Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 130 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwestia zasad AOS
PostNapisane: 31 sty 2018, o 16:00 
Pseudo-Macka

Lizakom przydalby się Lord Kroak i vortex.

sądzisz, że na dużą ilość ran z pojedynczego ataku u ogrów Kroak jest ok?
doszedłem do wniosku, że kiepsko z nim... dostanie tyranta ten mu wsadzi 6-9 ran a w przypływie szczęścia jeszcze więcej... on się składa po jednej szarży...

A jak zrobisz jeszcze Tyranta samobójcę z Great Gutgouger'em i do tego dostanie traida Might is Right +1 do rzutu na zranienie i artefakt Battle Brew to dostaje 3 ataki z trafieniem na 2+ i zranieniem na 2+ z czego każdy każdy na 3+ zadaje po 6 ran zamiast 3 to jego epicka nieśmiertelność jest marna... doszedłem do wniosku, że szkoda punktów na niego
skoro 160 puntów tyranta go zjada...

PostNapisane: 31 sty 2018, o 16:03 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- DoT 4000pkt
Na vortexie szarzy nie dostanie :D. Najlepiej dziada okrazyc 20 Temple Guardów i nawalać z niego mortalami na cały stół.

PostNapisane: 31 sty 2018, o 16:05 
Pseudo-Macka

PostNapisane: 31 sty 2018, o 16:07 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- DoT 4000pkt
Balewind vortex. Czarodziej może go przywołać na 7+ nie jest traktowany jako rzucenie czaru. Jego scroll jest w internecie. Można go sproksowac jakims słoikiem nawet( na mackach gość grał oblepionym pudelkiem od pringlesow)

PostNapisane: 31 sty 2018, o 16:32 
Pseudo-Macka

Systemy: AoS
-Ironjawz - 2000
Poznam także: FoW/TANKS, BloodBowl, WH40k
Cade napisał(a):
Wiecie, każdy sobie może myśleć, że jeden system jest lepszy od drugiego... na pewno każdy jest inny.

AoS od samego początku wiedziałem, że nie jest idealny ale nie o to mi chodzi... gadanie co lepsze co gorsze mnie nie bawi... wybrałem AoS z konkretnego powodu. Mogę zagrać w 2 godziny bitwę i iść dalej.

(...)

Ja nie planuję jakiś mega wyjazdów turniejowych bo zwyczajnie nie mam już na to czasu. Chcę czasami fluffowo se popykać, ale nie kosztem czyjejś frustracji.

Zrobiłem sobie miłą ropiskę która mi się podoba nie z tego powodu, że jest mega potężna tylko dlatego, że lubię klimat Ogrów. Zero, 2 bohaterów na 1500 i dalej jest problem dla niego. Nie mam pomysłu jak ugryźć ten temat. Bo podkładanie się by wygrał jest idiotycznym pomysłem

Witaj w klubie - popieram każde słowo :)

Cade napisał(a):
Ja mam inny problem. Bo Młody zaczynający grę w cokolwiek figurkowego sądzi, że jego Lizaki nie mają szans z ogrami. I gadanie, że się myli nie trafia do niego, bo nie potrafi spojrzeć na armię ogólnie tylko na siłę porównuje mi, że slann za 260 punktów nie ma szans z Frostlordem za 480. Ja tam coś pograłem w swoim życiu w WFB więc potrafię spojrzeć troszkę innaczej na rozpiskę przeciwnika i wiem co mniej więcej powinienem zrobić by się obronić.
Chłopak ma jeszcze ciągoty do taki akcji, że jak ma monstera to on zrobi wszystko i nikt go nie ruszy... a potem płacze, że pali szarżę stegadonem przed 4ką kawalerii BCRów i ta anihiluje mu tego stegadona po jednej szarży. Popełnia masę błędów, które pewnie każdy z nas popełniał. Więc problem jest z tym, że odczuwa frustrację że Lizaki są kiepskie a Ogry (niezależnie czy BCRy czy Gutbusterzy) są mega.

Kroak na Vortexie naprawdę robi robotę - w razie czego mogę użyczyć w ŁDKu wir do przetestowania - a Slanna można użyć jako Kroaka.
Żabę na Vortexie zabić ogrami będzie baaaaardzo trudno (maga na tornadzie można bić tylko na dystans, a żabol nie ma normalnego "życia"), a bije solidnie.

Moim zdaniem najmocniejsza jednostka jaszczurek do Bastilodon - po tym jak wybronił wszystkie 36 woundów wsadzonych mu przez blok 10 brutali a później ich zabił, boję się na to grać :D

Generalnie Slaan nie ma szans z ogrami w zwarciu, ale można go zasłonić Saurusami lub Skinkami.

PostNapisane: 31 sty 2018, o 20:37 
Pseudo-Macka

Generalnie Slaan nie ma szans z ogrami w zwarciu, ale można go zasłonić Saurusami lub Skinkami.

To akurat wykoncypował :) i grał z zasłona gwardii ale ja też to przewidziałem i Tyrant dostał GG i zasięg 3 cali a On nie doczytał. I odpaliłem mu battle brew i jednym atakiem (samobójczym) wyciął slanna i Wardenera. Więc było warto 160 punktów za 260+ 100 coś. Dobry deal :)

PostNapisane: 31 sty 2018, o 23:44 
Wielka Ośmiornica

Galahad weź przestań trolowac bo niesmaczne.

Sugeruję zamienić się armiami i grać dwumecze jeśli kto szuka balansu pełnego. Inna sprawa że jeszcze się załamie że to rzeczywiście gra słabiej. Teraz jest na co zrzucić winę. Z drugiej strony zawsze można zrzucić na kości ;)

PostNapisane: 4 lut 2018, o 12:32 
Pseudo-Macka

Jak jest maszyna bojowa z załoga i załoga jest oddzielnie wymieniona na scroll to ja mogę zawiast w maszynę strzelać w załogę? Wiem że jest za zasłona w odległości 1 cała od maszyny ale to i tak się bardziej opłaca...

