Forum Klubu Miłośników Gier Bitewnych Ośmiornica Łódzka
http://forum.osmiornica.info/

Kampania "Losy Pierścienia decydują się w Łodzi"
http://forum.osmiornica.info/viewtopic.php?f=123&t=5838
Strona 1 z 1

Autor:  Garry [ 18 gru 2017, o 23:11 ]
Tytuł:  Kampania "Losy Pierścienia decydują się w Łodzi"

Kampania „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”

Informacje ogólne:

- koordynatorzy: Mateusz „Garry” Kot, Michał „Fishpriest” Rybarczyk
- czas trwania: sezon ligowy 2017/18

Założenia ogólne

W tym sezonie oprócz standardowych turniejów comiesięcznych będziemy równolegle przeprowadzać kampanię „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”. Założenia są proste, grając towarzyskie partyjki w Hobbita (turniej nie liczą) wystarczy, że będziecie nam podsyłać krótkie notki o przeprowadzonych bitwach. Całość przedsięwzięcia nie wymaga od Was regularności, grania ciągle tą samą armią czy z tą samą osobą. Gdy macie ochotę zagrać w czasie wolnym, po prostu umawiacie się i gracie tak jak Wam się podoba. Wystarczy, że podrzucicie nam wyniki. A po co nam one?

Chcemy alternatywną historię Drużyny Pierścienia. Na początku będziemy zbierać informacje od Was o Waszych bitwach i wyciągać wnioski mogące wpływać na losu Pierścienia np.
-Arnor pokonał Angmar – może to oznaczać, że Amon Sul nie zostało zburzone i Aragorn z Hobbitami przeciw Nazgulom (bitwa na Wichrowym Czubie) zyskają jakieś bonusy np. Resistant to Magic (w sumie Aragorn zyska ;) )
- Rohan pokonał Orków- to może oznaczać utrudnioną przeprawę Nazguli do Shire i np. tylko trojka ostatecznie tam się znajdzie
-Legolas zginął w bitwie – no cóż, w tej sytuacji do Drużyny Pierścienia dołączy ktoś inny – Glorfindel, może Lindir ;)
- Krasnoludy mogą w jakiejś bitwie pokonać Balroga i wtedy Drużyna będzie miała łatwiejszą drogę przez Morię

Od razu mówię, nie musicie grać jakichś książkowych czy filmowych bitew (nawet może lepiej je zostawić, bo one bardzo silnie mogą wpłynąć na fabułę), nie musicie się przejmować, że jakiś bohater w naszej improwizacji zginął – zawsze gracie tak ja chcecie i tym czym chcecie, my już będziemy się głowić, żeby jakieś wnioski wyciągać z tych bitew ;).

Gdy zbierzemy już sporo Waszych wyników zmieniających (albo nie zmieniających, bo i tak może być) w jakimś stopniu losy Drużyny wystartujemy z drugim etapem kampanii. Teraz oprócz w dalszym ciągu zbierania od Was wyników będziemy rozgrywać scenariusze stricte fabularne Drużyny Pierścienia – posiłkować się będziemy scenariuszami z DeAgostini dopasowując je do naszych potrzeb. Losy Drużyny będą się wiązać z bitwami typowo książkowymi czy filmowymi (które mam nadzieję w późniejszym czasie też zagramy) np.
- Pippin i Merry giną gdzieś po drodze co powoduje, że Enty nie biegną obalić Sarumana (dobra okazja do fajnego oblężenia Orthanku przez Rohan ;) )
- Na Amon Hen może zginąć Aragorn a nie Boromir i wtedy na polach Pelennoru nie walcza duchy tylko Boromir biegający ze sztandarem
- Sauron może odzyskać pierścień i wtedy pod Czarną Bramą walczy osobiście (z tym Boromirem co przeżył xD)

Naprawdę, opcji rozwinięcia fabuły są tysiące, wystarczą 2-3 zdania od Was np.

Gondor vs Mordor, dominacja, duża wygrana Mordoru, Faramir zginął, Boromir zabił dwa trolle, Shagrat zabił Madrila

My z tego będziemy starali się wyciągać wnioski dla fabuły i wrzucać informacje w kolejnych wpisach żeby temat żył ;)

Zaczynamy już teraz, grajcie i obserwujcie temat, bo „Losy Pierścienia decydują się w Łodzi”.

Autor:  Garry [ 22 gru 2017, o 12:13 ]
Tytuł:  Re: Kampania "Losy Pierścienia decydują się w Łodzi"

Pierwsza bitwa za nami, oto wyniki i wnioski:

800pkt, To the death, Elfy Leśne (Galadriela,Haldir,Thranduil,Legolas) vs Pająki (SQ, Druzhag,Ashrak)
Wynik: duża wygrana Pająków, Elfy zredukowane do 25%, zginął Thranduil zabity przez pająka), zginął Haldir (zabity przez pająka), zginęła Spider Quenn (zabita przez Legolasa), Ashrak ranny

Wnioski:

Kampania Elfów przeciw potworom Mrocznej Puszczy zakończyła się klęską. Zło wciąż jest silne, wzmacnia go tajemnicza siła z Dol Guldur. Po pierwszych fatalnych doniesieniach okazało się, iż Król Elfów jednak żyje, jest ciężko ranny. Haldir niestety zginął. (W przypadku rozgrywania oblężenia Helmowego Jaru do wsparcia ludzi przybędzie zamiast Haldira Rumil)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/