Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 10   [ Posty: 191 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

co gramy?
Ankieta wygasła 30 wrz 2012, o 15:44
7 października 5%  5%  [ 6 ]
14 października 6%  6%  [ 8 ]
21 października 16%  16%  [ 21 ]
28 października 12%  12%  [ 16 ]
1000p 3%  3%  [ 4 ]
1500p 5%  5%  [ 7 ]
2000p 12%  12%  [ 15 ]
2400p 5%  5%  [ 6 ]
2800p 5%  5%  [ 6 ]
3000p 2%  2%  [ 2 ]
Parowy (łącznie 2000p) 4%  4%  [ 5 ]
Parowy (łącznie 2500p) 9%  9%  [ 11 ]
Parowy (łącznie 3000p) 17%  17%  [ 22 ]
Liczba głosów : 129
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Turniej 21 października, parowy, 3000p łącznie
PostNapisane: 22 paź 2012, o 19:54 
Plankton

Systemy: WFB
Poznam także: Warhammer 40k
Ale o ile się orientuje to kowadło może być używane tylko na 2000pkt.Nie jestem pewien czy na drużynowym sie liczy się to na dwa i wtedy ok macie 3000pkt ale chyba nie :P

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:06 
Plankton

Goryl_Adam napisał(a):
Ale o ile się orientuje to kowadło może być używane tylko na 2000pkt.Nie jestem pewien czy na drużynowym sie liczy się to na dwa i wtedy ok macie 3000pkt ale chyba nie :P

Lord z kowadłem kosztuje 310 p, a 25% z 1500 to 375

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:13 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Ogólnie nie ma już co dywagować tylko trzeba więcej grać.

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:22 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Kacper napisał(a):
Wałowanie (czyli celowe działanie) jest dla nas obrazą, dlatego niech rozstrzygną sędziowie (please). Był to nasz pierwszy turniej, duże doświadczenie. Nasze możliwe błędy były nieświadome, a posty partnerów z ostatniej rozgrywki są w większości krzywdzące :( ...
Zresztą możemy powtórzyć bitwę pod okiem doświadczonego gracza ...
Pozdrawiam
Kacper

Tu jak w piłce nożnej po zakończeniu meczu nie podważa się wyników, od tego są pytania w trakcie i je zadawaliście gdyż siedzieliśmy obok siebie :P

Powtarzać bitwy powinniście jak najbardziej tylko towarzysko i do znudzenia, wtedy oszczędzicie sobie siary że po 14 latach grania zajmujecie przedostatni stół jak ja ;)

Gdyby była chęć, to znajdzie się kilka osób które by doradzały w trakcie gry w przykładowym turnieju juniorów. Fakt przybyło w mieście w ostatnim roku młodych graczy, można Was podszkolić, gdyż ktoś musi nosić stoły jak mi już będzie brzuch zupełnie przeszkadzał :P

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:28 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
Dokładnie tak jak Misiek pisze. Już i tak nic nie zmienimy. Żale są daremne.

JEST PLUS pokazało to że potrzebujecie ogrania i jeśli chcecie jest do tego specjalny dział żeby się na niedziele umówić na granie ewentualnie na naukę.

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:33 
Kałamarnica

Systemy: WH40K, WFB
Misiek napisał(a):
Gdyby była chęć, to znajdzie się kilka osób które by doradzały w trakcie gry w przykładowym turnieju juniorów. Fakt przybyło w mieście w ostatnim roku młodych graczy, można Was podszkolić, gdyż ktoś musi nosić stoły jak mi już będzie brzuch zupełnie przeszkadzał :P

Muszę powiedzieć że to bardzo fajna inicjatywa :D
Gdybym miał armię do WFB to bym skorzystał ale na razie skupię się na 40K i prawdopodobnie NST bo nie jest strasznie wymagające :)

PostNapisane: 22 paź 2012, o 21:33 
Kałamarnica

Systemy: AoS:
- DoT 4000pkt
Zakończmy już temat wałów bo brak mi słów do "wyjaśnienia".

Przepraszam forumowiczów za stworzenie takiej kłótni.

PostNapisane: 22 paź 2012, o 21:55 
Prawie jak Kraken

Systemy: AoS, Wolsung
Jeśłi chodzi o wałkarzy, to największym jest Tularis (bo obiecywał top 3, a byliśmy w top 13) i Misiek, który podstępnie udając słabego gracza, uśpił naszą czujność, zdradził moje WL i jeszcze podstępnie wymusił na nas remis 10:10 ;)

Natomiast drugi wniosek jaki wysnułem, po tym turnieju to taki, że armie ładnie pomalowane, mają lepsze rzuty na kostkach;)

PostNapisane: 22 paź 2012, o 22:18 
Kałamarnica

Euru napisał(a):
JEST PLUS pokazało to że potrzebujecie ogrania i jeśli chcecie jest do tego specjalny dział żeby się na niedziele umówić na granie ewentualnie na naukę
Jest drugi plus - jeśli w taki sposób wypowiadacie się po turnieju (zarówno Skarabek jak i Kacper) to znaczy że się tym przejmujecie a to z kolei oznacza że Wam zależy. Czyli jest dobrze. Przy stole pamiętajcie o szacunku i zwykłej kulturze i będzie ok. Zasady przyjdą z czasem, wałki i wałeczki będą się zdarzać i tyle. Czasem będzie to czyjeś zamierzone działanie, czasem po prostu pomyłki. Na turnieju warto pamiętać to o czym wspomnieli przedmówcy - zawsze jest Org lub sędzia którego można poprosić o pomoc. Poza tym każda gra jest inna i tak każdy przeciwnik będzie inny. Najważniejsze to grać, grać, grać

PostNapisane: 22 paź 2012, o 23:22 
Wielka Ośmiornica

Krótkie recki bitew. Mało daje informacji na temat mojego specjala ale i tak nie jest on uznawany chyba przez nikogo za przegiętego zważając na to co robi za jaką cenę.
Cytuj:
Wstęp
Przekonaliśmy! Tak, tak, udało się wbić do głowy temu zielonoskóremu, że lepiej walczyć z kimś silniejszym niż z naszymi pobratymcami. Tego dnia Grimgor Ironhide, jego niepodważalna siła i wielkie zastępy orków są na nasze skinienie. Oczywiście zapewniamy mu walkę ale tam gdzie to nam jest potrzebne, tak, tak. W ten sposób wypełniłem pierwsze zalecenie rady i zdażam by wypełnić dalsze - wyprowadzić tę zielonoskórą zarazę dalej od nas i zająć w ten sposób wrogie rasy. Ja, Szary Prorok podejmuję się tego! Do pomocy zabieram klanbraci oraz działa wraz z inżynierami (ci orkowie potrzebują trochę wsparcia poza własnymi rozlatującymi się rydwanami) i może jakaś garstka niewolników się przyplącze.

Bitwa 1 Tularis, Wicher (DE, HE)
Przeklęte Elfy! Nie dość, że pojawili się z nikąd w wielkiej liczbie i zaczęli strzelać do wszystkiego co się ruszało to jeszcze wiatry magii były zdradliwe, Rogaty Szczur zezwolił na niewiele i ukarał mnie za zuchwałość w czerpaniu z jego mocy. Na szczęście nie tylko mnie nie było dane dużo czarować w tej bitwie ale także ta wedźma mroczna nie była w stanie uwolnić swej mocy należycie. Nie przeszkodziło to jednak magom wysokich elfów wspierać swoich strzelców. Nie była to pomyslna bitwa, nie, nie. Odpowiedzialnośc za lwią cześć roboty spoczywała na działach którym to udało się zlikwidować chociaż jeden problem w postaci wspomnianej wiedźmy. Grimgor z Immortulzami nie zrobił nic. Ale cóż poradzić kiedy z naprzeciwka nadlatują zarówno orły jak i małe oddziały wysłane jedynie po to by zmylić miejsce gdzie znajdują się główne siły szpiczastouchych? Jedynie Big'Uni oraz moje szczury miały okazję porzezać Drwali wspieranych przez Hydrę ale jak to z nimi bywa, nie przebiegała ta walka szczęśliwie. Wycofaliśmy się spod ostrzału. Ale mimo bitwy głód krwi Czarnego Orka pozostał niezaspokojony i zacząłem się martwić czy nie obróci swych małych czerwonych oczu przeciw nam.

Bitwa 2 Misiek (Boch, Woch)
Szczęście to! Udało się natrafić na duże siły Zwierzoludzi oraz Wojowników Chaosu. Z początku nie zapowiadało się źle gdyż nie przystępowali oni do ataku jakby się bali naszych przewazających sił, część z nich schowała się do budynku a reszta raczej czekała w formacji (niepodobne do chaośników) jednak spostrzegłem iż posiadają oni Kamień Stadny o wielkiej mocy magicznej i dlatego liczą na przewagę jaką daje im czas potrzebny na przywołanie mocy! Podczas pojedynku naszych dział z przeciwnym Działem Piekieł doszło wreszcie do starcia Orków z Minotaurami wśród których był generał. Dalej wojownicy zostali przytrzymani przez samobójczych goblińskich jeźdźców oraz rydwany. Skaveny otoczyli zaś Centigory z drugim dowódcą tej armii jeśli tak można nazwać tę zbieraninę (oddaliłem się na bezpieczną odległość od walki). Grimgor wreszcie zasmakował krwi. Immortulzi wsparli pozostałych orków atakując minotaury na flankę i najpewniej dzięki temu udało się przegnać te rogate bestie. Sam pojedynek Czarnego Orka z wielkim rogaczem nie był zbyt spektakularny, wyglądało to raczej jakby Grimgor próbował atakować kogoś dwa razy większego od siebie. Nie mniej walka została wygrana chociaż nie było to zwyciestwo takie o jakim marzyłem.

Bitwa 3 Euru (OnG, Imp)
Podczas tej kampanii ostatnia większa bitwa odbyła się przeciwko wojskom Imperium (duży oddział włóczników z wydzielonymi oddziałami wsparcia wraz ze maszynami, do tego Czołg) oraz Dzikich Zielonoskórych z grupą czarnych orków! Widać nie dotarła do nich wieść że to Grimgor jest najsilniejszym orkiem w okolicy i że to pod jego rozkazami winni się znajdować! Z początku bitwa nie wyglądała źle. Arcymag Imperium miał problemy ze swoimi czarami a wielkie squigi wysłane na nas przez Orków w chwilę zostały unieszkodliwone. Co więcej oddział wielkich szczurów przetrwał to spotkanie i pozostał na polu bitwy! Ten poganiacz zasłużył na awans... Na środku pola bitwy odbyło się główne starcie. Zapewne mogłoby się udać Grimgorowi z jego chłopakami pokonanie osłabionych już powaznie przez moją magię dzikich orków jednak magia przeciwnego arcymaga wróciła do normy. A raczej wysoko ją przekroczyła gdyż nie kontrolował on swoich mocy a tym bardziej niemożliwe było zatrzymanie ich przeze mnie! W tym czasie niewolnicy byli wykańczani przez zatrzymanych włóczników, orczy wojownicy z drugiej stroni byli wykańczani przez czołg parowy. Podczas gdy klanbracia ze mną na czele przegonili oddział halabardników i zmietli strzelców a gobliny wreszcie się na coś przydały usuwając obsługę moździera, Oddział grimgora przegrywał bitwę z przeważającymi siłami (czarne orki dołączyły do bratobójczej walki wspierając i tak wciąż wzmacnianych magią dzikich). Nie znam dokładnych losów samego Grimgora gdyż mój oddział został zaatakowany od tyłu przez uwolnionych od fali niewolników włóczników imperium. Wiem tylko że bitwa została przegrana, Immortulzi rozgromieni Grimgor uciekając dogoniony przez Dzikich (Kto wie, może znowu pokona ich i zostanie wielkim hersztem?) a ostatni oddział walczący to orki nie mogace zniszczyć czołgu. A mówiono mi że Orkowie wszystko potrafią zniszczyć. Wciąż nie wiem z jakiego powodu armia imperialna współpracowała z Zielonoskórymi ale teraz będziemy mieli trochę czasu by wysłać biegaczy by dowiedzieli się czegoś w kanałach.

PostNapisane: 8 lis 2012, o 20:37 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
http://ranking.wfb-pol.org/tournament_r ... hp?id=2121

Wyniki w lidze.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 10   [ Posty: 191 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10