PostNapisane: 4 lut 2018, o 15:42 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
Tak :) jeśli masz ich w zasięgu to możesz bić

PostNapisane: 12 lut 2018, o 21:54 
Pseudo-Macka

Gram na 1000 punktów armią która ma czar summon np. lizaki.
z tego 1000 muszę wydzielić odpowiednią ilość do summona czy 900 punktów wystawiam, a jeden oddział za 100 summonuję.
wszystko jasne, a co się dzieje jak rzucę na summona 11 lub więcej i zamiast np. 5 saurus knights summonuję 10kę? To przewyższa o 100 punktów limit armii. Czy ignoruje się ten wynik na casta i przyzywa się tylko 5 czy gracz ma zajebiste szczęście i taka opcja pozwala przekroczyć limit armii?

PostNapisane: 13 lut 2018, o 07:39 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
Niestety nie możesz przekroczyć limitu, przyzwiesz tylko tyle na ile odłożyłeś pkt ;)

Generalnie to jest tak, że zostawiasz sobie pulę pkt na summoning, i możesz przyzywać dowolne modele na jakie pozwalają Ci czary (możesz nawet przekroczyć w ten sposób limit behemotów), ale do momentu wyczerpania odłożonych pkt.

PostNapisane: 13 lut 2018, o 10:55 
Pseudo-Macka

Niestety nie możesz przekroczyć limitu, przyzwiesz tylko tyle na ile odłożyłeś pkt ;)

Wcale nie "niestety"! Bardzo dobrze, bo by mi te jaszczurki w nadmiarze przyzywał:D

PostNapisane: 13 lut 2018, o 14:11 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
A no tak! Zapomniałem, że to przeciwnik Twój gra jaszczurami :D

PostNapisane: 17 lut 2018, o 19:38 
Pseudo-Macka

Zasada It burns! salamander to jest 1d3 ran smiertelnych za caly oddzial salamander czy 1d3 za kazda salamandre ktora zraniala?

PostNapisane: 18 lut 2018, o 00:01 
Prawie jak Kraken

Systemy: AoS, Wolsung
Z opisu wynika, że rzucasz raz za każdy oddział, który odniósł obrażenia. Więc liczba Salamander nie ma znaczenia.

PostNapisane: 18 lut 2018, o 00:25 
Pseudo-Macka

Z opisu wynika, że rzucasz raz za każdy oddział, który odniósł obrażenia. Więc liczba Salamander nie ma znaczenia.

No właśnie też tak uważam a w kilku w necie sugerują inaczej:/ dlatego moja wątpliwość

PostNapisane: 21 lut 2018, o 13:57 
Pseudo-Macka

czytam Legion Nagasha i nekromanci mają takiego skilla:
Undead Minions: Before you allocate a wound to this model, you may pick a friendly SUMMONABLE unit within 3" and roll a dice. On a 4+ the wound is allocated to that unit instead.

To działa tylko na normalne rany i na mortale nie? bo na przykład dla Wardena z Seraphon jest wyraźnie napisane, że ściąga ze Slanna rany i mortale a tu tylko że wound...

PostNapisane: 21 lut 2018, o 21:27 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
Cade napisał(a):
To działa tylko na normalne rany i na mortale nie?

szczerze nie wiem co chciałeś przekazać. :) bo albo działa tylko na... ,albo na... i...
Alokowanie ran jest w tych 4 stronach zasad, to jest już po save i damage więc szału nie robi bo nie skorzystasz z lepszego sv . Działa na wszelkie rany

PostNapisane: 22 lut 2018, o 10:05 
Pseudo-Macka

Dobra to dokładniej opiszę. Masz rację mogło być to lekko niezrozumiałe.
Moja wątpliwość co do opisu Undead Minions wzięła się po przeczytaniu opisu umiejętności Saurus Eternity Warden'a o nazwie Selfless Protector: Each time this model
is within 2" of a Slann that suffers a wound or mortal wound, it can attempt to intervene. If it does so, roll a dice. If the result is 2 or higher, the Slann ignores that wound or mortal wound but this model suffers a mortal wound in its place.

Umiejętność ta działa też w chwili alokacji ran a jest w niej wyraźnie zaznaczone, że wound or mortal wound. Dlatego mam wątpliwość czy skill Nekromanty też działa na mortal woundy skoro nie jest to wyraźnie napisane jak w przypadku saurusa.

Update:
Obstawiam, że Undead Minions nie działa ma mortal woundy. W starym warscrollu Necromanty (przed pojawieniem się Legionu Nagasha) było wyraźnie napisane wound or mortal wound... a teraz jest tylko wound.

PostNapisane: 22 lut 2018, o 13:10 
Pseudo-Macka

-Ironjawz - 2000
"Some attacks inflict mortal wounds. Do not
make hit, wound or save rolls for a mortal
wound – just allocate the wounds to models
from the target unit as described above. "

Skill działa na każdą przydzielaną ranę :) Dwa przytoczone przez ciebie przykłady różnią się doborem słów, ale chodzi o to samo. GW po prostu upraszcza wording w nowych scrollach żeby zmniejszyć ilość tekstu.

Mortal Wounds to bardziej rodzaj obrażeń tak jak Damage. Twoja postać ma X ran, które może przeżyć i przydzielasz jej Y ran po atakach niezależnie czy były to DMG czy MW. Innymi słowy "allocate a wound" oznacza zmniejszenie ilości Wound (HP) Twojego modelu.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 130 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona