Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 9   [ Posty: 162 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przedświąteczna Wycinka 16.12
PostNapisane: 17 gru 2012, o 10:04 
Mątwa

Systemy: WFB, Malifaux
W sumie zgadzałbym się ze Stalkerem gdyby nie jedno ale. Sam zrozumiałem ideę tego 'konkursu malarskiego' jako specyficzny sposób oceny jakości pomalowania armii. Zamiast sędziego malarskiego robią to po prostu gracze. Jednakże sporo osób podeszło do tego jak do konkursu i dawało punkty tylko tym figurkom, które były malowane przez osobę wystawiającą nawet gdy jakościowo były gorzej pomalowane od innych. Dodatkowo wystawiane były figurki nie biorące udziału w grze czy nawet z innej armii niż ta, którą ktoś grał. Ja niestety przeoczyłem to w regulaminie i zamiast fajnie pomalowanego przez Maćka Łepkowskiego firebellego mogłem wystawić trochę gorzej pomalowanego ale swojego manglera, który siedział sobie w plecaku. Pewnie miałby większe szanse.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 10:09 
Wielka Ośmiornica

Systemy: .
AoS
Warmachine & Hordes
Nie chciał bym Cię urazić ale ten Firebelly nie urywa jaj serio ....

PostNapisane: 17 gru 2012, o 10:21 
Kałamarnica

Ooo, no to teraz sam siebie muszę skarcić za nie czytanie regu... :oops:
Poniższy zapis sprawia że faktycznie moje pojęcie o tych jedno modelowych ocenach modelarskich się rozmija z tym co się odbyło na tym konkretnie turnieju
Cytuj:
Zgłaszana do zawodów figurka nie może być zwycięzcą jakiejś poprzedniej edycji oceny graczy na turniejach Ośmiornicy oraz nie musi być częścią rozpiski gracza

Fakt że regulamin regulaminem i widziały gały co brały, nie podoba się to nie gram itd ale poważnie chłopaki, skąd pomysł że można wystawić do oceny jakiś wypas spoza rozpiski? To odwzorowuje poziom malowania obecny na stole podczas turnieju?

PostNapisane: 17 gru 2012, o 10:44 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Proste następnym - razem trzeba taki zapis dodać.

Jednak wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone.

Inna sprawa, że każdy gloswoał jak chciał.

I tak ocenę wygrała, moja niezby piękna wywerna :P (malowana przeze mnie 2 lata temu).

PostNapisane: 17 gru 2012, o 11:20 
Mątwa

Rydl napisał(a):
Nie chciał bym Cię urazić ale ten Firebelly nie urywa jaj serio ....

Nie mnie obrażasz :D Nie ja malowałem Firebellego. Jest to poprawnie pomalowana figurka w paru miejscach ocierająca się o TT, w paru zrobiona gorzej. Jaj nie urywa ale z przedstawionych tam rzeczy jaja to urywa terrorgheist malowany z tego co usłyszałem przez Fleo i jeszcze mag Jacka. A wygrała wywerna Euru bo większość głosowała na figurki malowane własnoręcznie a nie przez malarzy czy pożyczone od znajomych.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 11:40 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Nie musi być częścią rozpiski dopóki jedziemy na proxach, a to chyba się nie zmieni łatwo gdyż stawiamy na rozwój. Zasady proxów są podane, a figurka wystawiona do oceny może być proxem. Ocena przez graczy jest tylko inną formą oceny malarskiej. Zamiast 1 osoba ma wlepić wszystkim małe punkty za duże braki, można pokazać się 1 modelem i jeszcze mieć frajdę że głosują na mnie.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 11:42 
SysAdmin

Yrsen napisał(a):
... jaja to urywa terrorgheist malowany z tego co usłyszałem przez Fleo ....

Ale jajeczka ma marne ,jak na tak dużego kotka. Szkoda, że nie ma ujęcia "od tyłu".

PostNapisane: 17 gru 2012, o 13:22 
Papa Smerf

Zigmunth napisał(a):
Przydałyby się imiona, nazwiska, ksywki... a tak twarze...

Wyedytowano :D

PostNapisane: 17 gru 2012, o 13:42 
Gracz roku 2014 - WFB

Systemy: WFB:
High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Yrsen napisał(a):
Jaj nie urywa ale z przedstawionych tam rzeczy jaja to urywa terrorgheist malowany z tego co usłyszałem przez Fleo i jeszcze mag Jacka. A wygrała wywerna Euru bo większość głosowała na figurki malowane własnoręcznie a nie przez malarzy czy pożyczone od znajomych.

Akurat ten Mag, którego malował Jacek, o którego cały problem jest, nie został nawet wystawiony do oceny przez osobę nim grającą, z tego co mi wiadomo. Dodatkowo, jest on na etapie dostosowywania do armii, w jakiej występuje i jego design jest już zmieniany (już posiada jedną zmianę w stosunku do tego, co było gdy posiadał go Jacek), więc osoba, która wystawia projekt i został on własnoręcznie przez niego zmodyfikowany już po zakupie, śmiało może według mnie powiedzieć, że sama przy nim pracowała. To samo tyczy się Terrorgheista, którego wystawiłem, bo mimo, że na chwilę obecną cała zasługa za malowanie spada na Fleo, to ja też mam udział w tworzeniu tego modelu i będzie on jeszcze dalej stylizowany przeze mnie w jakimś stopniu, bo nie prezentuje się tak, jak bym chciał. Tak więc, nie wiem, czego się czepiają niektóre osoby oraz nie wiem, czemu miały by być nieoddawane głosy, jeśli przy modelu jest wkład własny właściciela?

PostNapisane: 17 gru 2012, o 13:47 
SysAdmin

Ta tego maga to ja wziąłem ze stołu i wysatwiłem. Nie miałem pojecią, że to Jacek malował. Poprostu wziałem jedynego bohatera ze stołu.

Każdy mógł zaglosowac na co chciał - nie konieczenie na najładnieszy, i nie musiał się z tego tłumaczyć.

Najwięszym wałkarzem jestem tu ja bo zbierałem osobiście slowne glosy od każdego i sie okazało, że wygrałem :)

PostNapisane: 17 gru 2012, o 13:52 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Ale tu nawet nie o to chodzi. Została kupiona pomalowana figurka czy to na zlecenie, czy po prostu od kogoś. Następnie jej nowy właściciel ma swój wkład w jej projekt bo np. przeprowadza w niej modyfikacje. I co, nie może jej nowy właściciel wystawiać jako własnoręcznego projektu?

PostNapisane: 17 gru 2012, o 14:44 
Mątwa

Azurix napisał(a):
Dodatkowo, jest on na etapie dostosowywania do armii, w jakiej występuje i jego design jest już zmieniany (już posiada jedną zmianę w stosunku do tego, co było gdy posiadał go Jacek), więc osoba, która wystawia projekt i został on własnoręcznie przez niego zmodyfikowany już po zakupie, śmiało może według mnie powiedzieć, że sama przy nim pracowała. To samo tyczy się Terrorgheista, którego wystawiłem, bo mimo, że na chwilę obecną cała zasługa za malowanie spada na Fleo, to ja też mam udział w tworzeniu tego modelu i będzie on jeszcze dalej stylizowany przeze mnie w jakimś stopniu, bo nie prezentuje się tak, jak bym chciał. Tak więc, nie wiem, czego się czepiają niektóre osoby oraz nie wiem, czemu miały by być nieoddawane głosy, jeśli przy modelu jest wkład własny właściciela?

Uważam te tłumaczenia za mocno naciągane.
Czy model zrobił sam właściciel?
Nie ma żadnych "udziałów w designie" w tej sytuacji (jakoś się na zdjęciu nie mogę dopatrzeć niczego poza jakąś inną trawką może i chyba nałożonym washem na miecz - jeżeli to jest ten mityczny udział, to sorry i kolorystycznie źle wygląda ten mieczyk). To jest mydlenie oczu i przydawanie okrągłych słówek do bardzo banalnych sytuacji.
Dobrze wiesz, że to nie jest tak, że ja dałem bazę, a wy dokończyliście model. Dostaliście gotowca - skonwertowanego i pomalowanego.

To chodzi o zwykłą ludzką uczciwość, a nie "falandyzację prawa". Daję do konkursu swój model, a nie cudzy.
Pisanie, jak to kto inny wystawił...ech...przecież wszyscy oceniacie i wszyscy widzicie. Obecni właściciele również.

Ja tego nie rozumiem.
Chcecie tak to traktować, mieć takie zasady na turniejach - Wasza sprawa.
Ale moim zdaniem to jest po prostu niewłaściwe.
I tyle.

edit: wyniki byście dali. A ty Azurix - napisz, proszę, jak się sprawowała rozpiska.
Jestem ciekaw.
Ja na 1000 pkt też brałem Terrora, ale zamiast hexów, decydowałem się na Crypty (8). Choć na zwyklejszy ruleset.
No i ja nie miałem opcji na dużego Necrosa wtedy, co jest bardzo fajne.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 14:51 
V-ce Hobbysta roku 2012

W masterowym towarzystwie każdy maluje sam? Czy ktoś pyta się o to przed oceną? Czy może ważne by modele były pomalowane na stole i nie rąbały po oczach przeciwników. Św Barbara zawsze dostaje 0p za modelarkę? Naprawdę niepotrzebnie mylisz ocenę turniejową z równoległym hobbystą.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 14:53 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Równie dobrze można powiedzieć, że Bitzy zrobiło GW, a ty je tylko Jacku posklejałeś i pochlapałeś farbą. Jak mówiłem, dopiero zacząłem przerabianie go, a nie to, że jest on już skończony. Ja działam zgodnie z własnym sumieniem i jeśli miałem wkład w stylizację modelu, mogę się pod nim podpisać. Jak będzie zapis, że wystawiany model musi być w 100% autorstwa danej osoby, to nikt nie będzie w stanie wystawić żadnego modelu, chyba, że cały model, od początku do końca sobie wyrzeźbi i pomaluje :roll:

PostNapisane: 17 gru 2012, o 14:53 
SysAdmin

Tu godzimy się że wystawiasz jeden model, jako reprezentant ogólnego wyglądu armii (reszta może być plastic gray).

Do tego każdy w swoim serduszku może sobie zdecydować, (jesli ma taką wiedzę) ukarać albo nagrodzić kogoś za toże (nie)malował sam.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 15:25 
Mątwa

Misiek napisał(a):
W masterowym towarzystwie każdy maluje sam? Czy ktoś pyta się o to przed oceną? Czy może ważne by modele były pomalowane na stole i nie rąbały po oczach przeciwników. Św Barbara zawsze dostaje 0p za modelarkę? Naprawdę niepotrzebnie mylisz ocenę turniejową z równoległym hobbystą.

Wydaje mi się, że akurat to nie Jacek myli ocenę hobbystyczną z turniejową tylko część osób na naszym turnieju potraktowało ten punkt jak turniej malarski nie biorąc pod uwagę niewłasnoręcznych modeli nawet jeśli były profesjonalnie pomalowane przez malarza. Na masterze normalnie dostałyby wysoką notę. Dodatkowo według Euru intencją było: "...wystawiasz jeden model, jako reprezentant ogólnego wyglądu armii..." a wystawiane były także modele spoza tych, które pojawiały się na stole. Zgodne z regulaminem ale według mnie niezgodne z intencją.

Osobiście jeśli to głosowanie ma odzwierciedlać jakość armii to dopisałbym, że model ma być modelem z rozpiski (może być nawet pomalowany prox ale niech bierze udział w grze), oraz że oceniamy jakość pomalowania nie patrząc na to kto malował.

Azurix, nieważne co będziesz robił z wcześniej pomalowaną figurką to i tak przez przez większość będzie ona traktowana jako dzieło pierwotnego autora. Tłumaczenie się nic nie da ;).

Inna sprawa, że na turnieju nie powinno być istotne kto malował tylko czy jest pomalowane.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 16:04 
Papa Smerf

Ej, chyba odbiegliśmy trochę od idei turniejowania.
Wszyscy mają po trochu rację. Myślę, że dobrym rulesetem byłoby, aby następnym razem wybrana figurka była pomalowana przez właściciela armii. Nie mylę się?

PostNapisane: 17 gru 2012, o 16:29 
V-ce Hobbysta roku 2012

Własnością może być, pomalowana własnoręcznie nie powinno być wymogu. Właściciel powinien zapewnić ładny wygląd swojej armi i tyle. To są rzeczy nie do wyegzekfowania więc próba zrobienia tego to same narażenia na wały. Nie wiem co kto maluje w domu, obchodzi mnie za to co ma podczas gry. Jeśli ktoś ma malować trzy kolory to osobiście wolę by dał figsa do pomalowania komuś.

Gdyby figurka Jacka była pożyczona i wygrała tym samym tracąc możliwość ponownego wystawiania, to jest niesmak, ale sprzedając otrzymał kasę na jaką się umówił oddając prawa użytkowania.

Jak jest potrzeba spinania się o detale to możemy brnąć w regulaminy. Można też się bawić na zasadach jakie pasują samym uczestnikom.

PostNapisane: 17 gru 2012, o 21:04 
Gracz roku 2014 - WFB

High Elves - 3000pkt
Vampire Counts - 1000pkt
Ale niech będzie wymóg własnoręcznej stylizacji modelu. Mam w tym swój udział, to gdy ktoś mnie będzie pytał, zawsze będę mówił od teraz, że to moje dzieło, bo tak właśnie jest. Jeśli będzie wymóg własnoręcznej stylizacji w całości, to akceptowane mogą być jedynie te modele, które zostały wyrzeźbione w całości i pomalowane przez gracza. Skoro nie bierze się pod uwagę "tłumaczeń" tylko ogólny pogląd, trzeba w takim razie mówić krótko:"Tak, to moje dzieło" i kłamać w takim wypadku nie będę :roll:

Poza tym, to chyba się niektórym osobom myli Konkurs Malarski z Modelarką na turnieju. Na turnieju Modelarka ocenia jakość przygotowania armii przez gracza do gry i nie wymaga to wystawiania własnych prac. Konkurs Malarski jest oddzielnym tworem, nie związanym z turniejem i tam ocenia się własnoręcznie przygotowane modele i potrzebny jest sędzia, który to profesjonalnie oceni. Coś czuję, że następne turnieje, jakie będę organizował, nie będą uwzględniać organizacji oceny modelarskiej 1 modelu, ale ogólnej kompozycji całej armii prezentowanej przez gracza, najlepiej ze zdjęciami :D

Dobra, dostałem tabelkę z wynikami nareszcie. Wyniki turnieju prezentują się następująco: https://www.dropbox.com/s/d3w4nzp3uvrzc ... Wyniki.bmp
Obrazek

Gratulacje dla zwycięzców oraz Euru, który uzyskał maksymalne noty za Modelarkę oraz Monii i jej pierwszego indywidualnego turnieju, który zakończyła w pierwszej połowie stawki :D

PostNapisane: 17 gru 2012, o 23:01 
Wielka Ośmiornica

Azur. jak już chcesz dokładnych ustaleń to powiedz chociaż na tyle sensownie że "circa 50% powierzchni optycznej ("na oko") ma być pomalowane przez wystawiającego" a nie skacz ze skrajności w skrajność (stylizacja modelu to dość szeroki termin). gdy chodzi o customizację to imo tez odróżniaj to jaka figurka jest jak wychodzi ze sklepu gdzie jest jeszcze niezmieniona - prosto odlana z fabryki, a to jak ktoś pobawi się bitzami i zrobi konwersję.
Nie mniej wciąż imo powinno to pozostawać pod kontrolą osobistego sumienia - mnie na przykład mało irytuje jeśli Azur zrobiłby zasady modelarki pod swoje modele i przez to wygrał z kimś z kim miał porównywalnie punktów w rankingu ogólnym. i tak na turniejach liczy się dla mnie bardziej czy np wygrałem zasłużenie czy też czy wyciągnąłem na remis przegrany match-up.
Rozumiem jednak że na coś marudzić trzeba - jednak wolę takie zagrania jak branie czyjegoś modelu do modelarki pomijać milczeniem dopóki nic to nie zmienia - złotych kalesonów nie wygrał przez to. A oceniać winno się właśnie malowanie, konwersje i ew. spójność tematu a nie model "fabryczny" czy też samego twórcę.

Gratki wyników ale czekam na analizę formatu - co jest przegięte a co w miarę, no i oczywiście bez zdawkowego "elfy pedały" chociaż i takie opinie nie dalekie sa mojemu sercu.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 9   [ Posty: 162 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona