Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 11   [ Posty: 209 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

jaki format i jaka modelarka?
Ankieta wygasła 2 lis 2013, o 23:06
PKS 12%  12%  [ 8 ]
Open 12%  12%  [ 8 ]
1500+1500 3%  3%  [ 2 ]
3000 na dwóch z zachowaniem min. 1000 (dowolny podział) 18%  18%  [ 12 ]
sojusze podręcznikowe 11%  11%  [ 7 ]
niepogarszanie się sojuszy ze SK i DE 11%  11%  [ 7 ]
modelarka tradycyjnie mało zmieniająca 12%  12%  [ 8 ]
modelarka o zwiększonej wadze (+- x2) 12%  12%  [ 8 ]
modelarka nieliniowa względem poziomu pomalowania 8%  8%  [ 5 ]
Liczba głosów : 65
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WFB parówka 10.11.13
PostNapisane: 11 lis 2013, o 11:39 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
trej mój :D

PostNapisane: 11 lis 2013, o 12:30 
Papa Smerf

Bardzo dziękuję Kacprowi za współgrę, przeciwnikom za dzielne i bezproblemowe stawanie w szranki z nami.
Mimo, że żadnej gry nie dograłem do końca, to świetnie się ubawiłem.
Proszę o więcej, po prostu trzeba częściej robić turnieje WFB.

PostNapisane: 11 lis 2013, o 18:26 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- BoK 4k
Dzięki za turniej :D, wszystkie 3 bitwy odbyły się w przyjemnej atmosferze. Ocena z modelarki motywuje mnie do zajęcia się armią, bo głupio tracić punkty na takich rzeczach :D

PostNapisane: 11 lis 2013, o 23:02 
Mątwa

Systemy: wfb, wh40k
coooo?? Hexy walą falmingiem?? :shock: Fajnie, że Urban o tym wspomniał :) Ta wiedza, faktycznie mogła nam załatwić maskę do przodu ;) Ale tak to już jest, fajnie że poznałem nową jednostkę do ogarnięcia.

Kwestia czy woch+woch to autowin jest dyskusyjne. Jak wspomniał Tularis, zabrakło nam ogrania. Z nowym imperium też jeszcze nie grałem, z nowymi VC tylko raz. Z Bartoolem i Emi zabrakło czasu na rozegranie najważniejszych combatów. Liczę na kolejną parówkę niebawem ;)

Mam pytanie o kolumnę Rozp. Chodzi o spójność malowania każdej armii osobno czy obu armii? I czy możesz, Ślivku, podać definicję "spójności malowania armii"?

PostNapisane: 11 lis 2013, o 23:10 
Dominator

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Przemek.S napisał(a):
coooo?? Hexy walą falmingiem?? :shock: Fajnie, że Urban o tym wspomniał :)
Jakbyś zapytał, to by ci pewnie odpowiedział. Domyślam się, że nie zapytałeś o to co ma Flaming Attacks w jego armii. Dodatkowo po to daje się wymóg posiadania Army Booka, aby przeciwnik mógł przestudiować niewiadome ;)

Przemek.S napisał(a):
I czy możesz, Ślivku, podać definicję "spójności malowania armii"?
Generalnie rzecz ujmując, o spójności decyduje stylizacja Podstawek, Trayów i pewnych Detali, gdy ktoś robi armię tematyczną. Jeden schemat kolorystyczny to bardzo śliskie pojęcie, bo WoCh ma jednostki różnych Bogów Chaosu, a HE czy EMP mają różne Regiony (Państwa-Miasta i Dzielnice) itp. Dodatkowo nie można zakładać, że ten schemat to jakieś 3 kolory na krzyż, bo przecież można stylizować sobie armię spójnie w 50 kolorach :lol:

PostNapisane: 12 lis 2013, o 01:09 
Wielka Ośmiornica

Unikałem słowa spójność właśnie specjalnie w regulaminie by się nie tłumaczyć gęsto - wszystko było w regulaminie.
Jak w pierwszym poście:
Kod:
Dodatkowo dla obu armii do oceny generalnej:
0 - po prostu dwie armie, jedna z nich na niskim poziomie druga najwyżej na średnim
2 - obie armie nie dostały ani jednego 0 w kategoriach oceny pojedynczej armii
4 - obie armie są pomalowane na równym, dość wysokim poziomie, nie mają miejsc słabszych
5 - armie nie dość że to co wyżej to jeszcze komponują się ze sobą wzajemnie

Co do delikatnej różnicy między 4 a 5 pkt to była kwestia faktycznie śliska i pozostawiłem to w rękach oceniających. W praktyce jeśli by obie armie miały na przykład podstawki tak samo modelowane to można powiedzieć że się komponują razem dobrze. To szczegół a najważniejsze punkty są opisane dość wymiernie.
Zamysł był taki by zarówno pojedynczy gracze mogli się zaprezentować i zgarnąć punkty (indywidualna ocena armii), jak i aby drużyna była oceniona jakoś pod kątem modelarki. Do tej oceny brałem średnią z ocen indywidualnych i dodawałem ewentualnie współczynnik ujednolicenia czyli to co przedstawione jest wyżej. Wyszedł system dość dobry poza tym że zbyt równe ludzie mieli armie wewnątrz sojuszu stąd nie widać kłujących efektów. Wszystko omówione z blizem wcześniej oraz z szynką ponownie w dniu turnieju. Liczę że rozwinie się to w dobrym kierunku - trafne sugestie by bardziej doceniać "własną" robotę, oraz własne modele (Mimo wszystko jak chce się walczyć o pierwsze miejsca powinno się na tyle zżyć z hobby by coś własnego w nie włożyć).

Dzięki Skarabek za dowód że modelarka choć trochę pozytywnie wpłynęła :) Szczęście że to nie zostało odebrane obraźliwie tylko zrozumiale ;)

Przemek.S napisał(a):
Liczę na kolejną parówkę niebawem ;)
Cieszę się, że spodobał się turniej w ogóle jak i format. Uważam osobiście, że parówki są ciekawsze. Zawsze mi się je miło grało i uważam to za dodatkowe wyzwanie. Kiedy będzie następna to się zobaczy - Najbliższe plany to turniej w kopalni, potem ewentualnie można zrobić coś na nie tak długo przed świętami, potem przerwa świąteczna więc siłą rzeczy zamykamy rok.

Co do rzeczy znalezionych to postaram się przybyć na ŁPG to będzie można wtedy odebrać.

A właśnie, zapomniał bym:
Tularis napisał(a):
To jeszcze kwestia kto gra i czym gra. Całe szczęście, że sama rozpa to nie wszystko.. :lol: Tutaj wyszło tyle, że DE+HE nie wykorzystały potencjału swoich armii bawiąc się "warzywniakiem" natomiast Chaośniakom brakło ogrania. Tak więc wyniki nie powinny być brane pod uwagę odnośnie insynuacji o których piszesz.

Na tym właśnie polega urok tej gry że jak przyjedzie jakiś przyjezdny wyjadacz to i tak ma bardzo duże szanse pokroić miejscowych czy będzie grał jakimś super złożeniem czy nie - niezależnie od tego czy takowe super złożenia będą regulaminem zabronione. Uważam że nie jest to wcale słaby argument w dyskusjach na temat ograniczeń dla lokali. Co innego mastery czy mistrzostwa jakieś gdzie mimo wszystko ludzie trochę bardziej wygięte rozpiski robią (a i tak na ten turniej rozpiski widziałem prawie same min-maxowe z poupychanym cokolwiek się dało, niepozostawianiu wolnych punktów w lordach czy w corach posiadaniu dokładnie 25%).
Niezależnie od tego co można było wystawić - nie pojawili się imienni mimo że niektórzy mogliby być ciekawi, nie pojawiły się super synergie (ponad to co można uzyskać w jednej armii więc VC+VC nie liczę), nikt też nie zaginał systemu super magią mimo że nie została nijak ograniczona poza max12 PD na turę oraz lookoutami. Nie widziałem tego deatha który pozabijał wszystkich bohaterów przeciwnika.
Hoops napisał(a):
Nie ma dobrego turnieju bez flejmu i spiny "na internetach" po nim :lol:
Wg. mnie, a nie było mnie tam :mrgreen: turniej się udał i wypalił biorąc pod uwagę całokształt. A na przyszłość do przemyślenia jest by chłopaki od modelarki (oczywiście gdyby chcieli) robili sami jej wymogi bez zbędnych ankiet. Jedna właściwa modelarka ustalona na długi czas, na każdy turniej czy single czy parowy w końcu może by wymusiła na innych pracę nad swoimi armiami bo wtedy dane osoby wiedziałyby nad czym muszą popracować.

Modelarkę zaproponowałem Blizowi, podał sugestie, przerobiliśmy i spodobała się. Szynka też zgodził się oceniać, przyszedł i zaakceptował system. Ogólnie parę przeróbek jeszcze w przyszłości i może być naprawdę sensowny. Już teraz widać efekty :)
Dzięki za wiarę w ten turniej :)

PostNapisane: 12 lis 2013, o 02:00 
Dominator

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Nie rozumiem idei dawania punktów z modelarki za Spójność pomiędzy Armiami w Sojuszu. Tydzień przed turniejem mają się Teamy dogadać, zmyć wszystko Wamodem i pomalować tak, aby było wszystko ze sobą spójne? Każdy maluje przecież inaczej i ten punkt może zgarnąć chyba tylko ten Sojusz, gdzie 1 osoba gra 2 armiami (lub ktoś robi za Słupa), albo 2 armie wystawione na stół należą do 1 osoby, nie? :roll:

PostNapisane: 14 lis 2013, o 14:03 
Mistrz Polski Flames of War 2015

Systemy: FoW, Epic
Panowie, na koniec informacja, która mnie trochę zasmuciła. Otóż dzwoniła do mnie p. Ewa i była bardzo niezadowolona ze względu na to, jak składowane są nasze klubowe graty. Ponoć pudła były porozstawiane po całym pokoju 310, z którego korzystają też inne grupy zainteresowań i narzekają na taki stan rzeczy. Przypominam, że nasze tereny mają po każdym spotkaniu zostać spakowane do pudeł i ustawione na szczycie paczki stołów, które stoją za załomem ściany.

Fajnie, że pojawili się organizatorzy turniejów, niemniej jednak chciałbym uczulić na to, że jeśli przez takie akcje stracimy możliwość przechowywania terenów w ŁDK, to nie będzie miejscówki na niedzielne spotkania...

https://sexysixes.blogspot.com/

PostNapisane: 14 lis 2013, o 23:56 
Wielka Ośmiornica

:oops:
Przesadziła trochę ale faktycznie po zamknięciu sali już sobie przypomniałem że zostawiłem na stoliku pudło czy dwa z materiałami które nie były używane na turnieju.
Głupia sprawa. Więcej się nie powtórzy na mojej warcie. Przepraszam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 11 z 11   [ Posty: 209 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11