Forum Klubu Miłośników Gier Bitewnych Ośmiornica Łódzka
http://forum.osmiornica.info/

Znowu poza domem
http://forum.osmiornica.info/viewtopic.php?f=124&t=5647
Strona 1 z 1

Autor:  Wicher [ 12 lut 2017, o 22:02 ]
Tytuł:  Znowu poza domem

W miarę regularnie odbywają się turnieje w Warszawie i Krakowie, czasem Wrocław. Byłby ktoś chętny, żeby zacząć jeździć na takie turnieje wyjazdowe ogrywać się z innymi ludzikami, a jednocześnie poznawać środowisko i zapraszać ich na turnieje do nas do ŁDZ? :)

Autor:  Euru [ 12 lut 2017, o 22:36 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Jak coś to tylko jakiś jednodniowy.

Autor:  Wicher [ 13 lut 2017, o 13:33 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Tu mamy w miarę regularnie prowadzony kalendarz turniejów wyjazdowych
http://wellofeternitypl.blogspot.com/p/ ... igmar.html

Autor:  kard [ 14 lut 2017, o 18:48 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

i jak na lekarstwo w ten weekend nic :) ale pozniej zapraszam do Villingen Schweningen

Autor:  Wicher [ 23 lut 2017, o 21:56 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

https://www.facebook.com/events/1885156461760468/

W Warszawie. Podróż to jakieś połtorej godziny, samochód mam w gazie, więc koszty małe. Jacyś chętni?

Autor:  Wicher [ 27 lut 2017, o 19:52 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Szykuje się duży dwudniowy turniej w Wawie. Ktoś chętny jechać? Czasu jeszcze sporo, żeby się ograć.

Link: https://www.facebook.com/groups/4383705 ... 305378028/

I dla tych, którzy nie mają fejsbuka:

Chciałbym zaprosić Was na pierwszy ogólnopolski turniej Age of Sigmar, który odbędzie się na Konwencie Cytadela 27 i 28 maja na terenie Twierdzy Modlin. Liczba zgłoszeń wstępnie jest nieograniczona, stoły znajdą się na pewno - chyba że frekwencja zaskoczy nas na tyle, że fizycznie nie damy rady, wtedy decydować będzie data wysłania zgłoszeń. Zgłoszenie należy wysłać do końca kwietnia na adres michal.paduch.89@gmail.com (poprawki do listy wprowadzać można do 15 maja). W tytule maila powinno znajdować się imię i nazwisko osoby zgłaszającej i dopisek “Cytadela” - znacznie ułatwi mi to pracę. Następnie w treści maila wklejamy rozpiskę. Postaram się odpisywać, czy zgłoszenie zostało przyjęte, czy rozpiska jest nielegalna, ale pewnie z lekkim opóźnieniem.
Sam konwent odbędzie się na terenie Twierdzy Modlin pod Warszawą. Strona: http://www.festiwalcytadela.pl/ Jako organizatorzy nie będziemy pobierać opłat za wstęp na turniej, choć samo wejście na konwent jest płatne (cennik na stronie). W ramach biletu dostajemy parę sal na turniej i nocleg “typowo konwentowy” (czyli jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz) oraz możliwość uczestniczenia we wszystkich atrakcjach konwentu. Oprócz dożywotniego fejmu, na pewno będziemy chcieli rozdać nagrody w postaci produktów Games Workshop, ale na chwilę obecną nie mogę zdradzić konkretów.
Dokładny rozkład dnia zostanie przygotowany później, natomiast chcemy wszystko rozplanować tak, żeby można było przyjechać w sobotę rano i w niedzielę wieczorem wracać do domu. Również miło byłoby staropolskim zwyczajem przeprowadzić zakrapianą integrację w sobotnią noc. ;)
Gramy na zasadach Matched Play z limitem punktowym 1500 (zgodnie z limitami Battlehost - 2000). Obaj gracze mają prawo do sprawdzenia rozpiski oponenta przed rozpoczęciem gry. Rozegranych zostanie 5 scenariuszy z General’s Handbook, runda natomiast trwa 2 godziny. W przypadku skończenia się czasu, liczy się punktacja zastana w chwili “wybicia gongu”. Obowiązek zgłoszenia wyniku leży po stronie wygranego. Następnie przewidziana jest krótka przerwa dla graczy i na losowanie kolejnej rundy. Każda runda poprzedzona jest losowaniem scenariusza, który będzie grany.
.
Pełne WYSIWYG nie jest wymagane, natomiast sugerujemy zachowanie zdrowego rozsądku. Dopuszczane są modele Forge World oraz modele konwertowane, niedopuszczalne są proxy. Pełne malowanie armii nie jest wymagane, ale gracz, który takowe wykonał, na starcie turnieju otrzymuje 2 punkty. Wymagane są własne przybory do grania - kostki, miarka, rozpiska, warscrolle. W przypadku przygotowania własnych terenów użytkowych typu Sylvaneth Wyldwood, trzeba zachować oryginalne rozmiary i jakąkolwiek wartość estetyczną - karton wycięty w kształt lasu nie przejdzie. Nie dopuszczamy zmiany rozpiski w trakcie trwania turnieju. Musi obowiązywać ta, która dotarła do mnie do 15 maja. Mierzymy od podstawki (dowolna wielkość).
Punktacja:
Major victory - 5 punktów
Minor victory - 3 punkty
Remis - 1 punkt
Przegrana - 0 punktów
Walkower = minor victory.
Gra trwa 5 rund. Utrata armii nie jest jednoznaczna z przegraniem. Jeżeli przeciwnik nie będzie w stanie z różnych powodów doprowadzić do swojej wygranej w pozostałym czasie gry, to decydują zdobyte punkty/znaczniki.
1. Przypominam o istnieniu FAQ, tam znajdziecie ostateczne odpowiedzi na wiele pytań, w przypadku niemożliwości rozwiązania problemu w czasie gry, sędzia zdecyduje o tym, kto ma rację.
2. Decyzje sędziego nie podlegają dyskusji, nawet jeśli uważasz, że nie ma racji. Podyskutować można dopiero po grze.
3. Obowiązują aktualne scrolle.
4. Wystawiać można tylko te bataliony które posiadają wartość punktową w General's Handbook (bądź innym oficjalnym źródle).
Miałbym również prośbę do graczy, którzy mają taką możliwość, aby wzięli ze sobą tyle terenu, ile są w stanie. Stoły będą przygotowane odpowiednio, ale wiadomo - im więcej, tym lepiej. Również gdyby ktoś chciałby zostać sędzią, to proszę o maila w tej sprawie.

Autor:  Loku [ 28 lut 2017, o 10:24 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Witam,
Jeżeli jest szansa na podszkolenie w zasadach jak i w samej grze Age of sigmar to masz kompana na wyjazdy a także grę w Łodzi :).
Składam chłopaków i ruszam do boju :) fakt faktem brakuje mi jeszcze startera, na tę chwilę śmigam ( właściwie jeszcze nie bo są w pudełku ) Battleforce: Ironjawz Thunderfist jeżeli pozyskam starter ironjawz to 1600 pkt będzie. Do połowy marca nie jestem w stanie spotykać się w niedziele natomiast od 19.03.2017 już mogę zaczynać systematyczne przygotowanie na Wawe :) Do tego czasu możemy być stale w kontakcie - przez ten okres postaram się załatwić starter, poskładać w miarę chłopaków i uczyć się na szarakach a w międzyczasie ich malować :)
Pozdrawiam

Autor:  Wicher [ 26 kwi 2017, o 11:09 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Do końca tygodnia można się zgłaszać na Modlin. Jadę ja, Skarabek, prawdopodobnie Maciek. Ktoś jeszcze jest chętny? :)

Autor:  Wicher [ 30 maja 2017, o 12:56 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Mój raport z Modlina. Może Skarabek też coś napisze od siebie.

Modlin 27-28 maja.

Na pierwszy ogólnopolski dwudniowy turniej w AoSa jedziemy ze Skarabkiem. Na miejscu meldujemy się godzinę przed czasem, przez co do pierwszej bitwy czas trochę się dłuży. Na miejscu ostatecznie meldują się 22 osoby. Za każdą bitwę można było zebrać maksymalnie 30 pkt. (15 za scenariusz i 15 za zabite i stracone jednostki).

I bitwa – Death (Adrian Pietras) – Escalation (ten z FAQa)

W początkowych turach mój przeciwnik z racji posiadania armii hordowej zajmuje 2 punkty kontrolne i zaczyna punktować. Jednakże odbija się od moich pancerzy. Po zabiciu mu generała i zrzuceniu na plecy Concussorów zaczynam mielić jego jednostki i przejmować objectivy. Z powodu powolnych ruchów mojego przeciwnika kończy się czas i po dograniu 3 rundy kończymy grę. Przeciwnik zdobywa 15 punktów za wygraną w scenariuszu, a ja 7 za bilans zabitych jednostek. Trochę szkoda, bo jeszcze 1 tura i bym wygrał, a po 5 to wklepałbym nawet maskę.


II bitwa – Brettonia (pupil i celebryta całej sceny AoSowej – Antoni Paleolog) – Blood and Glory

Antek rozstawia cała kawalerię Bretki na swoim lewym skrzydle, w środku trebusza i King Louen na gryfie oraz jakieś 2 x 10 piechoty na prawym. Ja naprzeciwko niego stawiam Fulminatorów i gryph-hounda licząc na jego szarżę i nadzianie się na gryfka, a tym samym wystrzelanie mu sporej części kawalerii mortalami. Jednak Antonii boi się szarżować i w każdym ruchu cofa się nią do swojej krawędzi. Strzałem z katapy zabija jednego fumlminatora i to by było na tyle. Po trzeciej rundzie i godzinie gry, Antonii poddaje się, po mojej szarży na niego i powolnym zabijaniu klocka kawalerii. Zdobywam 15 punktów za scenariusz (Major) i tylko 2 za zabite jednostki. I znowu jestem w plecy, bo w kolejnych turach wbiłbym maskę – zwłaszcza że jest jeszcze godzina na grę, ale nasz celebryta odmawia dalszej gry. Zasady punktowania też są dziwne, bo zamiast przyznać maskę, sędzia liczy tylko to co do tej pory udało się fizycznie mu usunąć z gry.


III bitwa – Storcmasty (Kamil Nowakowski) – Take and Hold

Bratobójcza walka. Jednak przeciwnik poza Fulminatorami, ma też Paladynów, Judicatorów, Heraldora i Venatora. Mój przeciwnik coś tam do mnie strzela i wbija kilka woundów, ale bez większych strat. Gra z powodu scenariusza sprowadza się głównie do wyrzynki. Kamil traci Fulminatorów i kilka małych oddziałów, ja tracę generała, Relictora i to w sumie wszystko. W związku z tym, że przeciwnik traci więcej jednostek, wygrywam Minorem i kasuję 10 pkt. + kilka punktów za lepszy bilans zabitych unitów.

Po pierwszym dniu kończę na 9 miejscu, natomiast Skarabek jest 2 i cały wieczór, kiedy trwa integracja i nocne rozmowy przy % kmini, jak zabić niezabijalną rozpiskę Papu Nurgla, który jest pierwszy. :P

Dzień drugi.

IV bitwa – Stormcasci (Przemek Łasek) – Three Places of Power

Przemek gra na Hammerstrike Force i Judicatorach. Przy rozstawianiu staję Fulminatorami naprzeciw jego Prosecutorów i prowkuję go do zrzutu na nich i nadziania się na gryfa. Tak też się dzieje, naprzeciw mnie lądują 2x5 Retrybutorów, jednak w wyniku strzelania, jeden odział prawie się składa i zostaje 1 model. Reszta Retrybutorów szarżuje we mnie i zabija mi generała oraz Relictora. W tym momencie robi mi się ciepło, bo został mi już tylko jeden Hero do punktowania w scenariuszu. W kolejnych turach przejmuję jednak inicjatywę, zrzucam przeciwnikowi na plecy Concussorów. Dzieki temu zabijam jego wszystkich Herosów, a moim Castellanem zdobywam punkty z Objectica. Później już tylko trwają dożynki, choć nie udaje mi się zabić wszystkich, a sam też ponoszę straty. Ostatecznie zdobywam Majora (15 pkt) + jeśli dobrze pamiętam 6 za bilans strat.


V bitwa – Chaos (Skarabek) – Gifts from Heavens

W skrócie. Dzięki dobrym zrzutom i przejęciom w kluczowych momentach bitwy inicjatywy udaje mi się zabić stosunkowo szybko Soul Grindera, później zatrzymuję się na dłużej przy GUO, ale jego też udaje się zdjąć. Tak więc wrona nie stanowi już problemu. W ostatniej szarży w grze zabijam jeszcze Pinki trzymające objectiv Skarabka i udaje mi się ugrać Minora (15 pkt.) + chyba 9 za bilans.

Ostatecznie kończę na 6 miejscu, a Skarabek na 7, choć przed ostatnią bitwą były szanse na podium (u Skarabka nawet większe) :)

Na koniec dodam, że atmosfera była zajebista, gry przebiegały bez spin i nawet Papa Nurgle ze swoją porno rozpiską samograjem nie był za mocno szykanowany. ;)

Warunki jak na pierwszy turniej bardzo polowe – brak krzesełek, oraz sporo mniejsze stoły (ok. 50x40 cali, zamiast 72x48), ale ogólny fan z turnieju przyćmił te wady. Wracam z jeszcze większym głodem gry i dużymi chęciami na taki turniej w Łodzi. :)

Autor:  Galahad [ 30 maja 2017, o 13:47 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Wicher napisał(a):

II bitwa – Brettonia (pupil i celebryta całej sceny AoSowej – Antoni Paleolog) – Blood and GloryI jak tu grać w AoS'a jak tam takie gwiazdy występujo xD. Przecież ten chłopak by mnie załamał do kwadratu... yyy to znaczy do okrągłych :P

Autor:  Wicher [ 30 maja 2017, o 14:43 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Po prostu zazdrościsz, że miałem przyjemność poznać tak nietuzinkową personę. :lol:

Z rzeczy godnych odnotowanie, to pokazanie się szerokiemu światu Skarabka w ortodoksyjnie ludowym stroju łódzkim . :D

Obrazek

Autor:  Skarabek99 [ 30 maja 2017, o 19:01 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Jutro wrzucę mój raporcik.

Autor:  kard [ 30 maja 2017, o 20:31 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Chłopaki, gratki. Jakbym był to też bym pojechał :)

a odzienie normalne, co byś pan chciał do klapek, skarpetki do sandałów to jest dopiero szał. O japonkach nie wspomnę choć w życiu nie założę, jakieś takie dziewczęce

Jak będę w kraju i co gdzieś się będzie działo to chętnie wyskoczę

Wichrze ale ta akcja z antonim to makabra, kiedyś grałem z 14latkiem który w pierwszej turze zaczął płakać... ostatecznie remis był bo tak trochę głupio mi było :?

Autor:  Wicher [ 31 lip 2017, o 08:52 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Podsumowanie General's Wars 5, wraz z końcową tabelą. Klik

Kolejna odsłona pod koniec sierpnia, zapewne już na nowego GH :)

Autor:  kard [ 1 sie 2017, o 20:13 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

chyba mnie nie policzyli do łódzkich graczy...

Autor:  Wicher [ 1 sie 2017, o 23:21 ]
Tytuł:  Re: Znowu poza domem

Bo ty już nawet do polskich się nie zaliczasz ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/