Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Krwawy Buhaj, 21 sierpnia 2011r, 1500p
PostNapisane: 22 sie 2011, o 00:03 
Kałamarnica

Systemy: Warhammer Fantasy
Jak się zacznie wrzesień to postaram się przybywać, bo jak na razie praca mi nie pozwala. A tak, w roku akademickim, nawet po 4-dniowej imprezie się stawię (i stawiałem) :twisted:

PostNapisane: 22 sie 2011, o 00:14 
Kraken

Systemy: FoW, Malifaux, Mordheim, Blood Bowl, Infinity
Poznam także: Full Thrust, Wolsung, SAGA, X wing
To planować już jakis turniej na wrzesień? Co powiecie na 18 Września?

PostNapisane: 22 sie 2011, o 08:57 
SysAdmin

Systemy: WFB,NST,FoW,Infinity
18 to dla mnie ostatni możliwy termin przed 3 miesięcznym zesłaniem do Szwecji, więc napewno się stawie! Mam nadzieje, że uda mi się torchę dopracować rozpiskę - co bym znowu ostatni nie był. Punkty więszke czemu nie?

PostNapisane: 22 sie 2011, o 09:56 
Rzemieślnik lipca

Systemy: WFB, WH40k
2-7 miejsce sami zamiejscowi... Po prostu rozpacz...

18 wrzesień może wstępnie być. Jak mi obrony nie wyznacza jakoś krotko po to będę. Pozostaje kwestia punktów, Reyki, bo już na 1500 zaczynało ludziom brakować (mi brakło czasu na stworzenie nowych modeli ;) ). Proponuje powrót do patrolu i tak w kółeczko ;)

PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:28 
Wielka Ośmiornica

Systemy: wfb,wh40k
nie no... nie szalejmy z tymi punktami... na 1500 były 4 osoby z łodzi a jakby było na 600 to myślę że nic by się nie zmieniło. Większe punkty Większa frajda. Wiem że mnie nie było ale praca mnie zaskoczyła w ostatniej chwili :?

ale chętnie bym kiedyś w rarach wystawił te 600 pts :D

PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:36 
Wielka Ośmiornica

Cytuj:
Większe punkty Większa frajda.

+1

Emi nie szalej z tą rozpaczą - chodzi przecież o zabawę, a nie o wyżyłowany wynik... No i Jacka możesz policzyć jako Wawę.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:56 
Mątwa

Emi napisał(a):

1-8.
Zarówno ja, jak i Albercik, jesteśmy z Warszawy.

Kilka słów po turnieju:
1) 8 osób przyjezdnych, 4 lokalne. Totalnie słabe. Tu niestety trochę organizator musi powalczyć o frekwencję. Podzwonić, podręczyć ludzi. Bo gdyby nie warszawiacy, turniej by się nie odbył.

2) Liga - rozumiem, że części to nie interesuje, ale to nie przeszkadza, żeby pozostałych w ten sposób nagrodzić. Voodoo pisał już o szczegółach.

3) Liczenie - programy do obsługi turniejów zawsze są zawodne. Za każdym razem, gdy je widzę, kończy się problemami. Nie ma jak Excel. Po drugie - pamiętaj o małych punktach - są kluczowe - nie mniej niż duże.

4) Nagrody - bardzo miło, że są, bo często na lokalach (nie łódzkich) się o tym zapomina, a to niezapomniana pamiątka.

5) Przerwa obiadowa - super. Krótkie bitwy to umożliwiają, a naprawdę milej się gra z pełnym żołądkiem.

6) Podziękowania dla Zathora i Marty za nocleg, fantastyczną pizzę Prosiaczek, wspólne piwka i rozmowy. Dla mnie to zawsze ogromna przyjemność. Podziękowania dla Voodoo za wspólny wypad i Grichalkowi za wspólny powrót i czoko-kości.

7) Dzięki za bitwy - były bardzo miłe.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 10:58 
SysAdmin

Na mniej niż 1k punktów to nie ma co grać według mnie. Bitwy na małe punkty w większości kończą się wynikiem - wszystko albo nic (prawie nic). Fajnie by było móc rozwinąć się chociaż na 2k ( za 500 punków już można wziąć ciekawe rary)

PostNapisane: 22 sie 2011, o 11:15 
Kałamarnica

Kurczaki

Taki piękny turniej mnie ominął ;(

Niestety dopóki słońce będzie wysoko, brak deszczu i temperatury powyżej 15'C to z turnieju będę oglądał tylko wyniki. Lato ma swoje przywileje :).

Voodoo daj znać jak będziesz następnym razem wybierał się na turniej do Łodzi.
Z chęcią zastosuję na tobie giganta, którego od ciebie kupiłem :)

PostNapisane: 22 sie 2011, o 19:10 
Kałamarnica

Systemy: Warhammer Fantasy
Ja nieśmiało zaproponowałbym parówkę 2x1000...

PostNapisane: 22 sie 2011, o 19:24 
Kraken

Parowy turniej to słaby pomysł.
Myślę że coś około 1400-1600 pkt. Dużym punktom mówię stanowcze NIE.
Chyba że ktoś na 18 września zrobi 2000+ ale nie wróżę dużej ilości lokalnych graczy.

Jeśli chcecie mniejszy format to zrobię turniej pod warunkiem że znajdzie się jakiś gracz rezerwowy bo w końcu chciałbym sobie w jakimś turnieju zagrać a nie siedzieć i pierdzieć w stołek jak to miało miejsca na ostatnich 3-4 turniejach jakie organizowałem.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 20:23 
SysAdmin

To może 1600 to - chyba daje już ciekawsze opcje:)

PostNapisane: 22 sie 2011, o 20:58 
V-ce Hobbysta roku 2012

Systemy: Neuroshima Tactics, Infinity
Emi napisał(a):

Czemu? Byłem tam i nie odebrałem sygnałów rozpaczy z miejsca bitew ;) napewno nie większych niż u zamiejscowych. Z jednej strony wyniki nie oddają dokładnie zaciekłości rozgrywek (szczególnie tych z B&G gdzie jedna bitwa kończy się expresowo, a np bitwa Adamów ciągnie do końca równo, tylko że wynik na koniec ten sam), z drugiej to nie drużynówka i łodzianie tłukli też swoich.

Jacek napisał(a):
8 osób przyjezdnych, 4 lokalne. Totalnie słabe. Tu niestety trochę organizator musi powalczyć o frekwencję. Podzwonić, podręczyć ludzi. Bo gdyby nie warszawiacy, turniej by się nie odbył.

Jacku, przecież nie masz dostępu do mojej skrzynki. Zachęcałem możliwie każdego kogo znam, lub z BP wiem, że mieszka w okolicy ale dręczyć na siłę nikogo nie wypada. Lepiej gdy przychodzą ludzie z własnej chęci, bo potem nie odbierają jej innym podczas gry ;) Co innego też, że jako początkujący dopiero nawiązuję znajomości, po tym turnieju mam ich kilka więcej.

Warszawiacy też nie byli jednym zorganizowanym teamem, tylko trzema grupami + 1 solo. Z punktu widzenia organizatora, to potwierdzeni rozpą uczestnicy, dopóki liczba uczestników nie spadła poniżej możliwości rozegrania czegokolwiek nie ma potrzeby ingerować.

Jacek napisał(a):
2) Liga - rozumiem, że części to nie interesuje, ale to nie przeszkadza, żeby pozostałych w ten sposób nagrodzić. Voodoo pisał już o szczegółach.

Turniej był obwieszczony na długo przed końcem możliwego terminu zgłoszenia. W regu nie było zapisu o zgłoszeniu, jeśli ktoś chciał aby go zgłosić wystarczyła pmka lub post na jednym z dwóch for. Roztrząsanie tego na turnieju lub po nie ma sensu.

Są trzy postawy wobec zgłoszeń. Tych co to nie interesuje przyjdą jakkolwiek będzie, ci za zgłoszeniem wiadomo, ale są też ci którzy przyjechali pośrednio przez to że turniej nie był zgłoszony i w sumie było ich u Nas najwięcej. Część przyjechała już na Manewry Reykiego, teraz nowa grupa, bo bez zgłoszenia nie robi się z imprezy ściskanie za punkty do ligi. Mają gdzie pograć na swoim poziomie i dlatego przyjeżdżają. Szkoda ich zniechęcać.

Co do pomysłu na nowy turniej to proponuję nie przesadzać z punktami. Na 1500 turniej trwał od 10 do 17. Mnie samemu kończą się na 1500 figurki które chciałbym wystawiać. Niby wystawię się i na 4k, ale nie chcę grać piechotą i tego czym chcę grać narazie nie mam więcej. Do września jeszcze się rozbuduję ale o ok 150p.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 22:09 
Mątwa

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qVoZrbdafcA

Ostatnio edytowano 22 sie 2011, o 22:32 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 sie 2011, o 22:25 
Kraken

Lyssander to Łodzianin który w wh40k nie gra a w Battla to raczej funowo od kilkunastu lat pogrwa.

Widzę Jacku że znów chcesz "naprawiać" Łódź.

To że wiele osób odpadło było totalnie przypadkowe.
Ja byłem pierwszym zgłoszonym z rozpiską itd. Niestety w Sobotę wieczorem okazało się że jednak nie mogę całej niedzieli spędzić w ŁDK. Poinformowałem organizatora o tym.
Podobnie zrobiła Emi tłumaczac Siebie i męża.( a że na turnieje przyjeżdża z nią brat to było dość naturalne że też go nie będzie)

Na ostatnim turnieju (moje manewry) nie odpadł nikt. Ba, co więcej był nawet jeden gracz niezapowiedziany. Turniej był zgłoszony do ligi chociaż głośno tego nigdzie nie rozpowiadałem.

Zgłoszenie turnieju może spowodować że przyjedzie iluś tam graczy chcących ponabijać sobie punkciki na fluffowych króliczkach a tego raczej nikt nie chce (oprócz tych co po punkciki jadą).

Niezgłoszenie turnieju tym co mają ranking w nosie nie robi krzywdy.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 22:44 
V-ce Hobbysta roku 2012

Jacek napisał(a):
I jak widzę, że lokalnych było 4, a zgłoszonych 12 czy 13, to jest to dla mnie ryzyko wtopienia kasy. I że realna frekwencja zrobiła się dzień przed turniejem.

Wychodząc do pracy w sobotę miałem 22 osoby zapisane lub zgłoszone poza forum, przychodząc o 22 zostało 13. Z pustego nawet salomon nie naleje. Gdy ktoś się wypisuje na godziny przed grą, to zostawia mnie w organizatorskiej dupie ;) Jednak 13 to wciąż na Nasze realia standardowa liczba uczestników.

Jacek napisał(a):
No raczej też to ich nie zachęciło, bo akurat nie przyszli...

Czy gracze przyjezdni powiedzieli, że przyjeżdżają, bo to nie jest ligowy turniej?
Trudno mi w to uwierzyć, bo 2 jadących ze mną tego żałowało (powergamerzy jedni :P )
A ekipa Loki/Lyssander/Bizim itd. gra na ligowych turniejach 40k, więc chyba im to nie przeszkadza.
Ciekaw jestem czy to fakt, bo to dość oryginalne zjawisko - w kontekście "poza Łodzią"

Przyjezdnych było więcej, więc jednak przyszli. Nikt nie powie, przyjechałem bo to nie w lidze, ale z rozmów wynika że przyszli, bo tu można było spróbować sił poza głównym nurtem, a jednocześnie blisko Wawy, coś jak hotel z kochanką na uboczu :P .

Na koniec rzeknę, że każda argumentacja na forach wygląda jak flejm. Bez rozmowy na żywo i oceny emocji rozmówcy, suchy tekst może być odbierany różnie. Podaję inny punkt widzenia, nic więcej.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 22:55 
Five'o clock

Systemy: WFB, FoW
ReyQ napisał(a):
Na ostatnim turnieju (moje manewry) nie odpadł nikt. Ba, co więcej był nawet jeden gracz niezapowiedziany. Turniej był zgłoszony do ligi chociaż głośno tego nigdzie nie rozpowiadałem.

I bardzo dobrze. Tylko, że Ty organizowałeś wcześniej turnieje i wiesz jak to funkcjonuje. To był debiut Miśka, więc napisałem tylko radę na przyszłość, że turnieje można zgłosić do ogólnopolskiej ligi WFB bo może tego nie wiedział (?) :wink:

PS. Widzę, że jesteś obojętny względem ogólnopolskiego rankingu WFB, zupełnie inaczej niż w przypadku FoW 8)

Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 22 sie 2011, o 23:06 
V-ce Hobbysta roku 2012

Voodoo napisał(a):
To był debiut Miśka, więc napisałem tylko radę na przyszłość, że turnieje można zgłosić do ogólnopolskiej ligi WFB bo może tego nie wiedział (?) :wink:

Wiedziałem, tylko z wszystkich rozp tylko 2 miały dane do ligi. Radę jak najbardziej przyswajam. Następnym razem zapytam czy ma być zgłoszenie, zamiast pozostawiać to w domyśle. Lepsza informacja to lepsze rozeznanie dla uczestników.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 23:11 
Kraken

Voodoo- Liga FoW bardzo różni sie od lig wfb i wh40k i dla tego inaczej ją traktuję. Jeśli system był by tak samo nieprzemyślany jak WFB i Wh40k to też pewnie bym niechętnie w lidze brał udział.
W FoW nie ma powielanych schematów. Każda rozpiska jest w stanie coś ugrać. Trzeba się wykazać jakimś skillem a nie tylko wyżyłowac rozpiskę albo po prostu skopiować ją z forum.

Misiek miał w sumie dość udany debiut. I oby dalej miał zapał do organizacji.

PostNapisane: 23 sie 2011, o 00:54 
Mątwa

ReyQ napisał(a):
Voodoo- Liga FoW bardzo różni sie od lig wfb i wh40k i dla tego inaczej ją traktuję. Jeśli system był by tak samo nieprzemyślany jak WFB i Wh40k to też pewnie bym niechętnie w lidze brał udział.
W FoW nie ma powielanych schematów. Każda rozpiska jest w stanie coś ugrać. Trzeba się wykazać jakimś skillem a nie tylko wyżyłowac rozpiskę albo po prostu skopiować ją z forum.

Wystarczy spojrzeć na rozpiski z Drużynowych Mistrzostw Europy WFB, żeby zobaczyć, że nie ma standardów i że podejścia do armii w świecie są całkiem różne.
Dla przykładu - wicemistrzowie mieli w połowie armii wielkie klocki kawalerii (nie bretońskiej), na których nikt w Polandzie nie gra.

Ale co tam, lepiej opowiadać nieprawdę na forach i jechać po WFB, którego się nawet nie zna. :roll:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 5   [ Posty: 90 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona