Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Początek w AOS
PostNapisane: 18 paź 2016, o 20:25 
Terenokreator

Systemy: Warhammer 40K, Mordheim, Battlefleet Gothic, Flames of War, Neuroshima Tactics
generalnie złozylem sobie chaos na jakies 1200pts jak mi dojda 2 odxziały, bardziej do pogrania na luzie :] przy piwie.

ktos z Retkini ? :]

And They Shall Known No Fear
Never Forget, Never Forgive
Obrazek

PostNapisane: 14 gru 2016, o 17:18 
Mięczak

Systemy: Kings of War
Witam wszystkich,
jestem właśnie po pierwszych bitwach w Aos, bardzo podoba mi się dynamika gry.
Mam startowy zestaw Aos plus kilka dodatkowych jednostek oraz armie Skavenów i Dwarfów - obie po około 1200 pkt.

Chętnie zagrałbym z kimś kto już trochę bitew rozegrał żeby mnie nieco wprowadził :)
Ma ktoś ochotę na jakąś partyjkę w ten weekend w ŁDK lub gdzieś indziej?

Pozdrawiam :)

PostNapisane: 14 gru 2016, o 21:24 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- DoT 4000pkt
Ja będę mógł zagrać ale najprawdopodobniej po nowym roku dopiero.

PostNapisane: 15 gru 2016, o 00:00 
Prawie jak Kraken

Systemy: AoS, Wolsung
Ja też dopiero w styczniu najprędzej, bo poza tym weekendem, to albo święta, albo Nowy Rok :)

PostNapisane: 15 gru 2016, o 22:18 
Prawie jak Kraken

Systemy: 9th age, Hobbit, Bolt Action
Poznam także: Gaslands, Kings of War
W ten weekend w Łdku nikogo nie ma ;)

Obrazek

PostNapisane: 16 gru 2016, o 10:43 
Mięczak

Systemy: Kings of War
Galahad napisał(a):

No tak myślałem, na szczęście jest kilka nowych miejsc w łodzi gdzie można zagrać. :D

Czyli raczej nikt nie reflektuje na przeprowadzenie deratyzacji w ten weekend? ;)

PostNapisane: 16 gru 2016, o 11:00 
Prawie jak Kraken

Yergin napisał(a):
Galahad napisał(a):

No tak myślałem, na szczęście jest kilka nowych miejsc w łodzi gdzie można zagrać. :D

Czyli raczej nikt nie reflektuje na przeprowadzenie deratyzacji w ten weekend? ;)

Jak coś to wszyscy jesteśmy u Reykiego 8)

Obrazek

PostNapisane: 31 maja 2017, o 17:06 
Pseudo-Macka

Systemy: AoS
-Ironjawz - 2000
Poznam także: FoW/TANKS, BloodBowl, WH40k
Cześć,

Planuję zacząć zabawę w AoS i wciągnąć w to kolegę. Mam jednak sporo pytań z tym związanych :)

Background:
Od zawsze interesuję się fantastyką - książki, gry, filmy, etc. Zawsze chciałem "bawić się" w bitewniaki, jednak drzewiej było to hobby poza moim zasięgiem finansowym. Dziś waluta się znajdzie na to w portfelu - gorzej jednak z czasem. I tu pojawia się AoS jako casualowa forma bitewniaka fantasy - o ile dobrze rozumiem z tego co do tej pory przeczytałem :D Niedawno zacząłem malować figurki do gier planszowych i natchnęło mnie to do poszperania w temacie WH i łódzkiego środowiska.

1. Zasady
Rozumiem, że są na tyle proste żeby móc gładko wejść w hobby bez potrzeby czytania kilkuset stronicowych rulebooków? To coś co mnie skutecznie odstraszało od bitewniaków. Nasłuchałem się o kilkunastominutowych sporach nt. jednej z miliona zasad :P

2. Malowanie armii
Nie ukrywam, że jestem estetą i wygląd mojej przyszłej armii będzie miał dla mnie kluczowe znaczenie. Estetyką w AoS są mi najbliżsi Orkowie, jest jednak mały kłopot z tym. Drażni mnie żółty kolor pancerzy - czy gdyby wybór padł właśnie na nich, to są przeciwwskazania do pomalowania pancerzy na inny kolor? Czy środowisko akceptuje taki "tuning"? :P

3. Wybór zestawu na początek
Zastanawiam się jak składać armię po wyborze frakcji. Z tego co na tę chwilę wyczytałem to najbardziej opłacają się zestawy start collecting dokupywanie do nich kolejnych elementów. To prawda?

4. Wielkość armii (na początek + co dalej?)
Na ile punktów gra się u nas w ŁDZ najczęściej? Przeczytałem wszystko tu na forum i znalazłem fajne narzedzie do liczenia tej punktacji. Nie mam jednak pojęcia jak się za to zabrać.

5. Noob guide
Polecacie jakiś materiał wprowadzający w formie artykułu lub filmiku na YT?

Rafał.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 17:24 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- DoT 4000pkt
Witamy :D

1. Podstawowe zasady mają 4 strony i znajdują się na stronie GW. Tak samo jak podstawowe warscrolle starych armii (zasady armijne). Zasady do nowych armii trzeba kupić lub znaleźć w necie. Zasad jest sporo ale wszystkie masz wyszczególnione na karcie jednostki więc nie ma z raczej problemu.

2. Nikt się nie przyczepi. Twoja armia, malujesz ją jak chcesz.

3. Tak start collecting to najlepsza opcja. W niektórych przypadkach dostajesz 3-4 boxy w cenie 1-2.

4. Ogólnie około 1500 - 2000 ale nie będzie problemu zagrać na mniejsze punkty.

5. Poradników raczej nie potrzeba gra jest prosta i szybka. Jeżeli macie czas to w następną niedzielę możecie wpaść do ŁDKU i popatrzeć, pozadawać pytania. Ewentualnie w ten piątek od 14 mogę być w Reycascie ale nie wiem czy ktoś będzie mógł tego dnia zagrać.

PostNapisane: 31 maja 2017, o 17:37 
Mątwa

Systemy: Flames Of War, SAGA, Bolt Action, 9th, AoS, Mordheim, Warheim
Ze swojej strony mogę dodać, że najlepiej zacząć rozgrywkę od bitew na 500-700 pkt. Mniej oddziałów to większa przejżystość rozgrywki i łatwiej łapie się podstawowe zasady. Większość graczy (w tym ja!) ma dwie armie, także pierwszą rozgrywkę będziesz mógł zagrać jeszcze bez swoich modeli. Wyszły też zasady na bardzo małe rozgrywki: kilku-kilkunastu modeli (skirmishe), ale jeszcze tego nie próbowałem i nie wiem jak bardzo różnią się od podstawowego AoSa.

Skarabek99 napisał(a):
Ewentualnie w ten piątek od 14 mogę być w Reycascie ale nie wiem czy ktoś będzie mógł tego dnia zagrać.

Ano ja mogę zagrać!

PostNapisane: 31 maja 2017, o 17:40 
Prawie jak Kraken

Najlepiej wpadnij do ŁDKu i na żywo pogadamy i pogramy. :)

Ironjawz to fajna armia i dobra na początek. W sumie to taki cannonball, czyli prze do przodu i kasuje, choć mało różnorodna. Ciekawą opcją są też Bonesplitterz, jednak z racji niskich kosztów punktowych jest to armia hordowa, choć podobno bardzo silna (podobno, bo nie miałem jeszcze okazji zagrać przeciw nim).

PostNapisane: 31 maja 2017, o 19:10 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
i co ciekawe nie musisz grać samymi orrukami, ogry możesz normalnie w ramach tej samej armii wystawiać :)

start Collecting fajna sprawa niektóre nawet w liczbie 3-ech ale najpierw poczytaj sobie trochę zasad danych jednotek.
AoS to taki większy skirmish a co za tym idzie gra się na współgraniu zasad różnych jednostek więc fajnie wiedzieć czy coś ci się przyda ;)

PostNapisane: 31 maja 2017, o 19:47 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
Dzięki za szybką odpowiedź! To jeszcze bardziej zachęca do wejścia w WH :)

Bardzo chętnie wpadnę gdzieś zobaczyć grę i pogadać. Teraz akurat wypadają mi najbliższe 3 weekendy ze względu na szkolenia 10:00-17:00 sb-nd. Od 24 jestem już wolny :D

Wtenczas faktycznie poczytam zasady i liznę lore.

Przy okazji: jak wygląda dostępność zestawów/jednostek? Bywa tak, że coś bezpowrotnie znika?

Edit_1:
Co myślicie o komplecie - Start Collecting! Ironjawz + IRONJAWZ WEIRDNOB WARBAND? Myślę nad takim zestawem + kilka farbek (podstawowe mam ze względu na planszówki). Choć rozważam też dokupienie Megabossa. Generalnie narzucam sobie limi 400-450 zł na start

Edit_2:
Jeszcze kwestia makulatury. Jak to jest z tymi General's Handbook, Skirmish i Battletome (Ironjawz w moim przypadku) - warto kupić?

Btw. Poczytałem już sporo zasad i wgryzam się w lore. Póki co jestem kupiony :)

PostNapisane: 1 cze 2017, o 19:18 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
odnośnie general handbooka to chodzą ploty że niedługo ma być nowsza wersja więc bym się wstrzymał, misje, przedmioty i punkty są w necie a to wszystko co potrzeba do gry.książka do Ironjaws to już zupełnie inna sprawa, jeśli się zdecydowałeś na armię to zapewne ci się przyda, choćby dla samego poczytania o chopakach. Orków osobiście uwielbiam choć w 40tym tysiącleciu, kodeksy mam prawie wszystkie do większości moich armii.

Jeśli chcesz grać turniejowo bardziej to z zakupem figurek wstrzymaj się, najpierw przeczytaj co i jak, jeśli również kolekcjonersko to jak uważasz.

no i myśl po orkowemu, większa figurka to większe BAM

PostNapisane: 6 cze 2017, o 12:55 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
Padło na Ironjawz Wierdnob Band żeby wybadać teren i już wiem, że to mój klimat zdecydowanie :D Skleiłem dwóch pierwszych chłopaków, a mam ochotę kupić już kolejne pudła. Jestem pod wrażeniem wykonania i szczegółowości tych modeli.

Nie wiem jak mi będzie szła sama gra, ale zbieractwem jestem zagrożony bardzo - obawiam się, że wpadnę po uszy. Z makulaturą zgodnie z sugestią się wstrzymuję :)

PostNapisane: 6 cze 2017, o 16:34 
Prawie jak Kraken

Przydałby się jeszcze jeden ten zestaw Skirmishowy, bo wystawiająć 5 Ardboys i tak płacisz jak za 10. Do tego Start Collecting i możesz już śmiało grać na te minimalne punkty :)

PostNapisane: 6 cze 2017, o 20:18 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
Wiem, wiem :p Wziąłem ten zestaw żeby coś powoli kleić i malować wieczorami. Jeszcze w tym mc kupię drugą bandę, Megabossa i Start Collecting. Po 20 czerwca bardzo chętnie ustawię się na jakieś wprowadzenie! :D

PostNapisane: 15 cze 2017, o 09:33 
Meduza

Systemy: Middle-Earth SBG
Hej:) Po przerwie chciałbym odkurzyć swoje imperium/obecnie free people do gry. Widzę że gracie Aos stąd pytanie czy znalazłaby się przyjazna dusza która wprowadzi mnie w arkana tego sytemu. Posiadam kwadraty imperium na około 3k Mieszka w Kutnie chętnie jeśli można przyjadę do Was.

PostNapisane: 15 cze 2017, o 10:02 
Prawie jak Kraken

Nie tylko w AoS'a się tu gra :P. Jak masz tak dużo imperium na kwadratach to zapraszam przt okazji na 9th age'a. W obu systemach znajdziesz ludzików chętnych do pomocy. Pozdro!

Obrazek

PostNapisane: 15 cze 2017, o 10:29 
Meduza

Systemy: Middle-Earth SBG
Powiem tak 9 mnie nieinterere za długo za sztucznie za żle:)Choc nie grałem chetnie tez bym sprobował . Aos to mój target w ta niedziele jesteście? przyjechałbym pokazalibyście mi co i jak w Aos. Troche czytałem nigdy nie grałem. A mój realny target 8 ed 40k bo wydaje sie z sensem.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 60 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona