Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 208 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: LaLiga 30.06 - 30.09 2013 - czyli letnia liga WFB
PostNapisane: 15 lip 2013, o 21:02 
Dominator

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Enzeru napisał(a):
Jak uważacie - po prostu uważam,że system jest mało sprawiedliwy - przy 4/4 byłoby równiej - teraz ludzie i tak się umawiają z tymi słabszymi byleby tylko punkty nabić;)
Azur jest wyjątkiem - on po prostu zagra ze wszystkimi :D

O to chyba w Lidze chodzi, aby pograć sobie z jak największą liczbą osób. Serio mówisz o tym, że ludzie umawiają się ze słabszymi osobami aby tylko wygrać? :?

PostNapisane: 15 lip 2013, o 21:14 
Kraken

Systemy: Mordheim, Blood Bowl, Ogniem i Mieczem, Black Seas
Poznam także: Blondynki, brunetki, rude...
Ja tam zagrałem z Kacprem który wielokrotnie mnie prosił o bitewkę oraz z Marvinem którego nie miałem okazji wczesniej poznać. Teraz chętnie bym zagrał z Sasem ,Ślivkiem i Tobą Michale bo jeszcze w WFB przyjemności nie miałem.

PostNapisane: 15 lip 2013, o 21:56 
Wielka Ośmiornica

system grup +1 z lekką sugestią nie pełni losowości a drobnych modyfikacji nieco prawdopodobnych grup śmierci (oczywiście wedle zdrowego rozsądku bez jakiegoś losowania do skutku).

Miło słyszeć ReyQ ;) Masz chyba tylko jedną grę i nic się nie poumawiałeś a ponoć możesz cały czas popołudniami - liczę że to się zmieni.

PostNapisane: 15 lip 2013, o 22:22 
Kraken

Systemy: Mordheim, Blood Bowl, Ogniem i Mieczem, Black Seas
Poznam także: Blondynki, brunetki, rude...
mam dwie gry za sobą. ogólnie to trochę w pracy mnie eksploatują bo drugi tydzień zaczynam o 7:30 i siedzę prawie do 20 wliczając w soboty.

Tak to jest że aby na urlop ktoś mógł iść to pracowac musi ktoś:P

PostNapisane: 16 lip 2013, o 10:59 
Mątwa

Systemy: wfb, wh40k
Azurix napisał(a):
4 najlepsze i 4 najgorsze także nie są miarodajne. Już lepiej wtedy dać średnią z bitew, ale to i tak jest średni pomysł, bo ludzie będą sobie wybierać przeciwników aby tylko nie przegrać (jak np. Przemek S). Docelowo miało byś Każdy z Każdym, ale przez ilość graczy nie dało się tego zrealizować, więc imho już lepiej podział na grupy :)

No to żeś mnie pojechał ;) Ja nie wybieram przeciwników "aby tylko nie przegrać", bo ja nie gram dobrze i jak ugram remis to się cieszę. Ja nie mam rozpiski na B&G i wcale mi się fajnie nie gra jak wiem, że stracę jeden oddział i kończę grę w drugiej turze, więc jak mogę to wolę pograć inne scenariusze, które mi się gra przyjemniej. Ja się zgłosiłem do ligi żeby po prostu pograć trochę po 4 latach przerwy i ogarnąć zasady 8edycji. Mi nie zależy na jakichś wygranych. Zauważ, że z Euru też mogłem, tak jak chciałem na początku, na B&G schować się break pointami i grac na remis, ale pojechałem do przodu i wtopiłem 19-1.

Usprawnienie do tego systemu, które ja bym zaproponował to możliwość zagrania z danym przeciwnikiem do trzech różnych scenariuszy. Jak zauważyłem, to niektóre armie mają dużo łatwiej (z innymi armiami) na konkretnych scenariuszach, przy konkretnych rozpiskach. Jak w pierwszej czy drugiej turze przegrywam B&G bo np. armata mi zabija generała to jest mało fajnie, ale na innym, nawet ze stratą generała można grać dalej i coś ugrać. Myślę, że to bardziej by balansowało rozgrywki. Tym bardziej, że nie z każdym można się umówić w dogodnym terminie. Ja na razie grywam tylko w soboty, a w soboty zazwyczaj jest stała ekipa w Przystani. Więc mógłbym z tymi osobami zagrać po 3 gry (tak, Azurix, z Tobą też!), każda na inny scenariusz i w ten sposób miał bym wymaganą ilość bitew.
Czyli to by wyglądało tak:
1. gracz A umawia się z graczem B na bitwę. Wybierają lub losują scenariusz (np. ME).
2. gracz A umawia się z graczem B na drugą bitwę. Wybierają lub losują scenariusz z pozostałych (B&G lub BL)
3. gracz A umawia się z graczem B na trzecią bitwę. Grają ostatni scenariusz jaki im został.

A z tego nawet jakieś statystyki będzie można zebrać, np. jaka armia z jaką na jakim scenariuszu sobie lepiej radzi. Jaka rozpiska z jaką. W końcu, który gracz jest najlepszy i wygrywa na wszystkich scenariuszach ;)

Pomysł, że gramy każdy z każdym to lipa, bo nie będzie pewnie możliwe ustalenie dogodnych terminów dla wszystkich par. Jeśli miało by być sprawiedliwie to powinien zagrać każdy z każdym na wszystkie scenariusze. Odgórne wylosowanie scenariuszy nie jest dobre.

PostNapisane: 16 lip 2013, o 11:05 
Dominator

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Dlatego mówiłem już, że na Małe Punkty nie ma sensu Blood & Glory grać, bo są armie, które mają z tym problem. Z drugiej strony to jest też kwestia przygotowania się na dany scenariusz i wzięcia większej ilości Sztandarów. Nie zmienia to faktu, że ja jestem zwolennikiem różnorodnych scenariuszy, ale takie fanaberie osobiście obstawiał bym od 2000pkt, bo nie na tym gra polega, aby stać za górką całą grę, wszystkimi oddziałami :wink:

PostNapisane: 16 lip 2013, o 12:30 
Kraken

Systemy: WFB
X-Wing
Trochę zaczyna się biadolenie na temat b&g który ciagniecie do oporu. Gdy gram z kimś bg to pytają czy mam 5punktów na armii i czuje się trochę nie swojo. Tak jakbym z czystą premedytacją wcisnął sobie dwa sztandary i bsbka. Wocha ma elitarną armię, ale jednak nie kazano wam brać samej elity do rozpisek tym bardziej na 1400. Latający tryglaw, jurki, a Przemek nawet demona wcisnal. Grajcie czym chcecie, ale w przyszłości pomyslcie nad bsb i klocku piechoty lub większej ilości knightow. Będziecie mieć miejsce i punkty na sztandary. Ja w b&g mam dwie lance i wystarczy tylko jedną mi zagonic żebym przegrał. Po co atakować obie skoro wystarczy jedną. Mam przesrane jak każdy a mimo to świetnie się bawie grając ten scenariusz jak przykładowo z Azurem gdzie po złamaniu postanowiliśmy sobie dograc wszystkie tury.
Co do systemu gier to cieszą mnie wasze propozycje i wasze zdanie na ten temat, ale powiedzmy sobie szczerze. Gdybym mógł zagrać z jedną osoba trzy razy to tym bardziej mogłoby dochodzić do ustawiania się pod gracza nawet na etapie robienia rozpy bo widzę kto się zgłosił. Po drugie mnie osobiście nie wiem czy Euru podziela zdanie chodziło też o poznanie graczy w łodzi. Na turnieju jest kilku graczy których widzę cały czas, a nie miałem przyjemności z nimi zagrać lub w ogóle siedzą w domach i nie grają w sklepach jak ja dawniej. Poznając zróżnicowane armie i style ich prowadzenia uczymy się od siebie nawzajem i widzimy w jak dużym stopniu nasze rozpiski są gowniane lub wyśmienite.
Ostatnio wfb w łodzi siadlo i się rozlazlo. Chciałbym by choć w minimalnym stopniu się to poprawiło.

PostNapisane: 16 lip 2013, o 13:03 
Wielka Ośmiornica

Hoops +1 - znowu ludzie biadolą o B&G. Ogarnąć się trochę - wszystkie argumenty już dawno padły i za i przeciw i teraz to jest kwestia ankiety przed następną ligą. Azur - nie wniosłeś do tematu niczego nowego tym postem...

Słaby pomysł z graniem z kimś 3 gier... mamy 19 graczy w lidze. ilu nie może w soboty? maksymalnie połowa. Druga połowa nawet jeśliby wszyscy mogli tylko w soboty grając miedzy sobą mają te 7-8 gier. Potem nic nie broni w rozgrywaniu sobie poza ligą dla funu kolejnych gier ale branie tego do rankingu mija się z celem. Każda armia może się wystawić bardziej na b&g albo mniej jak już pisałem i podczas składania rozpiski trzeba się liczyć z tym że scenar będzie grany i podczas niektórych gier (więc z niektórymi przeciwnikami) będzie w plecki trochę.
Ponadto wylosowanie odgórne niweluje aspekt fart/pech że ktoś przed każdą grą wyrzuci b&g a kto inny same battleline. Teraz każdy ma tyle samo wszystkiego a co mu się uda zagrać jest dość... nieprzewidywalne gdyż w to wchodzą dyspozycje graczy.

Nie mówiąc o tym że 5 pktów chwały na 1400 to nie dużo dla części armii jeśli ktoś nastawia się na b&g.

PostNapisane: 16 lip 2013, o 14:54 
Macka Honorowa

Nie wiem, czy mogę wtrącić coś od siebie. Być może będzie to nie na temat, bo odbiegające biegunowo od meritum i abstrahujące od układu odniesienia. W pewnych kręgach może być uznane jako nieetyczne czy moralnie niepoprawne. Albo zbyt passe wg najnowszych linii i nie mainstreamowe, tylko wyjątkowo hipsterowskie. Fakt, być może nie nadążam za modą i pewne już ustabilizowane zwroty są dla mnie nie do ogarnięcia. Ja sam, choć jeszcze nie wypowiedziawszy się, już czuję się niewygodnie. Dodatkowo, tu trudno mi jest się przyznać, nie używam zwrotów w języku obcym. Wiem, wiem, że to nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie, jak również na ceniącym się, porządnym forum. Niniejszym psuję statystykę postów poprawnych, z domieszką angielszczyzny. Mógłbym walnąć jakiś cytat z filmu - może być tylko przeze mnie oglądanego - nie do końca rozumiany, byle obcojęzyczny, najlepiej w slangu, i wtedy wartość wypowiedzi wzrosłaby poważnie. Ale poliglota ze mnie żaden. W dodatku ostatnio nie oglądałem wiele filmów, w dodatku niewiele zapamiętałem. Zatem ze wtrętu zagranicznego nic nie będzie. Obnaża to mój światopogląd na powszechne kwestie, który zresztą jest nagi. Może nadrobiłbym nieco liczbą emotionek, ale one też są opisane z angielska, więc wiecie.. Po lekturze niniejszego tematu jednakże spróbowałem zebrać się na odwagę i wygłosić, co z dawna już dusiłem głęboko w sobie. Już niemal mi lżej na duszy. Myślę, że może to rzucić nowe światło na sprawę i ukazać ścieżkę, w której kierunku warto dążyć. W najlepszym przypadku będzie to odebrane jako wartość dodana, asumpt do polemiki konstruktywnej, merytorycznej, popartej twardymi argumentami. W najgorszym nikogo to nie obejdzie, zaginie w pomroku dziejów. Stawiam na wariant najgorszy, głownie dlatego, ze jestem z natury pesymistą. Niemniej człowiek ma czasem szansę w życiu i wypada ją wykorzystać, jakikolwiek nie byłby jej efekt czy rezultat. A nuż.

Otóż: Dla mnie w LaLidze wszystko jest w porządku.
Dzięki.

PostNapisane: 16 lip 2013, o 20:48 
Mątwa

W40K
Mordheim
Eee..ok, źle się wypowiedziałem: Azur stwierdził ,że przy mojej propozycji (4/4) ludzie mogliby się ustawiać ze słabszymi. Chciałem tylko zauważyć,że w obecnym ustawieniu też mogą to robić.
Nie chciałem zasugerować,że ktoś tak robi! Nie mam takich informacji.

PostNapisane: 16 lip 2013, o 21:28 
Dominator

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Enzeru napisał(a):
Azur stwierdził ,że przy mojej propozycji (4/4) ludzie mogliby się ustawiać ze słabszymi. Chciałem tylko zauważyć,że w obecnym ustawieniu też mogą to robić.

Nie do końca tak jest jak mówisz. Obecnie możesz bezkarnie grać nawet z najlepszymi, bo i tak masz dużą tolerancję wyników. Przegrasz z największymi wyjadaczami, ale masz 8 innych gier wygranych i jesteś w czołówce. Natomiast przy systemie 4/4 każdy może chcieć grać tylko ze słabszymi, aby nie zaniżać sobie średniej przegranymi. O to mi mniej więcej chodziło w mojej wypowiedzi ;)

PostNapisane: 16 lip 2013, o 21:36 
Mątwa

W40K
Mordheim
Tyle,że Ty piszesz o ludziach, którzy mają full wolnego czasu, a ja o pozostalych:/

PostNapisane: 16 lip 2013, o 23:28 
Wielka Ośmiornica

Schtrasny +1

Enzeru - przecież dla osób mających mało czasu (np tylko na 8 gier) to te systemy są takie same ;) a różnica pojawia się tam gdzie Azur napisał i dobrze napisał.
Zresztą... kurczę ten system jest dobry. Nawet jeśli inny będzie troszeczkę bardziej realistycznie oddawał wyniki to imo będzie dużo bardziej skomplikowany i od razu widać, już podczas myślenia o systemie, że ludzie nastawiają się na wygraną a nie na fajną grę a ranking powstaje przy okazji aby przyciągnąć graczy i całość usystematyzować. Teraz naprawdę jest ok i żadna propozycja poza grupami (które są po prostu wygodniejsze a niekoniecznie sprawiedliwsze), nie była lepsza od tego jak jest.

PostNapisane: 17 lip 2013, o 08:43 
Mątwa

Systemy: wfb, wh40k
nah. Nikt chyba nie zrozumiał mojego ostatniego postu.
Ja NIE narzekam na B&G. Ja tylko dałem propozycję większego balansu ligi odnosząc się do poprzednich wypowiedzi.
Dla mnie większy balans to zagranie z jednym graczem dwóch gier, z czego każda będzie na scenariusz wybrany przez każdego gracza.
Dla mnie dobrym przykładem jest B&G bo mam tylko 3 break pointy. Z armią strzelecką w jedną turę spada mi generał i przegrywam B&G, więc chciałbym się umówić z tym graczem na rewanż na inny scenariusz. Nawet jak spadnie mi generał to nie przegram, a mogę wygrać i średnia z obu gier będzie np. 10-10, bo jednemu z graczy przypasuje bardziej jeden scenariusz a drugiemu drugi. A kto ogarnia całość będzie miał średnią 20-0 z obu gier.

Ja też nie pisałem to tym, że zagranie z kimś trzech gier to obowiązek tylko możliwość. A na pewno żeby zrezygnować z wcześniejszego losowania scenariuszy. Najlepiej to wybierać przed bitwą lub losować.

Hoops, odnośnie B&G, może jak połamie Ci się jedną lancę to przegrywasz, ok, ale masz tam mega dużo static CR. Do jednej lancy możesz wrzucić generała, bsb, sztandar, war banner + 3 szeregi. Jak dostaniesz szarżę i nie zbrejkujesz się w tej turze to wpadasz drugą lancą na bok/tył i wyrównujesz zupełnie combat. JA mam unit z 9 ranami (3 modele) ze sztandarem, tj. +1 static CR, a to jest różnica tym bardziej jak się ich zwarzywi z ostrzału. Do combatu może dojechać dwóch ;)

Ja bym chciał zaznaczyć jeszcze raz. Nie narzekam na B&G

PostNapisane: 17 lip 2013, o 10:28 
Mątwa

W40K
Mordheim
Takie same dla osób mających czas na 8 gier ale daje to przewage tym co mają czas na gier 16 ;p
Po prostu uważam,że następnym razem system grupowy można sprawdzić ;)

PostNapisane: 17 lip 2013, o 15:14 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
BiG jest właśnie dla dodatkowego awansu, a granie przynajmniej 8 gier po to by Ci co czują się przez big poszkodowani mogli się odkuc.przy okazji zwiększając pulę nagród;-)

PostNapisane: 20 lip 2013, o 00:06 
Kałamarnica

Systemy: WH40K, WFB
Mogę prosić o podesłanie paringów ?

Bo coś mi google szwankuje :/

PostNapisane: 23 lip 2013, o 18:43 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Jak coś wiszą w przystani. Kryspin pewnie też druknie

PostNapisane: 23 lip 2013, o 19:57 
Kałamarnica

Systemy: WH40K, WFB
Będzie jeszcze opcja zmiany rozpisek na 1800 punktów ?

Pograłem trochę i zacząłem widzieć co powinienem zmienić/dokupić :/

PostNapisane: 23 lip 2013, o 20:04 
Kraken

X-Wing
Wg mnie skoro jeszcze nie zaczęliśmy grać na 1800 to pewne kosmetyczne zmiany można by dopuścić. Chciałbym aby kosmetyka nie wywracała do góry całej rozpiski i utrzymała jej sens oraz założenia pierwotne. Co Ty na to Euru.. ??
Się chłopak męczyć ma grając tym co sobie wymyślił czy skoro już wie jak bardzo dał ciała dać możliwość zmiany by z gry wyciągał jakoś naukę ..??

Napisz wątekOdpowiedz Strona 9 z 11   [ Posty: 208 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona