 24 sty 2016, o 18:08 
Mątwa

Systemy: Flames Of War, SAGA, Bolt Action, 9th, AoS, Mordheim, Warheim
Tak patrzę w zasady i stronnicy rzucają k6 na test obrażeń po walce. Na 3+ przeżywają, w przeciwnym wypadku - do piachu. Bohaterowie rzucają na tabelkę, tak jak robiliśmy. Nie ma dodatkowego zombie, a mój chłopek przeżył! :D
Inne wałki:
Powinniśmy skończyć bitwę po tym, jak jedna z band oblewa test rozbicia.
Jeden z graczy powinien zaczynać w wieży
Przy zajmowaniu wieży liczą się tylko bohaterowie w max 6" od niej
Atak drugą bronią ręczną ma -1 do hita, a przeciwnik jest traktowany jakby miał +1 wytrzymałości
Pistolet nie jest bronią improwizowaną, tylko obuchem
Broń improwizowana zawsze udeża ostatnia
Model, który wstał po oszołomieniu! udeża ostatni
Postać Oszołomiona jest dobijana na zranieniu, postać powalona na ziemię jest dobijana automatycznie kiedy zostaje zaatakowana

Czekamy z rzutami na dostępność do następnej sesji, czy ufamy, że nikt nie przywałuje?

PostNapisane: 24 sty 2016, o 19:00 
Wielka Ośmiornica

sokół napisał(a):
Czekamy z rzutami na dostępność do następnej sesji, czy ufamy, że nikt nie przywałuje?
Powiedzcie co wam rzucić to ktoś z forum to zrobi za każdego gracza ;)

PostNapisane: 25 sty 2016, o 07:00 
Kałamarnica

Systemy: WFB
Zgadzam się Sokół , było wiele niedociągnięć , jednak gra wyszła w miarę płynnie i bez większych niesprawiedliwości prawda ?:) a rzut 1-3 na śmierć stronnika to chyba tylko w przypadku niewolników, dzisiaj będę mieć chwilę to to doczytam :)

Sokół : masz rację .

Stronnicy a poważne obrażenia:
Modele stronników, które zostały Wyłączone z akcji! giną w wyniku odniesionych
obrażeń, jeśli w czasie rzutu K6 na poważne obrażenia, na kostce wypadnie wynik 1 lub
2. Wynik 3+ oznacza, że model wylizał się z ran i może wziąć udział w najbliższej
potyczce.

Ostatnio edytowano 25 sty 2016, o 08:55 przez Napadzior, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 sty 2016, o 08:51 
Kałamarnica

Moja Banda :

"Karmazynowe Napadziory aka Krwawe Szpadyzory" V2.0

To był dzień taki jak wszystkie inne, po niebie sunęły gęste szare chmury. W nozdrzach zapach wilgotnego powietrza zwiastował nadchodzący deszcz.
-Lepiej stąd chodźmy, zaraz pierdolnie, nie chcę znów rozpalać ognia w tych ruinach - to niebezpieczne - powiedział stary weteran, jednooki Zigmund patrząc z niepokojem w niebo.
-No chodź, czuję, że Ranald nam dzisiaj sprzyja, to jest ten dzień w którym staniemy się bogaci - zachęcał Zigmunda porywczy Von Lubenau.
-Gdzie ten Hainz - warknął Zigmund
-Chyba go słyszę, pewnie już coś dorwał, biegiem do niego, bo nic nam nie zostawi !

Wśród rozsypujących się ruin opuszczonego Mordheim niesie się krzyk. To rozpaczliwy głos ostatniej zarzynanej ofiary. Dziś los sprzyjał komuś innemu...

-Co teraz Oo0 Wielki... ! ?
-Wieszać tych większych za nogi, odciąć łby i niech ich krew wsiąka w ziemię prosto do królestwa naszego Pana. Tego ostatniego pociąć na równe kawałeczki i dać ogarom, po równo - mają czuć głód. Czaszki ... Aaaa Czaszki ...
-Khorne ! Khorne !

Bohaterowie:

1)"Morok Taz Spragniony" Wtajemniczony 80 -Wódz
Topór 5
Hełm 5
Miecz 10

Głęboko w leśnych ostępach Ostermarku stary Szaman "Un'Grey Płomienny Wiatr" jak co pełnia dłubał pazurem we flakach najsłabszego zwierzoczłeka ze stada chcąc znaleźć w nich jakąś wskazówkę. Duchowy rytuał wieszczenia przerwało chrapanie jednego z kozłoludów, który widocznie nie podołał czasochłonnemu zajęciu. W stadzie "Wyżynaczy Łaknącego Topora" wystarczyło to by przypieczętować swój śmierdzący los. Nie minęły dwie sekundy a dźwięk chrapania przerwał odgłos upadającego na ziemię ochłapu w kształcie głowy. W ciągu kolejnych dwóch minut jelita ofiary zostały złożone na ołtarzu brudnego podszeptywacza a jeszcze ciepła krew nieszczęśnika dopełniła rytuał. Un' energicznie zaczął dłubać w jelitach kreśląc rozmaite kształty odzwierciedlając w nich ułożenie gwiazd. Nagle przeszył go dreszcz , czarne jak węgiel oczy rozpalił pierwotny szał.
-Ruszamy ! Już ! Muszę odebrać poród.
Zbrojne stado liczące ponad dwieście osobników , w ciężkim choć prymitywnym uzbrojeniu z pianą na pysku ruszyło ku palisadzie Riesestein , małej osady otaczającej bardzo starą wieżę strażniczą. Lata spokoju i regularne patrole oczyszczające okoliczne bory uśpiły czujność wartowników. Tobiasa młodego strażnika obudziła włócznia odbijająca się od jego hełmu, druga pozwoliła mu spać dalej. W rzezi miasteczka nie było niczego niezwykłego , przynajmniej tak uważali Wyżynacze . Un' przechodził błotnistymi uliczkami, chyba tylko on powstrzymywał krwawy szał. Dostrzegł to czego szukał , dostrzegł uciekający wóz z ciężarną kobietą osłanianą przez trzech młodych mężczyzn . Stary poczciwy koń Ramy padł , jego grzywę na dwie podzielił kamienny topór, wystarczyło by zatrzymać wóz. Jeden wdech i ruch kostura a ciała ochroniarzy oddzieliły się od szkieletu . Widział to wszystko wcześniej , teraz musiał tylko odebrać poród. Ciężarna kobieta ułatwiła zadanie , zemdlała , może i lepiej bo nie czuła jak Un" odrywa jej głowe. Czekał przy truchle około godziny , wokół starego szamana zebrało się już obżarte stado. Czy popełnił jakiś błąd ? Jeśli tak to umrze rychło nie spełniając rozkazu tchnienia . Rozerwał brzuch ofiary. Rozległ się krzyk. To był on ...

2)"Drego Dekapitator" Akolita 45
Hełm 5
Miecz 10

Suderholz wieś położona na północy Ostenmarku przy granicy z Kislevem, nie była spokojnym miejscem , silna wiara w Sigmara, hart ducha oraz chłodne obejście pozwalały jej trwać w tej niegościnnej krainie. Ziemia ta wydała na świat wielu dzielnych mężów , jednym z nich bym Drego, miejscowy traper. To on zaopatrywał miejscowych w niedźwiedzie skóry tak potrzebnych podczas półrocznych zim. Zim które nawet w szóstym miesiącu po Geheimnisnacht utrudniały wykopanie studni w jeszcze zmarzniętej ziemi.
Traper w kwiecie wieku był mięsistym okazem zdrowia, był dumą wioski i okoliczną legendą, lubił odosobnienie. Nie przytoczę wam teraz wszystkich powiastek, ale na pewno jak usiądziecie w karczmie "Na północnym trakcie" usłyszeli byście to:

-Drego ? Na prawdę nie słyszałeś o Drego ? Dawaj miedziaka to co nieco Ci opowiem... - Rzekł Garbaty Roe

pstryk... bzdręk ... szzzz... hoop

-No więc słuchaj , Ja tego nie widziałem , ale powiadają, że ten Traper nie zastawia sideł, nawet z wnykami ma problem , w sumie to logiczne bo palce ma jak bale palisady.Kiedyś gdy powiedziałem mu, że nie ...
-Do stu Kutasów, czy ja Ci zapłaciłem za jakieś pierdolenie ? Zaraz nabiję Cię na mój rapier , a moja "Sprawiedliwość Imperium" spowoduje, że będziesz srał śrutem. No chyba, że wolisz ekskomunikę. - dosadnie rzucił ponurak w Altdorfskim kapeluszu. Więc mów to co już wiesz, że chcę wiedzieć.

Biedny Roe miejscowy ochłap aż zbladł. Myślał, że łatwo zarobi miedziaka i może jeszcze wypije postawione przez podróżnika dwa specjały barmana. Niestety los nie był dzisiaj dla niego łaskawy, od wyniku tej rozmowy zależało to czy jutro będzie jeszcze oddychał.

-Ależ Drego to miejscowy bohater , czemu chcesz wiedzieć o nim coś więcej ?
-Słuchaj głupcze, czy nie wydaje Ci się dziwne to w jaki sposób poluje taka zwalista góra ? Czemu zawsze z polowania wraca upierdolony we krwi jak by brał w niej kąpiel ? I skąd ta siła ? Nikt nie ścina drzewa trzema uderzeniami , poprzedni rekord zawodów drwali to siedemnaście. I kiedy ostatnio widziałeś go w świątyni Sigmara ? Prowadź mnie do jego chaty.

Po blisko półtora godzinnym marszu dotarli do celu , chata Drego była odosobnionym miejscem na zboczu niewysokiego wzgórza poprzedzającego wyższe wzniesienie, obok płynął mały strumyk , a całość była otoczona gęstwiną chęchów i innej maści krzaków. Był już późny wieczór, słońce już dawno schowało się za wysokimi górami krańca świata, gospodarza nie było w domu. Inkwizytor Lennard postanowił nieco powęszyć. Zbliżył się do chaty z drewnianych bali , otworzył drzwi , i przed wbiciem się w jego trzewia zaostrzonego palika uratował go instynkt , albo nadludzka zręczność wytrenowana latami. To co ujrzał wewnątrz chaty rozwiało jego wszystkie wątpliwości. Ołtarz z wygotowanych czaszek niedźwiedzi oraz jednej psiej na jej szczycie.

-Na pohybel , ja to mam kurwaszwa szczęście. Ha ! Jak go teraz doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości ... Już wiem , sama po niego przyjdzie - powiedział Lennard maczając kulę w świętym olejku z łodyg kwiatów jeziora nad którym Sigmar przeżył swój pierwszy raz.

Do chaty wszedł Drego , było ciemno, był w szale dopiero co stoczył kolejną walkę z niedźwiedziem brunatnym , na ten okaz długo polował , był największy - największy z tych które upolował tocząc z nimi walkę będąc uzbrojonym jedynie w swój stary topór, który znalazł lata temu w górach , w pewnej jaskini, ciężko było wyciągnąć go z czaszki trolla, pamiętał to jak dziś. Drego nie wahał się ani sekundy , w miejscu tak odosobnionym każdy niezapowiedziany gość był intruzem , zamachnął się swym toporem . Siła i szybkość były tak ogromne, że ostrze zsunęło się z trzonka, który uderzył z taką siłą w głowę zgarbionej postaci, że zsuwając się po pękającej czaszce oderwał kawał skóry wraz z uchem nieszczęśnika. Wirujące ostrze pod wpływem rotacji bądź też nadnaturalnej mocy lecąc po łuku przeleciało przez szyję zajętego ubijaniem kuli w lufie swojego pistoletu Inkwizytora. Truchło opadło , głowa z impetem odbiła się od ściany i upadła na samą górę niedźwiedzich czaszek. Dziś Drego zabił człowieka po raz pierwszy, było w tym coś niezwykłego, jednak szybko zorientował się w sytuacji , wyciągnął ostrze starego topora ze ściany, oblizał je musiał to zrobić , był zbyt ciekawy coś kazało mu to zrobić, zaciął się w język. Jeszcze o tym nie wiedział , ale podpisał pakt. Zbiegł,padł, zasnął.

-Wstawaj! Szukaliśmy Cię!Czas dopełnić przepowiedni - rzekł Skrwawiony Brutal chwytając za ramie Drega. Za nim dalej w lesie widniała postać starego kozłoluda opierającego się o powykręcany kostur.

3)"Verte Skrwawiony" Akolita 45
Hełm 5
Miecz 10

4)"Ciumulung" Opętany 180

Stronnicy

1)"Cirrus" - Wtajemniczony 25
Hełm 5
Topór 5

2)"Stratocumulus" - Wtajemniczony 25
Hełm 5
Topór 5

3)"Cumulonimbus" - Wtajemniczony 25
Hełm 5
Topór 5

Całość 500 Zk

Ostatnio edytowano 26 sty 2016, o 09:54 przez Napadzior, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 sty 2016, o 17:18 
Pseudo-Macka

Systemy: WarZone , WFB , WH40k. , Mordheim
Mówiłem że stronnicy mają tą małą tabelkę ...
Sokół Sprawdzałeś i byłeś pewny że z dużej dla bohaterów
prawo nie działa wstecz ...(nie powinno w tym wypadku) mieliśmy 2 pomoce "prawne" sugerowałem poprawne rozwianie tak jak w Mordce ...
rzucaliśmy i wyszło co wyszło
mój stronnik z raną nogi opuszcza 1 bitwę
pyskacz porwany przez zombi i zamieniony w zombi...
Tak to powinno wyglądać w następnej potyczce
bo jak by szukać i dochodzić co zrypaliśmy - to by się okazało, że różnie mogło by być z tymi stratami osobowymi w przypadku każdego gracza.
Napadzior - wypadało by sprawdzić co zostało z Twojej bandy ...
bo jeżeli znów rzucisz podobnie extra na "łaski" ect. to co w 3 bitwie będzie banda vol 3
z ulepszonym doświadczeniem wyposażeniem i składem osobowym ?
i Imiona bohaterów sprawdźmy czy polegli bo jeżeli tak to nowych by trzeba było
chyba że zakładamy że Morok Taz Spragniony przeżył - ale przydomek sugeruje że to ten sam gość - ale wtedy 3 kostki przy testach testach

"Powinniśmy skończyć bitwę po tym, jak jedna z band oblewa test rozbicia."
to sensowne w bitwie 1 na 1
bo hipotetycznie masz kilku strzelców z dużym zasięgiem rozbijasz jedną z band w 2 - 3 turze i co koniec meczu ???
pozostałych 2 graczy już sie nie bawi ? NIE to jakaś lipa

PostNapisane: 25 sty 2016, o 18:10 
Kałamarnica

W tej grze macaliśmy co i jak .
Sam chciałem aby była to rozgrywka kampanii. I głupio mi że chcę/muszę tworzyć nową bandę.
Widziałeś Wikris co się działo , i czemu podjąłem decyzję o nowej bandzie, gdyby taki przypadek zdarzył mi się po jakichś 10 grach gdzie banda wygląda już nieco inaczej przeżył bym to bo wysyłał bym szybko generała na chwalebną śmierć i łatwiej zdawał bym później liderkę 7 niż 8 na trzech kościach zawsze. Poza tym pokaż mi jedną osobę która zdobyła takie "dary" na wodzu w pierwszej bitwie i chciała grać tak dalej, poza tym jak wypadają przy tym osoby które chcą by to kontynuować ? Uważam, że to niekoleżeńskie , poza tym uważam ,że podczas bitw powinniśmy pozwalać sobie na cofnięcie się do niektórych rzeczy, bo nawet w podręczniku QC napisał że w naszych obowiązkach jest przypominanie sobie ruchów, co innego już po bitwie, która została klepnięta, ja chcę się dobrze bawić i zdrowej atmosferze. Teraz jak czytam jeszcze raz opis bandy , to co robiłem, to sam złapałem się na kilku wciśniętych wałkach , np Krwiopuszcz te dodatkowe ataki ma już wpisane w charakterystykę.
Nie podoba mi się Twoje podejście do tematu tak w skrócie.

PostNapisane: 25 sty 2016, o 18:47 
Pseudo-Macka

Napadzior - żuty nie poszły, ułożyło się kompletnie nie po twojej myśli pomyśli i całkowicie Cię rozumiem, szkoda jednak że nawet nie chciałeś testować bandy co się stało z Twoimi wojownikami- tak dla historyjki.
Zgodziliśmy się we trzech że to początek kampanii. Zaszły jakieś nieprawidłowe akcje , zdarzyły Ci się jakieś wałki...
Masz jak najbardziej prawo rozwiązać bandę, ale jak nie pokusisz się o nowe imiona ? Z tymi panami nie wiemy co się stało po odniesieni ran... A Czempion chaosu starej bandy ma tam coś zrujnowane złymi mocami.
Ja w następnej bitwie mam 2 ziomali mniej w tym herosa.
Sokół Stracił wartościowego i kosztownego zawodnika herosa.
Prowadzimy grę na wspólnie nadzorowanych zasadach a Ty zarzucasz mi nie koleżeństwo ?
I jeszcze coś o niezdrowej atmosferze piszesz...
Gdzie ja napisałem ze musisz grać starym składem ?
Chciałbym tylko sprawdzenia co się stało z typami?
Zadałem pytanie, czy jak teraz czarne moce znów sprawą zawód, to co ? - te same imiona a nowa banda.
Widać że masz fantazję i chcesz się bawić - więc fajnie by było to tak razem spasować dla historyjki...

PostNapisane: 26 sty 2016, o 09:55 
Kałamarnica

Up o "Drego Dekapitatora"

PostNapisane: 27 sty 2016, o 20:18 
Mątwa

Git, nie wracanie wstecz z zasadami ułatwi sporo rozgrywkę.
Musimy jednak przełożyć najbliższe granie, mam natłok nauki na egzaminy i w ten weekend odpuszczę bitewniaki.

PostNapisane: 28 sty 2016, o 18:19 
Pseudo-Macka

Sokół - daj znać kiedy masz następny wolny termin na granie.

PostNapisane: 28 sty 2016, o 21:33 
Mątwa

Mogę pograć w przyszłym tygodniu we wtorek, piątek i sobotę, opcjonalnie niedzielę.

PostNapisane: 4 lut 2016, o 17:42 
Pseudo-Macka

W następną niedzielę mogę podjechać na partię w Warheim
Sokół - gramy ?
Czy jeszcze jacyś chętni ?

PostNapisane: 5 lis 2016, o 22:21 
Plankton

Hej,

czy temat umarł śmiercią naturalną czy może są jeszcze jacyś grający w Łodzi?

PostNapisane: 6 lis 2016, o 18:58 
Mątwa

Ja w Mordę/Warheima mogę grać zawsze i wszędzie. Myślę, że w Łodzi jest cała masa ludzi z modelami, część tylko boi się Warheimu jak ognia.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 20:03 
Kraken

Systemy: FoW, Malifaux, Mordheim, Blood Bowl, Infinity
Poznam także: Full Thrust, Wolsung, SAGA, X wing
Ja mam kilka band do Mordheima ale jak patrzyłem na plik z podręcznikiem do Warheima który ma tylko 800+ stron to nawet nie chce mi się tym interesować.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 20:58 
Mątwa

W Mordheimie same zasady zajmują 45 stron, w Warheimie 41. To, że autorzy zebrali wszystkie bandy, scenariusze, dodatkowe zasady kampanii i potworów w jeden podręcznik to faktycznie powód do zniechęcenia! Zoptymalizowanie cen ekwipunku, magii i band ogólnie IMO przemawia za Warheimem.

PostNapisane: 6 lis 2016, o 23:19 
Meduza

Systemy: Full Thrust, Warmachine, BW-Napoleon, Epic, BattleTech
Plus Warheima jest taki, że to żywy system, wciąż rozwijany przez autora.
Kolejny plus - bandy z każdej armii wfb (a nawet więcej).
A podręcznika pełnego zasysać nie trzeba, są do pobrania poszczególne rozdziały.

PostNapisane: 7 lis 2016, o 20:49 
Terenokreator

Systemy: Warhammer 40K, Mordheim, Battlefleet Gothic, Flames of War, Neuroshima Tactics
no sorry ale właśnie to że niektóre bandy w nim są, mnie zniechęca xD

sam pomysł fajowy , zasady dobrze zrobione :] co do band właśnie mnie boli jak niektóre czytałem...
fajnie że sa różne kulty chaosu... fajnie że sa niektóre bandy. ale niektore sa imo za mocne.

mordheim i jego urok to było to że wiekszość ludków to +- byli ludzie z lekkim odbiegiem w cechac od 3.. i zazwyczaj to bylo cos innego niz S i T ;]

po przejżeniu band w WHaimie moge śmiało stwierdzic ze to takie pomniejszenia WFB do rangi skirmisha. czy to dobrze? nie wiem, moze i dobrze ale napewno to nie jest to czym byl Mordheim :]

napewno pogram troche, jak odnowie makiete ;] chetnie tez zaprosze do siebie :] moze zrobie tez stól z jaskiniami pod miastem i juz istniejacymi piwnicami.

And They Shall Known No Fear
Never Forget, Never Forgive
Obrazek

PostNapisane: 8 lis 2016, o 23:22 
Plankton

Fajnie, że temat się rozkręca :)
Ja właśnie zamawiam mroczne elfy, jak przyjdą i coś sklecę można by spróbować umówić się na grę :)

PostNapisane: 9 lis 2016, o 23:51 
Wielka Ośmiornica

Jak dużo osób w to gra? Jest jakaś kampania/grupa teraz?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 6   [ Posty: 102 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona