Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 22   [ Posty: 423 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Różne
PostNapisane: 16 lip 2014, o 18:54 
Kałamarnica

Systemy: 40k/AoS
Siemka, szukam jakiegos dobrego kleiszcza do metalu. Zwykle cyjanowoakrylowe odpadaja bo ich glowna wada jest zasychanie w rurce i trzeba pozniej walczyc z klejem, rozlewa sie itd.

Ktos kiedys w LDK wspominal o cyjanowoakrylowym ale w zelu co bylo by ciekawym rozwiazaniem ewentualnie myslalem o czyms takim:
http://agtom.eu/pl/epoksydowe/311301-klej-epoksydowy-tamiya-epoxy-cement.html
albo
http://agtom.eu/pl/cyjanoakrylowe/310081-klej-cyjanoakrylowy-tamiya-ca-cement-quick-type.html
Ale jakos nie wierze ze to sie nie zaczopuje.

Chetnie uslysze jak wy sobie radzicie z tym cholerstwem?

PostNapisane: 16 lip 2014, o 19:10 
Wielka Ośmiornica

Jak się nie śpieszysz to Ci mogę przywieźć na przyszły weekend na próbę jubilerski hasulith. Niby zwykły cyjanoakryl a nie zakleja się u wylotu i wychodzi ekonomiczniej. Nie wiem jak to zrobili bo zawsze czy to jakąś kropelkę miałem czy superglue to się czopowała a tutaj od roku używam i jest ok. Nie stawiam go do góry nogami co prawda ale i tak mam zaufanie że nie zaschnie mu wlot ot tak. Do znalezienia w Empiku.
Inna sprawa że niekoniecznie to najlepszy klej do metalu jaki bywalce mogą Ci zaproponować :)

PostNapisane: 16 lip 2014, o 19:55 
Kałamarnica

Bylo by fajnie, przyniose cos do sklejenia na probe.

PostNapisane: 16 lip 2014, o 20:10 
Wielka Ośmiornica

Tylko "przyszły" to ten po najbliższym - aby nie było... ;)

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:40 
Kałamarnica

Czesc i czolem,

Mam taka sprawunie, po zrobieniu 3 dosc plaskich podstawek do Wildcatow postanowilem mojej ukochanej pani Inzynier z Tomcatow strzelic jakas nieco bardziej interesujaca podstawke(zwlaszcza po ostatniej bitwie sobie zasluzyla) ale tu trafiam na problem. Figs jest metalowy i ma ten pasek u podstawy laczacy nogi, w przypadku lekkiego plastiku nie bylo problemu z klejeniem do kamieni ect tak tu boje sie/jestem pewny ze to nie wytrzyma.

Macie jakies sposoby na przytwiedzenie metalowego modelu do podstawki bez wklejania jej w fabryczny slot?

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:44 
Mątwa

Systemy: WFB, Wh40k, Mordheim
Ja zawsze robię piny. Jeden zwykle wystarcza. Jeśli nie jesteś pewien, to dwa ale jeśli nie jest to jakiś wielki model, to nie będzie trzeba.

PostNapisane: 2 wrz 2014, o 20:28 
Wielka Ośmiornica

Systemy: OiM, Infinity
Ja tę belkę u nóg przycinam w ten sposób, że pod stopami zostają naturalne, dość grube piny.

PostNapisane: 4 wrz 2014, o 22:56 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Z czego zrobić 0,5l taniego, czarnego washa? Maluję stosy beczek od microart, a jest ich ponad dwadzieścia. Jakiś metr kwadratowy powierzchni do zwashowania.

PostNapisane: 4 wrz 2014, o 23:03 
Papa Smerf

Może z pigmentu w Castoramie? Tylko nie wiem, czy wyjdzie z tego wash, czy po prostu walniesz wszystko na czarno... :roll:
Może mam w komórce taki pigment..

PostNapisane: 4 wrz 2014, o 23:09 
Gracz roku 2014 - WFB

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Misiek napisał(a):
Z czego zrobić 0,5l taniego, czarnego washa? Maluję stosy beczek od microart, a jest ich ponad dwadzieścia. Jakiś metr kwadratowy powierzchni do zwashowania.
Wash to z definicji bardzo rozwodniona farba, więc może po prostu weźmiesz czarną farbę akrylową i dużo wody? ;)

P.S.: Ja tak washuje Traye, aby taki jeden nie zużywał mi całego kubeczka Nuln Oila. Żeby było tanio, to do Trayów i Terenokreacji kupiłem sobie farby akrylowe w tubkach, w sklepie dla plastyków 120ml po 15zł o koło :)

PostNapisane: 5 wrz 2014, o 00:35 
Kalmar

Systemy: WH40k, Wojmachina, Infinity
Poznam także: Dark Age, X-wing
http://www.artphorma.pl/galerie/t/tusz-kreslarski-perla-cz_97.jpg

bardzo fajny tani ink, dodaj wody i jak chcesz glaze medium i powinien być idealny:]

PostNapisane: 5 wrz 2014, o 07:23 
Pseudo-Macka

Ja dodaje do inka flow improvera winsora, jak dla mnie lepszy efekt.

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 16:07 
Kałamarnica

Znacie namiary na sklep w ktorym mozna dostac gline polimerowa w roznych kolorach?

Zawsze zostaje modelina ale nie wiem czy uda sie wyszlifowac ja na blysk.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 13:32 
Mięczak

Muszę zakupić pędzelek do malowania figurek (obecnie mam tylko 2 od magpola i przyda mi się coś lepszego i chyba nieco większego :P).
Myślałem o kupieniu standard brusha od citadel żeby daleko nie szukać w gamelordzie, ewentualnie do tego detail albo fine detail. Taki zestaw jest wystarczający do malowania?

Pierwotnie wychodziłem z założenia że do malowania najlepszy jak najmniejszy pędzelek jednak teraz chyba zmieniłem zdanie i zamierzam mieć przynajmniej dwa różne :P

PostNapisane: 1 paź 2014, o 18:14 
Papa Smerf

Hm.. niby teoria słuszna.
Temat pędzelków jest jednak zbyt złożony, bym Ci mógł go dogłębnie przedstawić. Może ktoś inny i preferujący sztuczne włosie wytłumaczy?
No i jeszcze pokazałbyś, jak malujesz. To też ma znaczenie.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 18:47 
Hobbysta roku 2012

Systemy: WFB, WH40k, NST, Malifo, BB, Morda, WarMachina, LotR
Kilka słów o pędzlach na moim blogu. Enjoy! ---> http://raspberryi.blogspot.com/2014/01/review-brushes.html
Nie kupuj pędzli GW, to po pierwsze, gdyż jest to chłam za grube pieniądze. Jeżeli nie chcesz wydawać dużo na pędzle to zostań przy MagPolach (topowi artyści tylko tymi malują bo mają sztywne włosie i są ostre jak nóż na początku, ale na krótki okres czasu więc kupuje się je garściami: 5-10sztuk na raz. Najlepiej 1 i 0. Poniżej to już paranoja). Jeżeli chcesz przesiąść się na Ferrari pośród pędzli to tylko Winson&Newton 7 Series dostępne w sklepach plastycznych od 30zł za sztukę. Najlepsze i jak dla mnie jedyne konkretne pędzle (u mnie żywotność jednego pędzla to ok.2lat przy codziennym użytkowaniu, pozdro xD). Trzymaj się też daleko od pędzli Army Paintera, chłopaki nie wiedzą jak robić pędzle, mimo że reszta produktów w tym przede wszystkim farby i tuffty to majstersztyk. Jeżeli chcesz przerzucić się tylko na lekko wyższą półkę pędzli od MagPoli to możesz spróbować Italiery, przede wszystkim te brązowe z trójkątną rączką przy szpicu. Za to jak chcesz porządnego syntetyka (o którego o dziwo nie jest tak prosto) polecam http://www.lootpile.eu. O ile naturalne mają słabe jak cholera, to syntetyki wgniatają w siedzenie (wada syntetyków, chłoną farbę jak głupie i szybko wysychają). To chyba taki główny przekrój według mnie, a maluje codziennie na dość znacznym poziomie. No i przestroga. Nie wpadaj w paranoję kupowania jak najmniejszych pędzli. To nie one świadczą o skillu malarza. Równie dobrze jak będziesz miał wprawę to mykniesz malutkie freehandy nawet i rozmiarem 2. Ja jednak preferuje i stosuje przede wszystkim 1. Sporadycznie 0, a już prawie nigdy 000. No chyba, że na prawdę muszę walnąć jakiś maciupki freehand to w tedy rozumiem.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 18:56 
Pseudo-Macka

Ja poza Winsorami serii 7 chwale sobie jeszcze kolibri. Maluje się tym inaczej i stosuje do różnych rzeczy. GW to zbrodnia za tą cenę, korzystam tylko z drybrashowych GW i nie jest to najlepszy wybór.

Ale przede wszystkim zerknij na blog Szynki, będziesz zadowolony.

PostNapisane: 1 paź 2014, o 20:09 
Mięczak

Dobra to kupię mag-pole, tylko jakie rozmiary pędzli powinienem mieć żeby komfortowo malować?

Btw, warto kupić liquid green stuff czy lepiej dołożyć do normalnego? Potrzebuję do malutkich ubytków w figurkach.

PostNapisane: 2 paź 2014, o 01:13 
Hobbysta roku 2012

Systemy: WFB, WH40k, NST, Malifo, BB, Morda, WarMachina, LotR
Rozmiary to rzecz gustu i przyzwyczajen. Choc jak dla mnie ppdstawowym jest 1. Do delikatnej kreski mozesz wziac tez 00. Jak zaczynasz raczkowac w modelarce to zaopatrz sie tez w jakis plaski pedzel do drybrushu, przyda sie. Mimo wszystko spraw sobie jedna Italyierke o rozmiarze 1, bedziesz zadowolony. Jezeli to poczatek twojej przygody jako malarz to musisz sobie sam wyrobic opinie o roznych pedzlach :)

Co do GSu. Nie kupuj tego liquidu. Dla mnie imo jest do bani. Juz lepiej zwykly GS albo jakas najprostrza szpachla modelarska cementowa

PostNapisane: 2 paź 2014, o 12:14 
Mięczak

Do malowania większych powieszchni takich jak peleryna tez używać 1?

Napisz wątekOdpowiedz Strona 18 z 22   [ Posty: 423 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona